Zaloguj się, aby obserwować  
kevin25

Co polecicie do lasu

Polecane posty

kevin25    185

Siemanko wraz z ojcem prowadzimy firme usługową dla lasów panstwowych i prywatnych czyli jestesmy tzw"zulowcami". Mam do was pytanie jaki traktor wybrać do frezarki leśnej po zdrębowej o wadze 3.5tony cos zeby dalo rade sobie w niej miałem URSUS 1224 silnik zetora z turbo i co rok musiałem remon robić coś zawsze nie wytrzymywało i brakowału mu koników do tego"pługa" i podnosnik miał co dzwigać. Co p50olecicie za niego w granicach 150-180 koni mechanicznych.

 

I mam jeszcze jeden problem nie wiem jaki traktor wybrać do zrywki drzewa miałęm mtz 82 i URSUSa 5314 i oba maja po 8 lat i sa doszczętnie wykorzystane. w mtz brakowało mocy kloce na 'zólwiu" musiałem ciągać gdyż na innym biegu wyrzszym silnik schodził z obrotów. kola sie rwały nak linie nie dawałem rady ich reperować. I po rozerwaniu mam z nim caly czas problem bardzio szybko sdziera tarcze okolo 2 tygodznie i nie ma tarczy. Poradzcie co mam zrobić zeby ja nareperować i poradzcie co kupić. Znowu URSUS 5314 służył mi do letkich zrywej\k łownie olszyny gdyż jest to trakor lekki wszedzie wjedzie i się nie topi w przeciwieństwie do mtz.

 

Poradzcie mi coamm kupui mam do wydania 500tyś narazie musze kupić 3 traktory:

-pierwszy jak pisałem 150-180KM,

-drógi 120-100 KM bo mam klijenta na 1224 którego odnowiłem zupełnie(ps ile za niego wziąć) i ten trakro zeby był od niego zwrotniejszy,

- ostatni 90-70KM male zwinne wytrzymałe.

 

 

Pozdro poledzcie cos pliska.


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chcesz używane ciągniki? znajomy w zolu belarus odchwalić nie może więc może 2 nowe belarusy większej mocy napewno dostaniesz niezły rabat przy takich zakupach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

1.Może jakiegoś ursusa 1634 on ma 155 KM jest doś wytrzymały i oszczedny albo 1674 on ma 158 KM i silnik perkinsa ma

 

2. A w przedziale 120-100Km to może jakiś Landini ?? może vilson on ma 100KM

 

3. A 90-70 KM to moze jakis farmtrac nowy model 690 dt on ma 88 KM .

 

Jeśli chcesz popisac o tym markach zajzyj nam mój profil tam jest gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

belarus kuopiłem 892 nowego tydzien temu starczy mi więcej belarusów nie chce ani ursusów ale nad 1674 musiał bym, sie zastanowić co mi powiecie o tym modelu piierwszy raz słysze o takim


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseratti    0

Jeżeli do frezarki to poszukaj jakiejś Valtry sześcio cylindrowej, moja ma naprawdę dużą moc na wom i miękki start. Natomiast mała i zwrotna to aśka prosty ciągnik taki spod siekiery wszystko mechaniczne, i żywotne silniki mają. Nie napisałeś czy mają to być ciągniki nowe czy używane więc nie podawałem konkretnych modeli, no i napewno drogo kosztują w wersjach leśnych. A tak na marginesie jakieś targi leśne mają być może powienieneś się na nie wybrać i pooglądać to co tam będzie i wtedy zdecydować co kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Maja to być ciągniki nowe tylko takie mnie interesuja


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Witam kolegę po fachu Kevin25, także zajmuję się lasem

Życzę powodzenia i Pozdrawiam

Lukasz1987


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj