Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

641 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:35

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja sie przybieram w piatek pylic, jutro bede sial i niby we czwartek ma byc deszcz wiec pogoda bedzie elegancka. I powiem ze efekty po jesiennym a wiosennym oprysku sa chorendalne. Podzielilem w tamtym roku pole na polowe i na jesien jedna polowe spylilem doglebowo (po siewie), a drugą połowę na wiosne, to tam gdzie spylilem na wiosne to miotły od groma było, a po jesiennym ani chabru ani miotły. Natomiast odnośnie Gleanu, dobrze nie pylic tym samym srodkiem co roku na tym samym kawalku bo ziele sie uotparnia - spraktykowane.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzisiaj, 19:30
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:53

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja też jestem omylny i mam małe doświadczenie (wiek 24lata).Jednak zostanę przy swoim że dzianie glean na przytulie jest więcej jak niewystarczające. Prosiłbym o wypowiedz kogoś bardziej doświadczonego i obytego.

a To że poszukałeś informacji i podjąłeś polemikę jest godne pochwały. rada dla Ciebie podchodź z umiarem do ulotek informacyjnych reklam i sponsorowanych artykułów opieraj się na własnych spostrzeżeniach, doświadczeniach i fachowych artykułach np top agrar itp.

Wybór odpowiedniego środka to najłatwiejsza rzecz w pozbyciu się chwasta.
Kobra 89 glean stosowany na wiosnę nie zwalcza miotły wogle; mimo że chaber jest średnio wrażliwy a przytulia mocno wrażliwa na działanie środka to lepiej bierze chabra( ale też w 100% nie zwalczy) przytulie przepuszcza.

#63 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 wrzesień 2009 - 06:23

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Z tą przytulią to nie wiem jak to jest bo u mnie takiego zielska nie ma, co najwyzej rumian-haber-miotła, to moi najgorsi wrogowie w oziminie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 22 wrzesień 2009 - 19:26

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja zastosuje najprawdopodobniej IPU i Diflufenikan. Pryskał ktoś z Was taką mieszanką? Prosiłbym o wskazówki/ uwagi/sugestie :)

#65 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:10

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni a czy mieszanka Glean i Legato zabije mi przytulie raz na zawsze?? I jaki jest koszt 1l Legato?

#66 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:14

Pryskał ktoś Granstarem na jesień? Wiem że nie ma rejestracji ale może działać tak jak trza.

Przedstawiciel BASF polecał Granstar w mieszaninie z Maratonem na chabra.
NAPIS ćWICZEBNY

#67 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 20:41

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni ja przeważnie stosuje exspert 60 WG, dobrze działa na miotłę i niszczy niektóre dwuliścienne.
tutaj opis Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Etykiety E-F
moim zdaniem nie ważne co by człowiek zastosował to i tak na wiosnę jest poprawka wiec nie ma co inwestować w konkretny oprysk na jesieni, ja przeważnie miałem problem z fiołkiem, więc expert na jesieni a na wiosnę granstar strong lub jakiś generyki do zmieszania.
glean nie stosuje ze względu na działanie następcze.

semos nie ma oprysku który na zawsze zniszczył by jakiś chwast, jak się nasiało to będzie wschodzić intensywnie przez co najmniej 10 lat.

#68 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 15:04

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni wiem, że nie pozbędę się chwasta raz na zawsze ale chciałbym zastosować taki środek aby nie było na wiosnę poprawek.

Dlatego bardzo chciałbym uzyskać odpowiedź czy mieszanka Glean i Legato zabije mi przytulie raz na zawsze?? I jaki jest koszt 1l Legato?

#69 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 23 wrzesień 2009 - 21:18

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni @semos
U mnie litr Legato kosztuje około 80 zł.

Ja mam zamiar spróbowac mieszanki Maczuga + Stomp 330EC zaraz po siewie (Maczuga 100g kosztuje u mnie 160 zł a Stomp 5l kosztuje 150 zł, wszystkie ceny brutto.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#70 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 22:18

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Helm Sulfi(generyk Gleanu) 149zł za 100g. Za 6l Protuganu zapłaciłem 160zł. Jakoś to pomieszam, czekam na propozycje proporcji na 1ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share orkan

orkan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 20:11

Helm Sulfi(generyk Gleanu) 149zł za 100g. Za 6l Protuganu zapłaciłem 160zł. Jakoś to pomieszam, czekam na propozycje proporcji na 1ha.

1,25L Protugan + 0,125 Legato + 10g Helm Sulfi ( miotła , przetaczniki,fiołki, chaber, przytulia, maki, jasnoty, rumiany, samosiewy rzepaku)
Nie stosować w jęczmieniu ozimym.

Jeśli w jęczmieniu to zamiast Helm Sulfi dodać taka sama dawkę granstaru lub zrezygnować z trzeciego środka ( granstar podziała tylko na chwasty które już wzeszły)

Jeśli mieszanka stosowana z Helm Sulfi opryskiwać od fazy drugiego liścia właściwego. Jeśli bez Helm Sulfi stosować od siewu do końca wegetacji jesiennej.

#72 Share orkan

orkan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 20:21

Chciałbym opryskać zboża ozime w jesieni na chwasty. Jakie środki polecicie ??

Pszenica

Boxer 2L + 15 Granstar
Boxer 2L + 100ml Legato

Wszystkie oziminy

Protugan 1,25L + Legato 0,125L stosować od siewu do końca jesiennej wegetacji
Expert Met 0,35kg Środek stosować jeden raz w okresie wegetacji zbóż: w fazie 1-3 liści zbóż,

#73 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 21:28

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzięki! Moim wrogiem jest miotła i chaber. Ten ostatni, w szczególności, mocno dokucza i wiosną powtórnie drenuje kieszenie.

#74 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 20:19

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni W jakim czasie po siewie można pryskac zasiewy generykami gleanu (Maczuga)? Zboże siane w sobotę, czy jutro nie będzie już za późno na oprysk? (wczoraj zbyt duży wiatr był a dzisiaj padał deszcz).
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#75 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 22:54

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Jeśli chodzi o glean to ja bym odradzał oprysk bezpośrednio po siewie. Kiedyś zrobiliśmy test i część pola wypryskalismy przed wschodami a część po. Okazało się, że oprysk osłabia troche wschody. Od tamtego czasu pryskamy tylko po wschodach od fazy 3 liści. Co do deszczu to w oprysku doglebowym nie przeszkadza. Nawet lepiej jest opryskać na wilgotną ziemię. Moim zdaniem lepiej się wchłania w glebę. Przy bardzo suchej ziemi może znosić środek razem z kurzem, pyłem.
Odpowiadając na pytanie ja radzę poczekać i oprysk zrobić po wschodach.

pozdrawiam

#76 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 19:48

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Jak chcesz pryskać doglebowo to najlepiej żeby gleba była wilgotna ja staram się pryskać tak jak kolega wyżej pisze od fazy 3 liści i zawsze na wilgotną glebę.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#77 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:02

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Jak rozumiec to osłabianie wschodów? Wschody są słabsze ponieważ częśc ziarna traci zdolnośc kiełkowania czy może wschodząca roślina jest słabsza i wtedy widac tą różnicę?
Nawiasem mówiąc, na jednym polu będe mógł to sprawdzic, bo trochę opryskaliśmy zaraz po siewie, a resztę opryskam dopiero po wschodach.

Dzięki za odpowiedzi!
Pozdrawiam

#78 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:49

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Roślinka jest jakby słabsza i wschody trwają dłużej.

#79 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 21:50

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni a czy mogę opryskać (jeśli tak to jaki środek zastosować a jaki stanowczo wykluczyć) pole na którym planuje na wiosnę wykonać wsiewkę koniczyny czerwonej. Do tej pory pryskałem na wionę Aminopielikiem i po 2-3 tyg. robiłem wsiewkę. A teraz chciałbym załatwić chwasty w zbożach na jesień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 06 październik 2009 - 13:09

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Czy 8 gram Glenu i 2 litry Lentipuru to dobra mieszanka?
Koszt ok. 70 zł/ha.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."