Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majes    5

Izoproturonu za mało dałeś, bo minimum to jest 1,5 litra. Ale glinu dość dałeś.

 

Wszędzie piszą że mieszanka Legato Plus 600 + Glean daje się 0,75L + 15g. I do tego się zastosowałem.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No dokładnie tak piszę. Ja robiłem mieszanki i na izoproturonie piszę 1,5 l, ale glinu 7g , a 20 to jest pełna dawka. Pewnie będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Jaki polecicie herbicyd do jesiennego zwalczania chwastów w pszenicy w fazie 2-3 liśći?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Szybko nie zobaczysz jeżeli chwasty już na górze, tak przynajmniej jest w moim przypadku. Lekko komosa po tygodniu powinna blednąć. Ja mam 20l legato recertyfikowanego z 2008 roku i boję się, że jego aktywność mogła zmaleć, a do oprysku jeszcze pszenica i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Czemu nie, ale mieszanka jest zdecydowanie efektywniejsza, szczególnie na miotłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

zadam jeszcze jedno pytanie odnosnie skutecznosci legato plus...wczoraj opryskałem kilka ha popołudniu i w nocy po 23 przyszedł deszcz...taka mżawka ktora pada do tej pory...czyi deszcz przyszedł po około 6 godzinach od zaaplikowania legato plus...czy to nie osłabi skutecznosci oprysku?chwasty maja od 2-4 lisci...chwasty ktor maja 4 liscie to rzadkosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Panowie co powiecie na 1000 g chlorotoluronu + 100 g diflufenikanu (fiołek) - ok. 87 zł/ha


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Szybko nie zobaczysz jeżeli chwasty już na górze, tak przynajmniej jest w moim przypadku. Lekko komosa po tygodniu powinna blednąć. Ja mam 20l legato recertyfikowanego z 2008 roku i boję się, że jego aktywność mogła zmaleć, a do oprysku jeszcze pszenica i pszenżyto.

 

 

mam to samo pytanie, zboze pryskane w piatek i narazie nie widac zeby na miotle zrobilo to jakies wrazenie. kiedy zaczac sie tym martwic?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Pytanie troche z innej beczki do bardziej doświadczonych czy jeżeli teraz opryskam pszenzyto powiedzmy maraton czy legato plus 10 g gleanu to czy jeżeli wymarźnie mi zboże czy bede mógł siać kukurydze na tym polu? Druga opcja czy jeżeli mi nie wymarźnie zboże i to czy na jesień bede mógł zasiać rzepak normalnie?? Bo wiem ze przy pełnej dawce geanu chyba nie mozna ani kukurydzy ani rzepaku a przy 10-15 gramach jak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

po jakim czasie u was widac zamierajace chwasty w zbozach po zastosowaniu legato plus 600 sc?na opakowaniu nie pisze nic na ten temat...w ciagu 2-3 tygodni powinny uschnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tym się nie przejmuj, nie zwracaj uwagi. Pod kątem obecności chwastów zrób lustracje pól wiosną czy nie będzie trzeba robić poprawki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

co do kukurydzy to nie wiem ale przez kilka lat siałem rzepak po pszenżycie pryskanym na jesień gleanem w pełnej dawce i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

RZepak może być.

Ale qq w tym roku kolega przeorał pszenicę i nie tylko on i posiał qq, ładnie powschodziła ale jak miała z 10-20 cm to zrobiła się czerwona i stanęła. czymś ją wyprowadził ale to już nie było to.

Była połowę tego co powinna mieć.

I to samo potwierdzają w Dalgetty że ich klienci to samo mieli. I dawka była do 10 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam ! miałem pryskać żyto na chwasty dziś ,ale strasznie na jedym kawałku się żółte zrobiło co to może być ? słyszałem ze jakies odzywki pomagają ? i nie wiem czy jak herbicydem pojadę to nie padnie mi całkowicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Pryskałem Legato Plus 600 SC w piątek tj. 19.10. br. o godzinie 17:00. Trzy dni wcześniej padał deszcz (podobno 7 litrów na metr kwadratowy - tak w prognozie mówili), więc jeszcze były miejsca na polu, gdzie ziemnia była "ciemna" (mokra). W trakcie zabiegu temperatura wynosiła 12 stopni. Nad ranem w sobotę było 2, przez dzień 20, a dziś rano 6 stopni. Zarówno wczoraj jak i dziś o poranku była mgła. Mam nadzieję, że zabieg okaże się skuteczny mimo, że nie pada deszcz! Oprysk wykonany był na pszenicę w fazie dwóch liści oraz na pszenicę sianą tydzień wcześniej, która jeszcze nie powschodziła. Oczywiście w maksymalnej zalecanej dawce tj. 1,5l/ha.

Mam pytanie: ile dni po tym zabiegu nie może być przymrozku?

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj