Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bobik

618 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 10 wrzesień 2009 - 19:43

Bobik Siemka po przerwie
mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał :)
tak wiec prosze o pomoc :) i z góry dziekuję

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bobik Dzisiaj, 21:58
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 wrzesień 2009 - 20:59

Bobik Zastosuj bezpośrednio po siewie Afalon i problem lebiody oraz wielu innych chwastów powinien zniknąć.

#3 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 11 wrzesień 2009 - 05:29

Bobik Dzięki kolego za pomoc jeśli by ktos jeszcze coś wiedział to prosze pisac a ja zainteresuje sie tym środkiem :)

edit: @xemit no niestety pytałem szfagra i on mówi ze pryskał właśnie afalonem no i nie pomógł znasz jakiś inny środek ?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 17:05

Bobik Siemka sory że pisze post pod postem ale chciałem odświeżyć temat bo nadal nie wiem co zrobić żeby mieć czysty bobik może ktoś zna jakiś inny środek do bobiku ?

#5 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 05 listopad 2009 - 17:52

Bobik Sencor 70 WG powinien pomóc

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 18:15

Bobik

Stomp 330 EC  pisząc "lebioda" miałeś na myśli komosę białą ,czy może coś innego

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2009 - 21:56

Bobik

Dzięki kolego za pomoc jeśli by ktos jeszcze coś wiedział to prosze pisac a ja zainteresuje sie tym środkiem :P

edit: @xemit no niestety pytałem szfagra i on mówi ze pryskał właśnie afalonem no i nie pomógł znasz jakiś inny środek ?

W takim wypadku niech doda Command .Razem z Afalonem powinna wzrosnąć skuteczność i spektrum działania. w takiej mieszance Afalon może zastąpić Sencorem ,jak wspominał Pasio,choć Afalon to skuteczny środek(Sencor tez)

#8 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 06:41

Bobik Wiec tą mieszanka też trzeba pryskac po siewie, ale z tego co zrozumialem to mam dodac dwa srodki na raz ? skoro tak to w jakiej dawce ?

@ferdek1- tak chodziło mi o komose białą

#9 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 23:10

Bobik Wielkie dzięki @xemit za pomoc :P

#10 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 11:42

Bobik a jaką dawkę szwagier zastosował,bo komosa w Afalonie jest we wrażliwych ,a w Commandzie w średnio wrażliwych
Afalon można zastąpić preparatem Linurex 500(mają tą sama substancję czynną tylko że linurex ma jej nieco więcej)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share student19

student19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 08:49

Bobik bobik to dobra roslina na nawoz zielony?

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2009 - 20:50

Bobik Niestety nie,a to z powodu dużej ilości wysiewu co wiąże się z kosztem zakupu nasion,dużych potrzeb wodnych,szczególnie podczas kiełkowania co w przypadku uprawy jako poplon stanowi zbyt duże ryzyko.Ze strączkowych lepszym wyborem jest łubin lub peluszka,a najtaniej wychodzi gorczyca lub facelia,ale to już zupełnie inne rośliny.

#13 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 23:12

Bobik kiedy siać bobik? u nas już da sie wyjechać w pole i możnaby siać, ale ojciec nie chce bo boi sie przymrozków

#14 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 11:19

Bobik Potrzebuje porad dotyczacych upraw bobiku, co nalezy stosowac i kiedy aby miec rozsadny plon. Planuję posiac na wiosne 10ha bobiku. Z gory dzieki za wszystki porady;)

#15 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 październik 2010 - 18:46

Bobik

Hej Piotrz98 tu znajdziesz trochę informacji na temat agrotechniki bobiku

http://www.kpodr.pl/...na_bialkowa.php
http://www.elstudent...?article_id=587
http://www.hr-strzel...p/uprawa-bobiku

#16 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:15

Bobik Panowie odświeżam temat i mam takie pytanie pierwszy raz siałem bobik i w tym roku jest go 1,5ha. Pytanie moje jest takie jesli posiałem go tydzień temu to czy jest jakiś środek którym moge wyeliminować chwasty z pola?? Pole to mam 1 rok zasobnośc wody bardzo duża i teraz popadało i nie da rady wjechać z tydzien tam bo mokro... pole jest zaperzone. Wszystkie środki jakie widze muszą byćstosowane bezpośrednio po siewie a jest coś jeśli rośliny zaczynają wschodzić??
Dzięki za pomoc

#17 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 00:32

Bobik basagram kolego

#18 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:41

Bobik Gdyby jeszcze ktos się wypowiedział był bym wdzięczny. byłem wczoraj na polu bobik już zaczyna kiełki puszczać ale perz już ma ze 2cm

#19 Share krzychurychu

krzychurychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 maj 2011 - 16:25

Bobik Nie wiem czy dałeś już sobie radę z perzem, ale powschodowo w bobiku zwalczyć go powinieneś takimi środkami jak Gallant Plus, Fusilade Forte lub Pantera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share trex

trex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 09:51

Bobik

Nie wiem czy dałeś już sobie radę z perzem, ale powschodowo w bobiku zwalczyć go powinieneś takimi środkami jak Gallant Plus, Fusilade Forte lub Pantera.

W tym roku zasiałem 1 raz bobik. Po siewie ok 14 dni ponieważ było mokro i nie dało sie wcześniej wjechać popryskałem linurex-em
nie uszkodził nawet wschodzących roślin, po osiągnięci ok 10-15cm zastosowałem na chwasty jednoliścienne select i za tydzień poprawiłem basagrą na 2 liścienne. Plantacja wygląda nieźle chwastów bardzo mało. Bobik "aldana" osiągnął ok120-150cm. 2 razy prysnąłem na mszycę. Opryski można połączyć z pryskaniem ziemniaków ponieważ program ochrony jest podobny. Czeka mnie jeszcze młócenie jesli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o porady ,będzie młócony mf487.(jakie sito, obroty itp)