Skocz do zawartości

Zdjęcie

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:21

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie A w moim bizonie zo40 z 72 ROKU w tym sezonie tylko kapcia złapałem. 1 łatka i po sprawie ale niestety ze 3 godz stracilismy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Dzisiaj, 19:33
  •  

#62 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 18:24

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie wiadomosc dla was kombajnu nie trzyma sie na zewnątrz nawet w wiacie tylko w ocieplonym garażu i to jest gwarant e żadne łozysko nie walnie!

#63 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 08:40

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Bizon Sampo 2020 95 rok sezon zakończony bez awaryjnie :)

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#64 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 11:42

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie

wiadomość dla was kombajnu nie trzyma się na zewnątrz nawet w wiacie tylko w ocieplonym garażu i to jest gwarant że żadne łożysko nie walnie!

Ocieplony to masz na myśli że ma tam być cały czas na plusie , jeżeli tak to ja nie znam takiej osoby aby tak trzymała kombajn (a mino to pracują bezawaryjnie).

U nas uszczelka podstawy filtra paliwa i "główka" targańca.

A jeszcze taka ciekawostka od początku posiadania (nowy Bizon Rekord) kombajn myję myjką wysokociśnieniową i nie widzę w tym żadnych skutków ubocznych dla łożysk jak i pozostałych elementów (używam smaru Benterm 2 / Bentos 2).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#65 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 12:17

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Bizon Rekord ZO58 z 91 roku wykosil 115 hektarow i wymienilem przy nim tylko tarcze sprzegla, filtry paliwa ,filtr oleju ,i filtry powierza, glowiczke na kosie i targancu, koszt jakies 200zl . Jeszcze kukurydza przed nami :)

#66 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 09:54

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie a czemu nie mozna myc karcherem pewnie że można bo jest lato i woda szybko paruje nie robiac krzywdy łozyskom poza tym ty jes cały czas smarujes to smar wyprze wode przecież , ja mam starego bizona z 82 roku przez 25 lat się pieprzył od nowosci , jak wstawiłem go od 7 lat na garaż czyli przechowalnie ocieplaną przez 7 lat a wymłócił przez ten czas najmniej 420 ha spieprzyło się no własnie ? nic powaznego i nawet pasy ciągną jak głupie wymieniane sporadycznie , łancuche nie wymieniam żadnego , naprawde trzymanie jakiegokolwiek sprzetu pod wiata to nieporozumienie sami nie wiecie jak nawet bo ja trzymając kombajny ziemniaczane pod wiatą mam same problemy z łancuchami a jak zawieje deszcz snieg w łózyska to nie moge ujechac , poważnie miec kombajn w miejscu gdzie nie dochadzą zadne warunki atmosferyczne to rzecz bezcenna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:39

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie I jego wartość jest większa, bo żadna błaha niepotrzebna do niczego blaszka nie przyrdzewieje, a sprzedając każdy na to patrzy i się czepia, zamknięty hangar wiata to skarb, ale nie przesadzajmy do awaryjności to ma niezbyt dużo, ja po sezonie ropownica zalewam olejem wszystkie łańcuchy, heder itd i się świeci, a stoi pod dachem i tylko pod dachem, jak wieje śnieg czy w czasie mgły reszta cierpi niestety, a to cieniutkie blaszki i 30letnia farba...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#68 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:43

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie U mnie w tym roku masakra! Zaczęło się od pęknięcia łańcucha od żmijki w hederze ale to pryszcz. Potem przyszedł czas na awarie skrzyni biegów. Następnie uszkodzenie tarczy hamulcowej i blokowanie co jakiś czas prawego koła. Potem pękł trój pas młocarni. Później pękł pas od sieczkarni. Jakby tego było mało następnego dnia wyrobiło się koło napędu podajnika ziarnowego. A na koniec dobiło mnie zatarcie łożyska oporowego odrzutnika i dwa dni przestoju bo tuleji nie szko ściągnąć i trzeba było wszystko ciąć. Miałem już tego kombajnu dosyć ale od tej naprawy 13ha wymłócone bez przystanku.

#69 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 20 sierpień 2013 - 05:35

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie U mnie żadnej awarii - nawet co mnie zdziwiło nie zabiały mi się w tym roku wytrząsacze.

#70 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 sierpień 2013 - 06:09

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie a jaką masz metodę na to żeby kombajn chodził bezawaryjnie?
wiadomo jak też przed żniwami robię przegląd ale awarii uniknąć nie mogę..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Rolnik7252

Rolnik7252

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:51

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie zo56 1988 r. 3 lata bez awaryjnie a w tym roku jechaliśmy z ostatniego pola do domu i dyfer padł :/

Dodaj odpowiedź