Zaloguj się, aby obserwować  
zetor7441

Jaki ciągnik do 160 KM na 90 ha

Polecane posty

zetor7441    0

Jak dla mnie to rzeźbisz w gównie. Po co kupować ciagnik do remontu za 40tys i dodatkowe 20-30 w remont, a przyczepy kupujesz nowe? Przyczepa to koszt 40-50tyś zł. Lepiej ta kasę dołożyć do ciągnika i kupić coś nowszego nie do remontu. A przyczepę kupisz po remoncie za 15tyś.

Miałbyś przyczepę jak nową za 15tyś i zostało by ci z tego ok 30tyś + 40tyś na ciagnik i 20tys na remont to wychodzi ze byś kupił za te same pieniądze ciagnik za 90tyś zł. Za to można kupić przyzwoity traktor który trochę pochodzi.

Albo wziąć coś na PROW i za te same peniądze kupisz nowy trektor i będziesz miał pewnośc że jest sprawny.

 

Jak bys czytal dokladniej moje posty to bys sie doczyytal ze tu chodzi o tanszy ciagnik a nie 40 tys tylko gora 20 do generalnego remontu.a co do przyczep to sie zgodze lepiej cos uzywanego niz nowe pronar podobno jak mi znajomy mowil nawet rzepaku nie trzyma.

 

co do fenda czy masseya to nie jestem do nich przekonany z powodu drogich czesci oraz duzych przebiegow jakie maja moze i wytrzymaja jeszcze torche ale to nie to wiem ile kosztuja remonty bo wiele osob ma zagraniczne ciagniki czasem wyzekaja sie bo remont przewysza koszt ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Co do przyczep pronaru to bzdura że nie trzyma rzepaku.

A za 20tys to kupisz szrot nie na chodzie. Chyba nie jesteś normalny skoro masz takie plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Co do przyczep pronaru to bzdura że nie trzyma rzepaku.

A za 20tys to kupisz szrot nie na chodzie. Chyba nie jesteś normalny skoro masz takie plany.

 

 

Ty to na pewno jestes normalny idealny bogacz z pomyslem na wszystko. Ja mam pomysl to sie z wami dziele jezeli cos ci nie pasuje to przynajmniej mnie nie obrazaj a z takiego szrotu mozna zrobic idealny ciagnik leprzy moze niz te nowe moze nie wygodny ale wytrzymalszy za calos za place ponizej 35 tys a ciagnik jak nowy. A co do pronaru to mieszkam nie daleko tej firmy i znam z tej firmy paru ludzi od sprzedawcuw do zwyklych pracownikow i wiem ile i skad mniej wiecej wraca sprzetu chcesz to ci powiem na prywatnym ciekawostke o nowych maszynkach tych 180-210 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Udalo sie znalesc i kupic w belgi ursusa 1614 89r na wysokich kolach wyszlo mnie to niecale 24tyc z przywozem przebieg orginal 3200 ladny stan ale troszke blotniki przezarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

trochę późno pisze ale nie lepiej kupić zetora 16245 w bdb stanie i śmigasz. kumpel kupił takiego, pomalował, zrobił skrzynie szybszą i już 3 sezon z nim zacznie na 120 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj