Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Rzepak , opryski

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 07:05

Rzepak , opryski Witam. Mam pewnien problem. Kilka dni temu zmarl mi ojciec i caly swoj majatek pozostawil mi. mial ok 51 Ha.Problem tkwi w tym ze posial 20 Ha rzepaku lecz nie opryskal jego. Mam pytanie, czym pryskac rzepak ? Dodam ze jest teraz w fazie ze widac 2-4 listki. Kompletnie nie znam sie na specyfice uprawy rzepaku. Bylbym wdzieczny rowniez gdyby ktos mi opisal szczegolowo jakie zabiegi wykonywac jesienia i wiosna. Kolejne pytanie to czy da sie teraz jakos zastapic nawozenie pod korzen w rzepaku? z tego co wiem to nie byl on nawozony, czy np.gnojowica polana powschodowa da jakis rezultat?
  • 0

#2 SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • 7531395

Napisany 02 wrzesień 2009 - 11:28

Rzepak , opryski możesz go spryskać jak rzepak osiągnie 4 liście właściwe herbicydem Fuego + Fox w dawkach 1L+1L.Nawóz możesz posiać polifoske albo poczekać do wiosny i sypnąć yara mila 16,16,16
  • 0

#3 black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • 113013

Napisany 02 wrzesień 2009 - 17:15

Rzepak , opryski butisan star od 2 do 2,5 l
mozna eksperymentowac i dac 1,8l butisanu i na dobitkę 0,12 lontrelu lub galery
jak wyzej kolega podał ostatnio pisało w top agrar
  • 0
kujawy to jes to!!!!!

#4 Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:56

Rzepak , opryski Dzieki za szybką odpowiedz. Nadmienie ze w polach na ktorych jest rzepak jest sporo samosiewów oraz widac ,rzadko, ale widac perz,jest rowniez miotla,przytulia,rumian. Jaki najkorzystniejszy bylby oprysk na te chwasty? Czy musze pryskac jesienia 2 razy rzepak od chwastow?? Da sie mieszac opryski? Moglibyscie naspisac na jakie chwasy dzialaja te opryski?
  • 0

#5 black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • 113013

Napisany 02 wrzesień 2009 - 22:21

Rzepak , opryski na jednoliscienne czyli samosiewy zbóz,i perz to masz czas jeszcze lub na wiosne ale jesli durzo tego to lepiej dac oprysk na jesien(dawki i srodki poleca ci w sklepie) co do rumianu to lontrel natomiast galera to mieszanka lontrelu ze starane wiec bierze i rumian i przytulie (dawki i terminy masz w necie) natomiast butisan star np najlepiej dac ok 4-7 dnia po siewie no max do 10 poźnej skutecznos maleje i trzba wali wieksze dawki a to bardzo drogi sport.
  • 0
kujawy to jes to!!!!!

#6 Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 09:06

Rzepak , opryski Dzwonilem do handlarza i polecil mi Galerra+Metazanex jako jeden oprysk na przytulie,rumian i inne. Oraz jakis srodek na Perz,samosiewy,miotle. Nazwy nie pameitam.
Czy moge zmieszac te opryski i wszsytko opryskac za jednym razem? czy lepiej w odstepach? jak tak to ile dni msuze odczekac aby dac 2 oprysk?
  • 0

#7 Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 09:25

Rzepak , opryski Też muszę pryskać po wschodach z powodu dużego przesuszenia ziemi .Wczoraj dość mocno popadało więc powinien się za 2-3 dni pojawić.
Też mi polecili Metazanex + Galera i takie kupiłem .Metazanex działa doglebowo i nalistnie a Galera tylko nalistnie .Trzeba będzie dobrze
trafić w fazy rozwojowe chwastów tak aby oba preparaty zadziałały najskuteczniej.

Tak się zastanawiam .Jeśli Metazanex jest środkiem doglebowym i nalistnym to czy nie lepiej zastosować go powiedzmy w fazie gdy rzepak ma powiedzmy dwa liścienie a Galerą opryskać troszkę później kiedy chwasty wyjdą i zmieszać ją z kimś środkiem na samosiewy.
  • 0

#8 Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 16:29

Rzepak , opryski Hmm. Skoro proponuja takie rozwiazanie Gallera+Metazanex to chyba tak jest prysak nalpeiej. Mowisz Vril ze najlepiej pryskac gdy sa 2 listi. U mnie sa juz 4 a nawet ponad.

ps. Tak przy okazji? warto to kupic?? http://allegro.pl/it...owy_tester.html

wiarygodne sa tego wyniki?
  • 0

#9 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 20:25

Rzepak , opryski kwasonierz odradzam, nie jest to dokładne urżądzenie i szybko przestaje działać. Kupiłem taki na wiosne ale dla sprawdzenia oddałem prubki do analizy i wyniki były bardzo rozbierzne, zmierzyłem też ph gleby pod iglaki i też wynik był rozbierzny o 0,8ph
  • 0

#10 SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • 7531395

Napisany 17 wrzesień 2009 - 17:39

Rzepak , opryski Z tym fuego+fox po siewie to uważajcie ,ja wczoraj tym popryskałem a dzisiaj musiałem lecieć po asahi bo mi sie liście zaczęły zwijać.Niby 4 liście są ale chyba jeszcze za wcześnie
  • 0

#11 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 21:06

Rzepak , opryski można mieszać butisan 400 + metazanex + ekosol PK + siarczan magnezu (1+2+5+10kg/l) na 200l/ha teraz na jesień 3-5listków, prosze o rade
  • 0

#12 szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 10:59

Rzepak , opryski galera o,35 +.ile tego metazanexu.?
  • 0

Google AgroFoto Ads Rzepak , opryski

• Reklama google
Dzisiaj, 18:07
  •  

#13 paul0

paul0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 18:47