Skocz do zawartości

Zdjęcie

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach???

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek067

maniek067

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:49

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? witam chialbym sie dowiedziec jak podłonczyc radio bo nzabardzo nie umiem proszę o pomoc :)

w ursusie 912 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Dzisiaj, 11:29
  •  

#22 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 10 marzec 2013 - 19:20

witam chialbym sie dowiedziec jak podłonczyc radio bo nzabardzo nie umiem proszę o pomoc :)

w ursusie 912 :)

Masz kostke przy radiu?? 2 kable ida do zasilania i mozesz je podlaczyc pod bezpieczniki wszystko jest na zdj widoczne :D Bulka z maslem

#23 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 31 październik 2013 - 18:03

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Witam mam pytanie jak podłączyc radio w ursusie 932 mam przełącznik 12/24 i nie wiem czy jak podłącze pod stacyjke to przy rozruchu sie nie spali. Może lepiej bezposrednio z 1 aku i dac tylko bezpiecznik? Z góry dzięki
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#24 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 październik 2013 - 18:06

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Nie spali bo 24V jest na rozruszniku.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#25 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 31 październik 2013 - 18:14

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Bo znajomy w swoim zetorze 16145 jak odpalał na światłach to popalił żarówki i mówił ze jak bede zapalał z radiem to spale ale on przerabiał ze zwykłych 12v a mi też sie wydawało ze to tylko na rozruch bo tak to by żarówki dali 24 bez tego przełącznika

#26 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 31 październik 2013 - 18:15

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? W instalacji masz 12V.Jak naciskasz starter to ten przełącznik 12/24V łączy Ci akumulatory i wtedy jest 24V, ale tylko na rozruszniku.Przy podłączeniu radia koniecznie bezpiecznik.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#27 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 31 październik 2013 - 18:24

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Ok dzięki w sobote trzeba załozyc bo z telefonu słabo troche w orce słychac :D

#28 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 01 listopad 2013 - 19:53

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Witam. Chciałbym u siebie w 912 założyć radio i mam pytanie: czy podłączaliście kondensator przeciwzakłóceniowy do alternatora?

#29 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 01 listopad 2013 - 22:07

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Nie

#30 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 22:20

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Moze być bez.Ale jak masz taki kondensator to załóż :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 02 listopad 2013 - 14:13

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? A mam jeszcze jedno pytanie: czy podczas włączania i wyłączania wycieraczek albo wentylatora, w radiu słychać trzaski?

#32 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:56

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Witam
Mam następującą wątpliwość. Być może ktoś z was cos mi w tym temacie podpowie. Jestem właścicielem Ursusa 934 de luxe. W ciągniku tym w oryginale zamontowane zostało radio philipsa razem z głośnikami tegoż samego producenta. Niestety radio to jest zwykłym kaseciakiem. Przymierzam się do montażu radia z odtwarzaczem mp3 i tutaj pojawia się moja wątpliwość. Stare radio ma tylko 4 przewody (czerwony, zielony, szary oraz czarny). Radio które mam zamontować ma niestety znacznie więcej przewodów(zasilanie 4), (głośniki 8). W związku z tym faktem zacząłem analizować połączenia przewodów podłączonych do starego radia i zauważyłem, że kawałek za radiem znajduje się kostka w czterema wejściami z następującymi podłączeniami. Pierwszy slot przewód czerwony, wiadomo zasilanie (na tym przewodzie napięcie 12v), drugi slot plus pierwszego głośnika, trzeci slot minus pierwszego głośnika zmostkowany z plusem drugiego głośnika, czwarty slot to minus drugiego głośnika. Od tej właśnie kostki już do radia wchodzą 4 przewody o kolorze czerwonym, zielonym, szarym oraz czarnym. Nie znalazłem nigdzie typowego podłączenia masowego. Czy podłączając nowe radio mogę spokojnie podłączyć zasilanie radia, zasilanie głośników (wiadomo 4 przewody), natomiast masę pociągnąć np. od najbliższej możliwej sruby w dachu kabiny.
Jeżeli to możliwe to proszę o podpowiedzi
Pozdrawiam

#33 Share adam12tr

adam12tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:03

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Tak jak najbardziej.
Z tego co piszesz to tamte głośniki były połączone w szereg dziwne

#34 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:14

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Też mnie to połączenie zdziwiło ale widać jakiś sens w zamysle instruktorów musiała być skoro samo radio fabrycznie zostało wyposażone tylko w cztery przewody.
Dzięki za podpowiedź

#35 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:17

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Jak masz radio na kostkę ISO to musisz prowadzić dwa przewody +.Jeden już masz,teraz tylko drugi po zapłonie,reszta masa musi być pewny styk.głośniki już podłaczasz z radia,nie tak jak było.

#36 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:22

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? A masz przy radiu taką kostkę jak na tym zdjęciu?
http://colin371.linu...alco kostka.jpg

#37 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:02

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Dokładnie taką samą:) A czy jest możliwe żeby przewody wychodzące z radia (zasilające, kolory czerwony i żółty) zmostkować i podłączyć pod jeden czerwony ciągnika. Wtedy obyłoby się bez konieczności ciągnięcia tego drugiego przewodu po zapłonie. :)

#38 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:41

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? To nie prościej by było zbudować od nowa instalacje do radia? według mnie byłoby najprościej. W nowym radiu masz chyba tylko dwa kable zasilania +/-, i antene, potem po dwa kable od głośnika i już wszystko gra, będzie najmniej kombinowania. W zeszłym roku montowałem nowe radio z mp3 do proximy i tak zrobiłem, cały montaż to kwestia około 1 - 1,5h

#39 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 styczeń 2014 - 10:47

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach??? Nad czym Wy dyskutujecie? W dziale elektryka jest opis złącza ISO, i tak ma być podłączone.

PS. Jak ja bym podłączał radio 1,5 godziny to już dawno bym zbankrutował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 14:08

Nad czym Wy dyskutujecie? W dziale elektryka jest opis złącza ISO, i tak ma być podłączone.

PS. Jak ja bym podłączał radio 1,5 godziny to już dawno bym zbankrutował.

Ale jak ja montowałem to musiałem jeszcze robic otwory i montować w nich głośniki, z radiem tak samo, potem montaż anteny. dlatego tyle zeszło, samo podłączenie to była kwestia kilku minut....