Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

641 odpowiedzi na ten temat

#81 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 październik 2009 - 07:52

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni a ja mam pytanie z innej beczki co sie stanie ze srodkiem zastosowanym na jesien w oziminach na 5 i 6 klasie czyli na " piasku " czy nie wypłucze go w głab gleby i straci on siłe działania zbyt szybko ? chce zastosować 3.5l maratonu + 5 gram gleanu tak mi doradzili w sklepie. bede pryskał 4 klasy i o nie sie boje ale co z 5 a nawet 6 klasą czy to ma sens ? gleanu niby nie wolno stosować na glebach piaszczystych no ale taka mała dawka chyba nie zaszkodzi ? oprysk powschodowy co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzisiaj, 12:37
  •  

#82 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 październik 2009 - 15:14

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja w sobotę pryskałem jęczmien Expert met 56 WG na mokra glebe i po ok 2 godzinach padał deszcz. Czy to nie szkodzi działaniu no i czy w ogóle ten środek jest dobry. Pierwszy raz wykonuje zabiegi te jesienią?

#83 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 październik 2009 - 17:46

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Expert Met to jest killer na miotłe czyli bardzo dobry środek, na dwuliścienne trzeba coś domieszać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 październik 2009 - 20:29

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni na dwuliścienne to popryskam wiosną

#85 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 13 październik 2009 - 15:39

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dodaj Pelikana po 0,1 i może wiosną będziesz miał spokój, jak będzie normalna zima.
Expert met 0,25 + Pelikan 0,1 = 66zł netto

#86 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 13 październik 2009 - 15:48

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja polecam Lentipur może jest drogi ok 50zł(przy dawce 2l na h) na ha. ale skuteczny i można stosować do temp. -3 stopni. Pozdrawiam.

#87 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 13 październik 2009 - 16:04

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja zasiałem pierwszy raz pszenicę ozimą Tonacje i chce teraz opryskac i miec spokój aż do zbiorów. U mnie na polach najwięcej jest fiołka polnego, chabru, przytuli i perzu. Czym najlepiej opryskac? Myślałem o Maratonie w dawce 5l na ha co o tym sądzicie?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#88 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 18 październik 2009 - 12:30

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Chciałbym zapytac jak to jest z opryskami powschodowymi, minaowicie, jak wszyscy wiemy pogoda w chwili obecnej nie przypomina wczesnej jesieni i nocą są przumrozki. Czy wykonanie oprysku na pszenżyto i pszenicę, ktróa jest w fazie drugiego liścia ma sens przy takiej pogodzie jak teraz?Dodam, że pryskałbym Maczugą w dawce ok. 22g/ha.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#89 Share rikisam

rikisam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 23:06

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Mam pytanie na temat oprysku jesiennego pszenicy i pszenżyta. Późne wschody i opady nie pozwoliły opryskać zbóż ozimych. Czy teraz jeszcze można opryskać pola? Czy nie jest za późno? Jakim środkiem? Chciałem zastosować Cougar. Proszę o radę :P

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2009 - 14:30

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni daj lepiej lentipur flo 2 l i 10 g gleanu bądź jego generyka na tak późny zabieg nic lepszego nie wymyślisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:12

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Też mam taki problem że przegapiłem a raczej pogoda niepozwoliła i zostało pare ha niepryskane
i ciągle mam zamiar jeszcze prysnąć Cugar+Glin ale musi przymarznąć lekko bo zaa mokro.

#92 Share rikisam

rikisam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 21:59

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ale u mnie na tym polu mają być buraki. Czy dodatek Gleanu nie uszkodzi wschodów buraków?

#93 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 18:01

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Jest jakiś oprysk którym można pryskac na jesien odrazu po wschodach nie czekając do fazy 3 liści??

