eloegazmo

RABEWERK STAR III obrotowy 4 skibowy

Polecane posty

eloegazmo    0

Planuje kupno obrotowej 4ki do zetora 12145.Nie szukałem jeszcze zbytnio ale znajomy ma do sprzedania RABEWERK star III. Co o nim myslicie ? I czy drogie są do niego lemiesze itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Hehe lemiesze zależy jaki mają rozstaw śrub bo można zaoszczędzić trochę kasy na tym :)

Rabe Werk ma dosyć dobre pługi mój dość ładnie kryje, Zwróć uwagę na obrotnice, rame itp...


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eloegazmo    0

No bo właśnie rzecz w tym ze do tej pory miałem piątkę zagonówkę i to w dodatku nasza polską 3 skibowa do której dospawałem starą piątkę. Orka jest równiutka ale nasze stare polskie słabo zawijają. Nigdy nie miałem do czynienia z obrotowym. Nie musi to być Rabe interesuje mnie coś w tańszego na początek tak do 5-6 tysięcy. na co trzeba zwracać szczególną uwagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Przede wszystkim zwróć uwagę na stan elementów roboczych bo można ładnie pójść w koszty tym bardziej jeśli chodzi o Rabe bo części są naprawdę drogie, w przewracanym ważne jest żeby nie był spawany bo jeśli pościągało to będzie nierówno orał. Sprawdz też obrotnice. Ja mam rabewerka i chodzi jak trzeba ładnie kryje i nie stawia strasznie dużego oporu. A jak wygląda u Ciebie różnica szerokości roboczej między tym zagonowym a tym obrotowym?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

obrotówka pewnie bierze koło 180 cm (strzelam) a zagonówka bierze 175 cm. Rożnica nieznaczna ale po obrotówce pole masz chociaż równe :) aha zwróć uwagę na węże oraz na całość ramy czy niema pęknięć. :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jak bierze 35 cm na korpus to pewnie masz na nich symbol 293 (powinien być na odwrocie), jaszcze zależy czy wersja z dłutem, dziobowy czy samoostrzący.Ustal ten symbol i zadzwoń do UNIROLU, o ile wiem to od 150 zł.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam nie bawiłem się z oryginalnymi lemieszami po ponad 200zł tylko kupiłem po 40zł polskie długie i przewierciłem 1 dziure. Nie opłaca się oryginalnych kupowac bo te niby oryginały to i tak odróbki na Polskę, no chyba że jakieś przywiezione z Niemiec. U mnie jeszcze dużo kamieni to oryginał by nie wytrzymał, najtańsz części to chyba to kvernelanda, ale za 4 trzeba dac powyżej 10tys. Ja w swoim pługu nie mam knwencjonalnych lemieszy tylko takie chowalne czubki, na kamienie to super sprawa. Pług jest na licencji kvernelanda (fraugde) na sprężynach, kwadratowej ramie, ogólnie pług super. Wcześniej miałem krone (zdjęcia w mojej galeri) też super pług, ale u mnie za dużo kamieni na śruby ;) W krone właśnie miałem te lemiesze po 40zł ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Do krone była jedna do innych nie wiem, do fraugde przykładałem i też 1 trzeba by było wywiercic, musisz sprawdzic, wziąśc polski lemiesz i przyłożyc to będziesz widział. Od lemiesza płaciłem 5zł od wywiercenia ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Lemiesz do obrotowego pługa w UNIROLU kosztuje ok.100zł plus dłuto 17-30zł.Wprawdzie nigdy nie sprawdziłem ile można nim zaorać chociaż kupiłem u nich z 50 szt. ale zawsze pług był do sprzedania.Moim zdaniem nie opłaca się kombinować z polskimi lemieszami,bo w sumie wyjdzie jeszcze drożej.Kowalski w agromie kosztuje ok.30zł i chodzi 20-30ha,tyle że z wierceniem dziur nie ma problemu,wiertło idzie jak w masło, a w unirolu nie ma mowy o wierceniu prędzej zrobi otwór w korpusie pługa stal jest szwedzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To zależy, jak kupiłem lemiesz w agromie to przewierciłem dziury u kowala i wszystko ok. Ja i tak msuze na swoją ziemie co roku wymieniac, a to tylko 15ha do orki. Jak udeżysz w kamień lemieszem unirolu to zapewniam Cię że się złamie, a kowalski się wygnie to podjeżdżasz na kamień walisz młotkiem i dalej orzesz. I u mnie lemiesz nawet dobrej firmy nie wejdzie na glinie gdzie nawet pług obrotowy wychodzi ;) Teraz nie mam problemu z lemieszami, ponieważ mam fraugde, który ma sprężynowe czubki. Mam też 2 skibowy UG, którym czasami orze i niekiedy nawet na nowych lemieszach nie chce wejśc. Bardzo ważne jest, aby dopasowac lemiesz do długości oryginalnego. Koleś w grene udowadniał mi że kverneland i ta jego stal... ;) pokazał mi lemiesz za 30zł i dłuto za 40zł oryginalne zaczął ciąc piłką do metalu zachwalając że kvernelanda nie przetne tylko będzie się piłka ślizgała, a w rezultacie tak samo można go przeciąc jak ten za 30zł. Oryginalny lemiesz to ten przywieziony z zagranicy od producenta, a nie ten co wciskają w grene czy innych punktach za nawet nie połowe ceny. Do krone lemiesz w unirolu kosztował 115zł + dłuto 20zł + przesyłka więc po prostu mi się to nie opłacało.

Sory za długiego posta. ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

No wlasnie ja do pluga UG tez zawsze kupuje zemioslo bo tez mam sporo kamieni i u mnie sie sprawdzaja, zastanawiam sie czy do RABE tez sie dostanie zemioslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Spytaj tych na rynku (jeśli masz takich) co sprzedają lemiesze mi chcieli po 40zł dorobic lemiesze tylko musisz im dac ten oryginalny, mówią że z resosra, ogólnie mówili że wszystkie dorobią. Ale sprawdź najpierw polskie bo może wystarczy 1 dziurke przewiercic i spokój ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eloegazmo    0

Dorabianych nie polecam. Lipa straszna. Kto wie z jakiego to materiału robione, miękkie jak *** dużo leprzy pomysł z polskimi tylko przerobienie otworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj