Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 550 podbierak zapycha sie.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaszewskim

kaszewskim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 18:28

John Deere 550 podbierak zapycha sie. John Deere 550 podbierak zapycha sie. Chciałbym sie zapytać czy to jest normalne ze jadoc ciągle ze stala predkoscia po chwili zapycha sie podbierak. Moze jest jakis sposob na to . Na Yuotube jezdza duzo szybciej i w wiekszej slomie i nie maja z tym problemow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 550 podbierak zapycha sie. Dzisiaj, 13:55
  •  

#2 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 19:58

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Opuść niżej podbierak.

#3 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 14:34

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Jedź szybciej, problem powienien zniknąć, a odnośnie regulacji podbieraka, to jak co to wyżej :)
Odnośnie pierwszego, jeżeli tak się działo w krutkiej i kruchej słomie, to świadczy, że jechałeś za wolno, za mało masy, która zdąży się tak ubić, że następna słoma nie jest chętnie pobierana z podbieracza w bele. Z kolei jak to jest siano, nie ma siły, musi iśc, jak nie idzie, to zapewne masz za krutkie zęby w podbieraczu :) Ale to mało prawdopodobne, najpierw opisz warunki, i co się dokładnie dzieje, to myślę, że będę mógł pomuc :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share kaszewskim

kaszewskim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 19:57

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Najbardziej zapycha mi sie w grubym pszenzycie. Tz nie chce go wogole nabierac dajmy sprawe zaczne belke i to chwili juz podbierak zapchany. Moze macie jakis sposob zeby to zmienic. Moze to wina docisku slomy do podbieraka.

#5 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 21:23

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Miałem ten sam problem w zeszłym roku. Ja zmieniłem wszystkie zęby w podbieraku, ponieważ były starte, i nie podawały słomy w sama bele, zostawała przestrzeń między pobierakiem a komorą, przez co w tym miejcu materiał przystawał :) W sianie rozumiem nie masz problemów ??

#6 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 18 wrzesień 2009 - 15:36

John Deere 550 podbierak zapycha sie.

Najbardziej zapycha mi sie w grubym pszenzycie. Tz nie chce go wogole nabierac dajmy sprawe zaczne belke i to chwili juz podbierak zapchany. Moze macie jakis sposob zeby to zmienic. Moze to wina docisku slomy do podbieraka.

Jak zaczynasz nową belę to pierwsze 2-3m przejedź wolno na półsprzęgle(to pozwoli słomie=beli zacząć obracać w komorze) później jedź szybko i nie powinno być problemu. Krótka sucha słoma zanim zacznie się obracać zbiera się i nie jest wciągana ja tak robię i nie mam problemu z zapychaniem. Ale wolny początek zwijania stosuję gdy zauważę że słoma słabo wchodzi w komorę bo wiesz to nie jest regułą że musisz za każdym razem tak ruszać :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#7 Share kaszewskim

kaszewskim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 20:40

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Ja nie mam problemów z zaczeciem belki tylko w trakcie jazdy sloma zbiera sie po prawej i lesej stronie podbieraka tak jakby nie chcialo jej do srodka wciagac. moze za szybko jade

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 07:32

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Rozumiem, że zawija ci się na ślimaki z obu stron?Z jaką prędkością jedziesz?

Edytowany przez andrzej2110, 23 listopad 2009 - 14:51.
Cytowanie poprzedniego posta

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#9 Share majsterek

majsterek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 14:00

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Jak wolno ruszasz w cienkim pokosie to jakoś jdzie zacząć, ale jak pokos jest bardzo tęgi to nawet na jedynce polowej ta ku... wa nie chce zaczać wciągać, tylko się zapcha.

#10 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 15:50

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Majsterek @ Propagande siejesz, na pierwszym pokosie siano nagram film, to zobaczymy czy miałeś rację :D A z góry mogę ci powiedzieć, sprawdź stan podbieraka począwszy od kondycji zembów, do stanu prowadnicy i rolek :)

#11 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 24 listopad 2009 - 20:32

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Ja miałem problemy w sianokiszonce,zapychała mi się po bokach.Poprawiło się gdy ściągnąłem pręty dociskające masę do podbieraka.

#12 Share majsterek

majsterek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 15:54

John Deere 550 podbierak zapycha sie. endrju00711@ , Ja nie sieje propagandy , w tym roku w bardzo tęgiej słomie z przenżyta było tak że jak wjechałem w pokos odwrotnie niż jak jechał kombajn to słoma między pasami ubiła się taki stożek i za diabła nie obrucił się rdzeń balotu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 17:25

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Wierze, przed remontem podbieraka tak miałem, ale po remoncie cały czas do przodu :(