#94 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:20

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Jest taki środek nazywa się Maraton ale teraz może być już za późno, można go stosować przed wystąpieniem przymrozków do -20C
NAPIS ćWICZEBNY

#95 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:22

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja tydzień temu opryskałem 3 ha pszenżyta. Zobaczymy czy podziała. Nigdy nie pryskałem na jesieni.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#96 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 02:00

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Mam zakupioną Maczuge ktora mozna pryskac od fazy 3 lisci.i chyba i tak bede musiał poczekac bo woda stoi na polu. :) :lol:

#97 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2009 - 23:41

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Przyszedł czas na relacje i wnioski glean 15 g + legato plus 0,75l - chwasty zostały tylko wspomnieniem z jednym małym wyjątkiem. na działce którą od niedawna użytkuje ( 1 rok owies mustang 0,5l, 2 rok rzepak butisan star 2,5 l obecnie pszenica z zabiegiem glean + legato) zauważyłem miejscowe występowanie dymnnicy pospolitej( w atlasie chwastów jest adnotacja że jest gatunkiem wskazującym na wysoką sprawność roli wiec nawet się cieszę).
Stosowanie gleanu bądź jego generyków w okresie przymrozków w pełnych dawkach 20 - 25 g to nieporozumienie. Wszystkie sulfynomoczniki mają negatywny wpływ w razie przymrozków. Macie tyle przykładów w tym temacie i środków i ich mieszanin ale nie trzeba kupić maczugę poczekać aż nie będzie dało się wjechać w pole i aż wystąpią przymrozki a później udawać głupa że źle doradzili ludzie trochę rozsądku i takiego wyczucia. Na przymrozki polecam jedyny słuszny środek czyli CTU ( Lentipur Flo ( niektóre odmiany nie przepadają za nim) .
Dlaczego najlepiej stosować herbicydy od fazy 3 liści? - Są 2 najlepsze momenty na odchwaszczanie plantacji
1 bezpośrednio po siewie do powiedzmy 3 dni po siewie
2 od fazy 3 liści do końca wegetacji jesiennej z tym że opryskanie w fazie 3 - 5 liści daje nam pewność że chwast zostanie zniszczony bo chwast jest mały , wrażliwy, słaby.
Roślina od fazy kiełkowania do fazy 3 liści odżywia się z ziarniaka zastosowanie w tym terminie herbicydów zawsze wpłynie negatywnie na rozwój rośliny ( w mniejszy bądź większy sposób. Roślinka nie dość że musi się przestawić z odżywiania z ziarniaka na korzeniowe to jeszcze ma rozłożyć substancję aktywną z herbicydu. Stosowanie herbicydu od fazy 3 liści nie jest tożsame z tym że jak znajdziemy na polu 1 roślinkę z 3 liśćmi to zaczynamy pryskać. Większość powinna być w fazie 3 liści a pozostałe w późniejszej tzn 4.( chyba że macie superwyrównaną plantację).

Co do rzepaku nie widzę różnicy między dawką 2,5 litra a 2 litry Butisanu star ( różnica w kosztach 45 zł ) stosowałem 5 - tego dnia po siewie, za rok pryskam wszystko dawką 2 l( 183 zł/ha).

pozdrawiam Sokol

#98 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 07:33

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ogólnie stosowanie gleanu i jego generyków (niezależnie od terminu)to nieporozumienie. Zwłaszcza na glebach w wysokiej kulturze czy sprawności. Zresztą sam to zauważyłeś.
Chyba że na glebach gdzie rośnie tylko żyto.

Jeśli chodzi o przymrozki, to lepiej od chlorotoluronu CTU spisuje sie izoproturon IPU. Dziś tego nie ma w zaleceniach (związane to jest z naszym wstąpieniem do unii - ochrona środowiska) ale kiedyś zalecano go stosować na zamarzniętą ziemię i wystarczała dawka 2l/ha.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#99 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:54

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni @deer, czy mógłbyś trochę rozwinąc swoją wypowiedź? Chodzi mi o stosowanie gleanu i jego generyków, sprawnośc gleby i z czego wynika to nieporozumienie w takim przypadku?

Pozdrawiam
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:25

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Najkrócej rzec ujmując:
- im wyższe pH tym dłuższe zaleganie chlorosulfuronu,
- im bardziej sprawna gleba tym lepszy kompleks sorpcyjny a co za tym idzie dłuższe zalegania subst. aktywnej
- problem z następstwami
- działanie niekorzystnie na mikro florę i mikro faunę glebową - najprościej rzecz ujmując zabija zycie glebowe
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA