Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

641 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 19:25

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni a jak ma wiosnę z 2liścinnymi?-czy ten środek akumuluje się w ziemii i zadziała na wschodzące wiosną chwasty, czy jest podobny np do glifosatu, gdzie atakuje tylko przez kontakt z powierzchnią rośliny? wiadomo przecież ze wszystkie siewki nie wzejdą na jesieni, dodam, ze głównie muszę walczyć z przetacznikami;/
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Dzisiaj, 05:55
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2009 - 19:57

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Glean i generyki zalega stosunkowo długo w ziemi.Nie ma obawy o jakiś wiosenny atak chwastów.Prawidłowo wykonany oprysk jesienią zabezpieczy uprawę do czasu zbioru.Problemem moze być jedynie burak jako roślina nastepcza i to w wypadku gleb o odczynie zasadowym.W takich warunkach zaleganie gleanu trwa długo i może mieć ujemny wpływ na ich plon.Pozostałe rośliny następcze przy stosowaniu jesiennym dają radę.

#43 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 20:06

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni heh-więc były to złoty środek na chwasty w moich oziminkach, muszę dokładnie poczytać jakieś instrukcje stosowania-chodzi mi o spektrum działania. w tym roku na wiosnę(właściwie to był już maj, bo zanim się zboże posieje, pyry posadzi ...:) stosowałem chwastox extra 300sl, niby zwalczył coś tam ale dopiero po miesiącu było widać efekty, nie byłe ogólnie z niego zadowolony, chciałem pryskać nawet drugi raz, więc na jare poszedł granstar;]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2009 - 20:23

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni glean , maczuga, helm sulfi, agrosulfuron zawierają chlorosulfuron działanie 90 % doglebowo 10 % nalistnie czas działania 2 tygodnie - nie zwalczają przetaczników.
Miotła raczej nie występuje heh zrób doświadczenie i raz nie popryskaj zobaczysz czego będzie najwięcej.
jak chcesz pozbyć się przetaczników pryskaj glean + legato lub ich generykami dobre działanie mają także stomp( sama pendimetialina) , maraton (pendimetialina+ IPU) czas działania 10 tyg i expert met lub expert 60 WG - bardzo wcześnie stosować.
Stomp i maraton dobrze pomieszać z glean lub generykiem( tak jak w przypadku legato) ze względu na samosiewy rzepaku i ogólne wzmocnienie działania herbicydu.
Jeżeli zastosujesz sam glean lub jego generyk na jesieni na wiosnę jak najszybciej pryskaj aurorą
( przetaczniki i przytulia). Stosowanie samego gleanu bez mieszania jesienią przynosi także b. dobre efekty.
Problem chwastów w zbożach ozimych i rzepaku ozimym należy rozwiązywać jesienią to jedyny słuszny termin wiosną co najwyżej korekta( chwatox itp ).

Pozdrawiam Sokol

#45 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 20:39

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni wezcie pod uwage ze w gorach moze nie zdazyc opryskac przed zima,przy terminach siewu normalnych to realnie mozna pryskac gleanem koniec pazdziernika poczatek listopada a wtedy to juz moze byc w gorach zima,chyba ze semos jest goralem nizinnym jak ja-widzi gory przez okno,pare kilometrow dalej i paredziesiat metrow w gore a zniwa 2 tyg pozniej.
zastanawialbym sie nad opryskiem bezposrednio po wschodach.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#46 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 21:05

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni a ja jednak dalej będę się upierał że u mnie miotła nie występuje-bo chwastoź jej nie bierze a nie pamiętam by konserwatywny tata pryskał zboza czyms innym:lol:

#47 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 21:33

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni w jakich dawka zmieszć glean lub agrosulfuron + stomp czy może maraton ?

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2009 - 22:10

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni 10 g glean + 2- 2,5 l stomp; 10 g glean +2,5-3 l maraton zmieszać z tym który taniej wyjdzie.

#49 Share paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 22:38

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni ok, wielkie dzięki

#50 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 00:09

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Jaka Dać dawke Glean + czegoś na samosiewy rzepaku?
I jak to cenowo wyglądają te opryski?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 08:42

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni właśnie tego się boję, że nie zdążę przed zimą. Zboże sieje dzisiaj. Jakiej musi być wielkości abym mógł zastosować na jesieni Glean?? I czy ten Glean zwalczy mi przytulie, bo u mnie tego najwięcej.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2009 - 10:11

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Litości panowie litości.
Do Eryko właśnie Glean jest na samosiewy rzepaku działanie rewelacyjne.
do semos faza 3 liści zbóż. Przytulie zwalczy DFF w legato Glean jej nie bierze lub pendimetalina w Maratonie.

Do modów zamknijcie ten temat bo nie zdzierżę!
Pozdrawiam Sokol

#53 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 21 wrzesień 2009 - 12:00

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni A ja mam pytanie trochę z innej beczki, co można zastosowac na miotłę zamiast gleanu? Już od kilku lat stosowaliśmy glean zaraz po siewie ale ostatnio efekty jego działania były średnio zadawalające. Obawiam się, że chyba miotła się uodparnia. Dodam, że zawsze stosowałem dawkę średnią z zakresu zalecanego na opakowaniu.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#54 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 12:50

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Sokol już nie może znieść tematu (:
To zapytam dobijająco, jak dam 10g Glean i 3 litry Maratonu na hektar w pszenicy i pszenżycie w fazie 3 liścia to będzie ok? Wiosną nie nie będzie trzeba poprawiać ? Wszystkie ważniejsze, zagrażające chwasty zostaną wyniszczone?
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#55 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 wrzesień 2009 - 18:11

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Ja pyle odrazu na drugi dzien po siewie Gleanem i daje 20 gramow na hektar, tak ze az perzyk jak gdzies sie znajdzie jest przypalony.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:27

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni jarekw na miotłę IPU czyli protugan lub CTU np Lentipur Flo ale najlepiej jak pomieszasz glean bądź jej zamiennik z legato lub cougar bo jest o wiele szersze spektrum działania i pewniejszy efekt a cena do zaakceptowania.
LeF będzie ok wszystkie najważniejsze chwasty będą zniszczone. co do poprawek gwarancji nie daję jednak jeżeli masz pole w dobrej kulturze, mało chwastów, struktura drobnogruzełkowa a gleba wilgotna podczas zabiegu obejdzie się bez poprawek. jeżeli zdarzy się poprawka to tylko przytulie dobić trzeba jakimś najtańszym środkiem np chwastox.
Kobra 89 Glean to świetny środek bardzo bezpieczny dla zbóż pod warunkiem że nie ma mrozu.

I jeszcze jedno dotrzymywać optymalnych terminów pryskać przy dobrych warunkach i stosować zalecana ilość wody na ha znam takich czarodziei że takim starym opryskiwaczem chyba termit 400l pryskają 5 ha, osobna kwestia struktura gleby i wyrównane wschody b.ważne!!!

Glean można pryskać po siewie jak masz wilgotną glebę oprysk po siewie lepiej działa na miotłę. jednak ja zalecam po wschodach roślin zwłaszcza w mieszaninach.Wybór zależy od ciebie Eyrko

Cena Glean 195 zł brutto
Maczuga 145 brutto
Lentipur 5l - 140
Protugan - nie pamiętam
ceny z dzisiaj

#57 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 19:33

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Glean-em pryskac najlepiej odrazu po siewie?

Jaka jest cena:Glean i jaka Maratonu?

#58 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:13

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Widziałem na allegro Glean 100g za 230zł.
Wszystko ok tylko,że u mnie w kuj-pom to ciężko o wilgotną glebę, teraz to raczej pył- tak sucho jest. Miejmy nadzieję, że popada, zboże wzejdzie to wtedy będą odpowiednie warunki na oprysk herbicydem.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#59 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:15

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni Pryskał ktoś Granstarem na jesień? Wiem że nie ma rejestracji ale może działać tak jak trza.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 20:19

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni SOKOL piszesz, że Glean nie zwalcza przytuli a wg instrukcji przytulia jest wrażliwa na działanie Gleanu

http://www2.dupont.c...y/Glean75WG.pdf