Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia słomy - ścielarka

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Waldemar

Waldemar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 08:56

Sieczkarnia słomy - ścielarka witam. ostatnio słyszałem o sposobie scielenia sieczką słomy. Jest to bardzo dobre dla obór statnowiskowych i ferm drobiu. ścielenie sieczką (ok.5cm dlugosci słomy) powoduje lepszą wchłanialność odchodów, lepsze przesiąkanie przez ruszt oraz oszczędność słomy. Na jedną krowę wystarcza 1kg słomy.
Takie sieczkarnie widziałęm u rolników w Wielkiej Brytani, ale w Polsce tez można je kupić.

Ma może ktoś coś takiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia słomy - ścielarka Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 12:37

Sieczkarnia słomy - ścielarka A czy czasem sipma czegoś takiego nie robi pod nazwo "kruk"

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share Waldemar

Waldemar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 kwiecień 2007 - 09:24

Sieczkarnia słomy - ścielarka

A czy czasem sipma czegoś takiego nie robi pod nazwo "kruk"

to jest całkiem inna konstrukcja, a pozatym KRUK nie zrobi kilkucentymetrowej sieczki
maszyna jest zawieszana na TUZ

Dodany obrazek

w Polsce przedstawicielem jest firma DOZAGRO

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 październik 2007 - 00:00

Sieczkarnia słomy - ścielarka Ma ktos scielarke Kruk - kusi cena okolo 27000brutto. Natomiast tomohawk to wydatek 34000. Ciekawi mnie na jakie frakcje i w jakim czasie rozdrabnia toto słome

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:02

Sieczkarnia słomy - ścielarka Ja ostatnio gdzieś czytałem o ścielarce, która maoże też pracować jako wóz paszowy. Niestety nie mogę o niej za dużo powiedzieć, bo artykuł przeczytałem pobieżnie :D

#6 Share swist82

swist82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:55

Sieczkarnia słomy - ścielarka Witam.Obecnie jestem w Szwecji na fermie bydła mięsnego,130 matek plus młodzież.Mamy tu taką maszyne o kturej mowa,i KRUK przy niej wymięka,to jest TAARUP 865 dwie prędkości pracy,tz.do zadawania kiszonki z beli wolnie,a na ścielenie przestawia się na szybsze obroty w maszynie.W przeciwieństwie do Sipmy ma 2bebny rozdrabniające,i większą skrzynie załadowczą co pozwala mieć 2bele jednocześnie na maszynie,jedną belke w środku 2gą na podeście załadowczym.Podzczepiona jest do JD2250 bez problemu sobie z tą maszyną radzi.Widziałem takiego TAARUPa na ALEGRO za 20tyś zł.ALE nie wykluczam że nie kupie KRUKA bo widziałe tu u jednego farmera na sprzedaż,zaczynamy hodowle mięsnego w polsce sie przyda ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share GrupaDozamech

GrupaDozamech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 październik 2013 - 10:38

Sieczkarnia słomy - ścielarka Poniżej filmik ścielarki 2w1, któa ma regulację długości cięcia. Można ścielaić zarówno sieczką, jak i przy podniesionych nożach - długa słomą. Teagle TOMAHAWK Dual Chop.

Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788