Skocz do zawartości

Reklama

C-330 słabo podnosi!

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
16 odpowiedzi na ten temat

#1 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • 2965302

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:06

Witam!
Dzisiaj zaczepiam do mojego C-330 siewnik podnoszę a tu nic, dopiero przy sporych obrotach. Myślałem ze mało oleju ale to nie to, po prostu jak podnoszę to jakby w skrzyni słyszę takie sykanie-co jest? Jakiś przewód od pompy?

#2 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:15

jak po podniesieniu nic nie opada to pozostaje tylko pompa.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • 2965302

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:17

no raczej opada, ale też nie tak szybko

#4 tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • 5798541

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:17

Włącz wałek

#5 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:08

@tomi382 w c330 masz dwa współśrodkowe wałki i nie musisz mieć wom-u włączonego. sprawdź ciśnienie jakie daje pompa i napisz na forum. jeżeli nie wiesz jak je zmierzyć był gdzieś jeden temat o podnośniku w trzydziestce i tam poszukaj.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#6 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 06:36

te objawy pasują raczej na problem z rozdzielaczem tym pod siedzeniem, mam podobnie, a próbowałeś gdy podniesiesz w różnych pozycjach dzwigni, np opuszczasz i dzwignię w bok lub w położeniu środkowym zostaw dzwignię czy wtedy też opada? możesz jeszcze podłożyć z 1-2 podkładki pod zawór przeciążeniowy

#7 semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 09:41

tak bez mierzenia ciśnienia to raczej ryzykowne to podkładanie podkładek, bo można uszkodzić pompę.

#8 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 10:16

1 podkładka nie zasdzkodzi, a z czasem sprężynka zapewne robi się słabsza i 1 - 2 podkładki "da" fabryczne ustawienie, sam podłożyłem 2 podkładki i dzwiga bele na kolcu że czasami zawór przepuszcza ale duużo mocniejszy teraz mam podnośnik :) jak to ojciec określił tak mocny jak był gdy była nowa :)

#9 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • 2965302

Napisany 03 wrzesień 2009 - 11:26

Tzn dzisiaj w ogóle nie działał podnośnik, potem za chwilę działał, nie wiem co jest. Dokładnie to jest C-330M z podnośnikiem "Agrocontrol" a więć jest inny niż w typowej 30-tce.

#10 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 12:06

Miałem tak też i winny była zluzowana nakrętka na pompie olejowej tryb był luźno i 2 razy też zginoł podnośnik a potem był aż w końcu całkiem tryb spadł z pompy, sprubój podpiąć coś pod hydraulikę czy działa jeśli nie to pompa ewentualnie tryb od pompy się odkręcił tak czy owak pokrywę z podnośnikiem trzeba będzie ściągać

#11 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1697 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 03 wrzesień 2009 - 12:54

musisz sprawdzić pompę bo to napewno jej wina że raz jest ciśnienie raz słabnie a potem znów nie ma, może króryś oring przepuszcza i temu syczy

#12 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • 2965302

Napisany 03 wrzesień 2009 - 19:25

Czyli bez rozbierania i dostania się do pompy nie da się? Dzisiaj wyczyściłem filtry ale nic to nie dało.

#13 Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1697 postów
  • 3578015
  • Zainteresowania:głównie mechanika...

Napisany 03 wrzesień 2009 - 19:38

raczej się nie da musisz ściagnąć pokrywe i tam zobaczyć co i jak zaczynając od tych oringów w które wchodzi kolanko ssawne pompy i idąc coraz dalej aż do przewodu metalowego który idzie od pompy do rozdzielacza(spodkałem się z lekkim pęknięciem tego przewodu koło pompy przy nakrędce i olej uciekał i tez nie podnosiło wtedy

#14 mati200

mati200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 13:57

u mnie wczorej zrobilo się tak samo wiec nie wie co mu jest też nie chce podnosić ursus c 330m :) ale jak zdejmę pokrywę to zobaczę ale teraz nie mam czasu :)
KPK Kumurun Team

#15 Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:33

więc tak mogły paść oringi na pompie pod dekielkiem z tyłu, lub bardzo brudny filtr oleju, mogła również szczelić rurka która podaje olej na rozdzielacz (sam tak miałem) a jeśli to nie pomoże to rozdzielacz. Pozostaje przed zdjęciem dekla zmierzyć ciśnienie powinno być ok 120bar może trochę niższe jak starsza pompa no i wtedy szukać przyczyny ściągając dekiel

#16 elektrotech

elektrotech

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1394 postów
  • 21188625
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 14 kwiecień 2010 - 06:28

czy masz spieniony olej??? w skrzyni???
więc tak -filtr wyczyszczony wiec zdejmij sprawdz oring na zębatce pompy pewnie ci go deko wypchało,nawet jak nie wypchało nie zaszkodzi wymienić-sprawdz luz na ęzbatce pompy.Wymień oring pod pokrywą podnosnika -zalecane aby dac nowy -tylko jak bedziesz zakładał uważaj abys go nie przycioł-uszkodził.Sprawdzić połaczenia pomiedzy pompą a tulejką podnosnika jesli byłby uszkodzony rozdzielacz -puszczał to raczej by tez podnosił wiec raczej odpada rozdzielacz
(*)(*) (*) Andrzejku Zawsze Będę O Tobie Pamiętać (*) (*) (*)

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#17 Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 18:41

u mnie w c330 jest to samo, bardzo słabo podnosi, tyle ze jak podłączyłem przyczepe pełna ziemniaków to wywróciła bez wiekrzego problemu.........co to moze byc????? moze rozdzielacz??????? bo mam akurat nowy.
Żniwa 2010 na półmetku.

Zobacz także