Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Polecane posty

master20002    228

U mnie to mało się nie spalił kombajn. Poszło łożysko oporowe na odrzutniku i rozwaliło ich obudowę, piastę a po łożyskach została jedna szalka. Tak poza tym to dwie stalki w kosie i wkład filtra powietrza bo już zaczynał dymić na czarno. Aha, jeszcze zaczął mi wsteczny wyskakiwać pod koniec żniw, ale podejrzewam że to wodziki trzeba podokręcać.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Mój kombajn teraz przechodzi generalny remont wywalone sita kosze cały tył w rozsypce a na wiosnę malowanie całego kombajnu dodam zdjęcia z remontu jak będę miał trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

choleeera co z tymi łozyskiami oprowymi jest dwa razy mi sie rospypały i do tego jeszcze uwał sie wiatrak przy pompie wodnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

takie teraz produkują łożyska niestety to nie jak kiedyś ze były dobre materiały do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam kombajn bizon nordic Z140 z hydrostatem i mam problem. Cały czas spadają mi pasy z hydrostatu i już nie wiem co mam robić. Proszę o wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

sprawdźczy rolka napinacza i kola pasowe są prosto bo jak nie to będą ciągle CI spadały albo za słabo masz naciągnięty napinacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Więc zółty : mechanizm różnicowy , wałek napędu hedera i kolo pasowe przenośnika ziarnowego

Czerwony; Skrzynia biegów, wałek napędu kosy, 2x docisk sprzęgła (nowy rozleciał się po 3h pracy)

Takie to przygody miałem w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

bizon sampo 95 rok jedyna awaria w tym sezonie to łożysko wałka nąpędu hedera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

witam Bizon ZO56 super rok 82 zdenerwował mnie niesamowicie wymieniliśmy silnik,podajnik kłosowy,sita dolne,motowidła spawaliśmy bo się rozeszły i lewa cześć chederu i nie wiem czy go nie sprzedamy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

A w moim bizonie zo40 z 72 ROKU w tym sezonie tylko kapcia złapałem. 1 łatka i po sprawie ale niestety ze 3 godz stracilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

wiadomosc dla was kombajnu nie trzyma sie na zewnątrz nawet w wiacie tylko w ocieplonym garażu i to jest gwarant e żadne łozysko nie walnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Bizon Sampo 2020 95 rok sezon zakończony bez awaryjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

wiadomość dla was kombajnu nie trzyma się na zewnątrz nawet w wiacie tylko w ocieplonym garażu i to jest gwarant że żadne łożysko nie walnie!

 

 

Ocieplony to masz na myśli że ma tam być cały czas na plusie , jeżeli tak to ja nie znam takiej osoby aby tak trzymała kombajn (a mino to pracują bezawaryjnie).

 

U nas uszczelka podstawy filtra paliwa i "główka" targańca.

 

A jeszcze taka ciekawostka od początku posiadania (nowy Bizon Rekord) kombajn myję myjką wysokociśnieniową i nie widzę w tym żadnych skutków ubocznych dla łożysk jak i pozostałych elementów (używam smaru Benterm 2 / Bentos 2).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Bizon Rekord ZO58 z 91 roku wykosil 115 hektarow i wymienilem przy nim tylko tarcze sprzegla, filtry paliwa ,filtr oleju ,i filtry powierza, glowiczke na kosie i targancu, koszt jakies 200zl . Jeszcze kukurydza przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

a czemu nie mozna myc karcherem pewnie że można bo jest lato i woda szybko paruje nie robiac krzywdy łozyskom poza tym ty jes cały czas smarujes to smar wyprze wode przecież , ja mam starego bizona z 82 roku przez 25 lat się pieprzył od nowosci , jak wstawiłem go od 7 lat na garaż czyli przechowalnie ocieplaną przez 7 lat a wymłócił przez ten czas najmniej 420 ha spieprzyło się no własnie ? nic powaznego i nawet pasy ciągną jak głupie wymieniane sporadycznie , łancuche nie wymieniam żadnego , naprawde trzymanie jakiegokolwiek sprzetu pod wiata to nieporozumienie sami nie wiecie jak nawet bo ja trzymając kombajny ziemniaczane pod wiatą mam same problemy z łancuchami a jak zawieje deszcz snieg w łózyska to nie moge ujechac , poważnie miec kombajn w miejscu gdzie nie dochadzą zadne warunki atmosferyczne to rzecz bezcenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

I jego wartość jest większa, bo żadna błaha niepotrzebna do niczego blaszka nie przyrdzewieje, a sprzedając każdy na to patrzy i się czepia, zamknięty hangar wiata to skarb, ale nie przesadzajmy do awaryjności to ma niezbyt dużo, ja po sezonie ropownica zalewam olejem wszystkie łańcuchy, heder itd i się świeci, a stoi pod dachem i tylko pod dachem, jak wieje śnieg czy w czasie mgły reszta cierpi niestety, a to cieniutkie blaszki i 30letnia farba...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

U mnie w tym roku masakra! Zaczęło się od pęknięcia łańcucha od żmijki w hederze ale to pryszcz. Potem przyszedł czas na awarie skrzyni biegów. Następnie uszkodzenie tarczy hamulcowej i blokowanie co jakiś czas prawego koła. Potem pękł trój pas młocarni. Później pękł pas od sieczkarni. Jakby tego było mało następnego dnia wyrobiło się koło napędu podajnika ziarnowego. A na koniec dobiło mnie zatarcie łożyska oporowego odrzutnika i dwa dni przestoju bo tuleji nie szko ściągnąć i trzeba było wszystko ciąć. Miałem już tego kombajnu dosyć ale od tej naprawy 13ha wymłócone bez przystanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

U mnie żadnej awarii - nawet co mnie zdziwiło nie zabiały mi się w tym roku wytrząsacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

a jaką masz metodę na to żeby kombajn chodził bezawaryjnie?

wiadomo jak też przed żniwami robię przegląd ale awarii uniknąć nie mogę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj