Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

milinkovic    0

ja dzisiaj miałem pryskać pszenice maratonem ale pada trochę ,więc poczekam do jutra ,a mam pytanie czy jakiś nawóz dolistny na jesień lub suuplementy na pszenice dajecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

jest jakiś środek na owies głuchy w pszenicy ozimej i pszenżycie że by zastosować jesienią? bo chyba nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

dzisiaj widziałem jak jeden gościu pryskał zboże, które było siane około 2 tygodni temu. miejscami widać, że ziemia goła, te zboże też niedawno przecież wzeszło. czym on mógł pryskać teraz? jakiś oprysk na chwasty?

 

 

 

jaki polecacie jeszcze środek na samosiewy rzepaku no i najbardziej na miotłę na jesień w pszenicy?. był stosowany glean i zawalił na całej linii. zaobserwowałem, że w miejscach gdzie jest kwaśna ziemia występuje o wiele więcej chwastów i opryski słabo działają. w tym roku waponowałem, ale wiadomo pierwszy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

A ja ostatnio byłem w sklepie śor i facet z babką tłumaczyli, mi (miałem kupić maraton na pszenżyto), właśnie oto ten środek jest przestażały i zasugerowała mi expert lub legato Plus. Trochę mętliku narobili, ale czytając opinie itp wybiore chyba expert. Jest jeszcze opcja mieszania legato + glean. Pszenżyto siane 2 tyg temu. mam zamiar pryskac na poczatku przyszlego tyg. co byscie doradzili ? Miotły troche było na tych polach w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

lukasz a co zrobiłeś źle że glen ci nie zadziałał.

Legato z glenem i po problemie. Tylko żeby były z 2 liście. Jak na ziemie to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

po opryskaniu gleanem na wiosnę około 1 kwietnia pole było czyste, żadnych chwastów. potem 3 tygodnie nie byłem na polu i jak zobaczyłem, to pole pełne miotły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Jaka temperatura musi panować aby wykonać oprysk Maratonem?? Mam zakupiony, deszczyk popadał, zboże w 2-3 liściach a temperatura w dzień 12-13 a w nocy 5-6 C. Można jechać??


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Mam pytanie pryskał ktość protuganem jesienią jak działa na miotłe ? czy lepiej go wiosną zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Jaka temperatura musi panować aby wykonać oprysk Maratonem?? Mam zakupiony, deszczyk popadał, zboże w 2-3 liściach a temperatura w dzień 12-13 a w nocy 5-6 C. Można jechać??

 

Jak najbardziej można teraz stosować Maraton. Ważne jest aby temperatura nocą nie była niższa niż -2C


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Mam pytanie: stosował ktoś glean na pszenicę w fazie 1-2 liści? W etykiecie niby pisze że pryska się od 3 liści, ale jest tam też wzmianka że można pryskać na młodsze rośliny. Trochę samosiewów rzepaku już wyszło razem z pszenicą i chciałbym je wyeliminować. Pryskane będzie 1l legato plus + 10g gleanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wczoraj pryskałem pszenicę i pszenżyto mieszanką isoguard, legato 500 i glean, w nocy był lekki przymrozek, obstawiam -1, -2. Jaki może mieć efekt ten mróz na opryskane roślinki?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

poprzypalane końcówki?

u mnie jest nawet -4 w nocy przy gruncie i robi się problem... ja na razie czekam z odchwaszczaniem jesiennym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Efekt przymrozków jest trudny do przewidzenia. Z jednej strony mozliwe sa uszkodzenia roślin jednak również obnizona skutecznośc działania. Zapowiadane sa trochę cieplejsze dni, jeśli sie cos złego wydarzyło będzie widać. W tej chwili raczej można tylko czekać a decyzja o ewnetualnych poprawkach dopiero wiosną.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Tylko że mam problem ze zwalczeniem miotły, w zeszłym roku tak odkładałem i efekt był atki że całe pole zamiast zboża była miotła, teraz miotła ma juz dwa liście jest jej pełno i nie chcę tego odkładać.

Mam nadzieję że niskie temperatury nie zaszkodzą zbożu.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

 

1) Ile dni po zabiegu herbicydem (w moim przypadku Legato Plus 600 SC) nie może wsytąpić przymrozek? Dodam, że pszenica już powschodziła, a na drugim kawałku zasiana wczoraj. Zamierzam prsykać w poniedziałek.

2) Ile dni po zabiegu ww. można podać dolistne nawozy i przez ile dni nie może być przymrozku?

 

Proszę o odpowiedź!

Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Wczoraj pryskałem pszenicę i pszenżyto mieszanką isoguard, legato 500 i glean, w nocy był lekki przymrozek, obstawiam -1, -2. Jaki może mieć efekt ten mróz na opryskane roślinki?

a jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

izoproturon 2 l, lagato 0,2l glen 5-7g. Można trochę miej, ale taka dawka bardzo dobrze działa i długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duck    0

Witam. Mam pytanie po oprysku na chwasty jedno- i dwuliścienne chciałbym opryskać zboża roztworem mocznika, czy musi być zachowany jakiś odstęp czasowy pomiędzy zabiegami by to nie wpłynęło negatywnie na rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Pryskanie zbóż roztworem mocznika to niezbyt trafiony pomysł jesienią. Jeżeli faktycznie masz niedobory azotu to pryskaj mocznikiem, ale tylko i wyłącznie z dodatkiem siarczanu magnezu (oraz manganu w przypadku gleby o wysokim pH). Kto wie, zima może przyjść za 3-4 tygodnie, nie daj Boże, że będzie podobna do zeszłorocznej, a na polu gdzie zaaplikowałeś jesienią N dolistnie, na wiosnę może nic się tam nie ostać.

 

Aplikowanie dolistne N jesienią zwiększa zawartość wody liściach/liścieniach, przez co rośliny są zdecydowanie bardziej wrażliwe na mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ale nawóz typu Plonvit Z + siarczan magnezu + fostar + K-300 nie zaszkodzi. Zwłaszcza, ze taki progam mozna znalezc na stronie Inetrmag-u. Jak wykonam oprysk herbicydem a pogoda będzie opowiednia, to również opryskam tymi nawozami.

 

Ponawiam swoje pytania:

1) ile dni po zabiegu herbicydem nie może być przymrozku? W moim przypadku chodzi o Legato Plus 600 SC.

2) za ile dni po wykonaniu powyższego zabiegu mogę dokarmiać dolistnie pszenicę? Trzy dni to minimum? Czy więcej?

3) czy Legato Plus 600 SC w sprzyjających warunkach do jego działania, jest skuteczny? Chodzi mi o własne doświadczenia tych Osób, które go stosowały.

 

Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj