Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

641 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 10 wrzesień 2010 - 19:03

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni @jerzy kiedy stosujesz maraton, przedwschodowo czy w czasie szpilkowania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzisiaj, 22:51
  •  

#142 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 19:26

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni zeby na polu byl blysk bo glin dziala glownie na samosiew rrzepaku i miotle gorzej z przylulia i innymi wiec dla tego stosuje zapobiegawczo jesienia glin a wiosna kakretny srodek Huzar,dodatkowo jesienia przy oprysku glinem dodaje od razu odzywke

#143 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:21

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni ja w tym roku chce zrobić taką mieszanine: 1.5l lentipuru ( chlorotoluron )+ 15 gr Gleanu lub Maczugi. Koszt około 70 - 74 zł na ha. Jeszcze nie dzwoniłem po ile mają na razie tak w głowie licze ze mnie to tyle przyjdzie.
Jak myślicie taka mieszanina bedzie dobra ? Głownie chodzi o chabra, miotłe,troche przytulii, troche fiołka i inne mniej uciążliwe.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 10:51

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja od 4 lat stosuję Glen a ostatnio Maczugę.Po 18-20 gram i Alister po 0,2 l na ha.Wiosną raz poprawiałem jeden kawałek bo przytulia wyszła.Po za tym czysto.W tym roku wyszło mi na jednym kawałku 3,5ha miotły ale na plon nie miało to znaczenia.

#145 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 08:07

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni wyczytałem, że chlorosulfon niszczy przytulie, więc dlaczego każdy kto stosuje glean i pochodne ma z nią problemy, ja napewno mam. więc zapytam ;co jest najlepsze na przytulię na oprysk jesienny? Jerzy po maratonie nie ma przytulii? i ile on kosztuje?

#146 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:28

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Odpowiadam @Nawaho, przy dzisiejszym nawożeniu pszenic azotem trudno dobrać preparat który by całkowicie wyeliminował przytulię, Glean nie zwalczy przytulii ani Maraton, co moge powiedzieć ?Maraton napewno mocniej ograniczy ten chwast ale wraz trzeba na wiosnę czymś korygować ale to inna bajka. Kosztował w tamtym roku 265 zł za 10 litrów, ja dawałem dawkę ok 4,5-4,7 na ha.Oprysk zawsze wykonuję po siewie, odpinam siewnik i od razu pryskam pszenicę i jest od lat dobrze. pozdrawiam jerzy

#147 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 wrzesień 2010 - 16:00

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Zawasze pryskałem na chwasty wiosną ale efekty są troche słabe.Przede wszystkim dlatego że albo za zimno albo przymrozek albo wiatr a chwasty rosną. Zastanawian sie nad jesiennym opryskiem gleanem. Wiem że glean długo zalega w glebie stąd moje pytanie czy po żniwach będe mógł zasiać na poplon gorczyce?

#148 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 16 wrzesień 2010 - 17:22

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Polecam ExpertMet firmy Bayer,opakowania 2 i 10 ha,pryskam w fazie szpilkowania zboża i u mnie działa pięknie!.W zeszłym roku płaciłem 545zł/10ha.Działa doglebowo i zawsze stosuje go rano o rosie,im wilgotniejsza gleba to lepsze działanie!.

#149 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 10:29

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni @jerzy - zawyżasz dawkę Maratonu o te 0,5-0,7 litra na hektar po to aby skuteczniej zwalczyć chwasty?? Nie wpływa to ujemnie na rośliny uprawne? Do Maratonu przedstawiciele polecają dodać 8-10 gram/ha Granstaru.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#150 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:36

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Polecam mieszaninę Tolurex(1,5) + Diflanil(0,3) + (jeśli zaistnieje potrzeba) Glean(5-10).

Miotła, przytulia, fiołek, rumianowate, tasznik, chaber oraz tobołki, te najważniejsze wymieniłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 18 wrzesień 2010 - 18:02

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni w jakiej cenie wychodzi ta mieszanina?

#152 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 18:14

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni A ja robie mieszanine Cugar 0.8+8gr Glinu na samosiewy rzepaku ale 4gr też zadziała.Miotły niema a wiosną korekta na dwuliścienne których też jest mało.

#153 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 wrzesień 2010 - 19:30

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni co z możliwością siania poplonów ścierniskowych? czy można sieć gorczyce w poplonie na polu traktowanym gleanem? prubował ktoś tego czy nie ma sensu prubować?

#154 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 20:08

Polecam mieszaninę Tolurex(1,5) + Diflanil(0,3) + (jeśli zaistnieje potrzeba) Glean(5-10).

Miotła, przytulia, fiołek, rumianowate, tasznik, chaber oraz tobołki, te najważniejsze wymieniłem.

Ja robiłem IPU 800 g + DFF 0,2 l + 10 g Gleanu i było git.

#155 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 14:53

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni W tym roku pierwszy raz chcę opryskać zboża ozime środkiem GLEAN i mam pytanie-lepiej pryskać zaraz po zasianiu, czy poczekać aż zboże wzejdzie? Tylko w tym roku taka dziwna pogoda, że lepiej pryskać wtedy kiedy się da i nie czekać na później, bo może się okazać, że potem nie wjedzie się już w pole...

#156 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 16:41

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Witam-mam też problem z miotłą w pszenżycie-czym i w jakiej dawce doradzalibyście oprysk-dodam jeszcze że mam taką pogodę że będę musiał opryskać gdy zboże będzie miało jakieś 7-10 cm (nadają deszcze ).

#157 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 17:24

w jakiej cenie wychodzi ta mieszanina?

W granicach 90 zł/ha.
Z pewnym odchyleniem w górę lub dół.
Zależnie od wielkości zakupionych pojemników, opakowań.

MarcinPykuS;
Zabieg gleanem wykonaj zaraz po siewie.

Jaro:
Sam Tolurex 1,5 - 2 kg/ha, Legato 1,5 L/ha.
Musisz zrobić domieszkę na przytulię i chabra.

#158 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:07

W tym roku pierwszy raz chcę opryskać zboża ozime środkiem GLEAN i mam pytanie-lepiej pryskać zaraz po zasianiu, czy poczekać aż zboże wzejdzie? Tylko w tym roku taka dziwna pogoda, że lepiej pryskać wtedy kiedy się da i nie czekać na później, bo może się okazać, że potem nie wjedzie się już w pole...

Lepiej poczekaj jak wyjdzie.Kolega opryskał kiedyś po siewie i po wschodach.Efekt był taki że po siewie nie zadziałał i na wiosnę po poprawce też nie było dobrze,a po wschodach było dobrze.

Ja dodaję jeszcze 0,2 Alisteru ale dopiero po 3 liściu.Prawie bez poprawek.Pszenżyto też można.20 gram Glinu lub Maczugi i 0,2l alisteru.

#159 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 20:02

co z możliwością siania poplonów ścierniskowych? czy można sieć gorczyce w poplonie na polu traktowanym gleanem? prubował ktoś tego czy nie ma sensu prubować?

ja próbowałem! i nie polecam. tak jak po glenie miotla rosła slicznie tak gorczyca juz nie urosła wcale pomimo, że pogoda super pasowała. Jezeli glean to nie ma mowy poplonie... w sumie to stosowałem maczuge ale to generyk glenu jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 wrzesień 2010 - 20:18

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dziś się orientowałem w sklepie i mają 3 opryski: Glean 75WG, expert MET i jeszcze jakiś środek(ale kosztuje 228zł/ha wiec ciut drogo, ale zwalcza najwięcej chwastów z wymienionej trójki). Koszty Gleana i experta są te same(60zł/ha) i chyba zastosuje ten 2 oprysk bo po pszenżycie zazwyczaj sieje poplon.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)