pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
pynczor    15

Siemka po przerwie

mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....

Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.

Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał :)

tak wiec prosze o pomoc :) i z góry dziekuję


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zastosuj bezpośrednio po siewie Afalon i problem lebiody oraz wielu innych chwastów powinien zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Dzięki kolego za pomoc jeśli by ktos jeszcze coś wiedział to prosze pisac a ja zainteresuje sie tym środkiem :)

 

edit: @xemit no niestety pytałem szfagra i on mówi ze pryskał właśnie afalonem no i nie pomógł znasz jakiś inny środek ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Siemka sory że pisze post pod postem ale chciałem odświeżyć temat bo nadal nie wiem co zrobić żeby mieć czysty bobik może ktoś zna jakiś inny środek do bobiku ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Stomp 330 EC  pisząc "lebioda" miałeś na myśli komosę białą ,czy może coś innego


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki kolego za pomoc jeśli by ktos jeszcze coś wiedział to prosze pisac a ja zainteresuje sie tym środkiem :P

 

edit: @xemit no niestety pytałem szfagra i on mówi ze pryskał właśnie afalonem no i nie pomógł znasz jakiś inny środek ?

W takim wypadku niech doda Command .Razem z Afalonem powinna wzrosnąć skuteczność i spektrum działania. w takiej mieszance Afalon może zastąpić Sencorem ,jak wspominał Pasio,choć Afalon to skuteczny środek(Sencor tez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Wiec tą mieszanka też trzeba pryskac po siewie, ale z tego co zrozumialem to mam dodac dwa srodki na raz ? skoro tak to w jakiej dawce ?

 

@ferdek1- tak chodziło mi o komose białą


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Wielkie dzięki @xemit za pomoc :P


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

a jaką dawkę szwagier zastosował,bo komosa w Afalonie jest we wrażliwych ,a w Commandzie w średnio wrażliwych

Afalon można zastąpić preparatem Linurex 500(mają tą sama substancję czynną tylko że linurex ma jej nieco więcej)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety nie,a to z powodu dużej ilości wysiewu co wiąże się z kosztem zakupu nasion,dużych potrzeb wodnych,szczególnie podczas kiełkowania co w przypadku uprawy jako poplon stanowi zbyt duże ryzyko.Ze strączkowych lepszym wyborem jest łubin lub peluszka,a najtaniej wychodzi gorczyca lub facelia,ale to już zupełnie inne rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

kiedy siać bobik? u nas już da sie wyjechać w pole i możnaby siać, ale ojciec nie chce bo boi sie przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Potrzebuje porad dotyczacych upraw bobiku, co nalezy stosowac i kiedy aby miec rozsadny plon. Planuję posiac na wiosne 10ha bobiku. Z gory dzieki za wszystki porady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Panowie odświeżam temat i mam takie pytanie pierwszy raz siałem bobik i w tym roku jest go 1,5ha. Pytanie moje jest takie jesli posiałem go tydzień temu to czy jest jakiś środek którym moge wyeliminować chwasty z pola?? Pole to mam 1 rok zasobnośc wody bardzo duża i teraz popadało i nie da rady wjechać z tydzien tam bo mokro... pole jest zaperzone. Wszystkie środki jakie widze muszą byćstosowane bezpośrednio po siewie a jest coś jeśli rośliny zaczynają wschodzić??

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Gdyby jeszcze ktos się wypowiedział był bym wdzięczny. byłem wczoraj na polu bobik już zaczyna kiełki puszczać ale perz już ma ze 2cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dałeś już sobie radę z perzem, ale powschodowo w bobiku zwalczyć go powinieneś takimi środkami jak Gallant Plus, Fusilade Forte lub Pantera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trex    0

Nie wiem czy dałeś już sobie radę z perzem, ale powschodowo w bobiku zwalczyć go powinieneś takimi środkami jak Gallant Plus, Fusilade Forte lub Pantera.

 

W tym roku zasiałem 1 raz bobik. Po siewie ok 14 dni ponieważ było mokro i nie dało sie wcześniej wjechać popryskałem linurex-em

nie uszkodził nawet wschodzących roślin, po osiągnięci ok 10-15cm zastosowałem na chwasty jednoliścienne select i za tydzień poprawiłem basagrą na 2 liścienne. Plantacja wygląda nieźle chwastów bardzo mało. Bobik "aldana" osiągnął ok120-150cm. 2 razy prysnąłem na mszycę. Opryski można połączyć z pryskaniem ziemniaków ponieważ program ochrony jest podobny. Czeka mnie jeszcze młócenie jesli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o porady ,będzie młócony mf487.(jakie sito, obroty itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki21    0

Witam Kolegów poszukuję nasiona bobiku odmiana albus albo kasztelan. będę wdzięczny za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy83    1

Panowie jak nawozicie pod bobik? chodzi mi o nawozy jakie? i wapnowanie bezposrednio pod niego ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

ja na tym kawałku co mam zamiar siac to akurat jesienią pod gorczyce roziałem wapno tylenkowe, a wiosną planuje 200 polifoski 8 i 50kg unifoski na ha i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

i jak CI plonuje ? nie za malo N

W tamtym roku około 3 tony mimo suszy a podobnego nawożenia,tylko że było posiany w 3 roku po oborniku. Azotu nie trzeba dużo wystarczy tylko na start ,ale z 10N wiecej by sie przydalo w moim przypadku ale ja nie daje.A klasa ziemi to 2

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj