Skocz do zawartości

Zdjęcie

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:33

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie ja w tym sezonie w moim Z058 wymieniłem oring w pokrywce rozdzielacza, oraz śruby regulacji napięcia sprzęgła napędu podajnika kłosowego i ziarnowego. Ale w zimie czeka mnie jeszcze wymiana chłodnicy Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Dzisiaj, 22:18
  •  

#42 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 23 listopad 2010 - 21:44

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Mam pierwszy sezon Bizona Z056 1984 rok. Ogólnie zniechęciłem się do tego kombajnu.
Wymieniany był siłownik od podnoszenia hedera, bo z poprzedni miał dziurę którą wyleciał cały olej z hydrauliki, następnie rozsypało się łożysko na młocarni, jakieś 5 godzin wymieniania, jeszcze jedno łożysko poszło ale nie pamiętam jakie, kolejne dni były również ciekawe, urwał się jeden z wytrząsaczy, następnie sprzęgło było trzeba rozbierac bo było coś nie tak, kolejny dzień i skrzynia biegów zaczęła szwankowac - przy włączaniu biegu wstecznego nieraz wchodził bieg 3 i trzeba było pomagac sobie breszką. Kolejny dzień i przyspieszacz nie działa, później rozerwał się pas jezdny. Na polegniętych zbożach co chwile urywała się jakaś stalka przy kosie. I jeszcze wymienianych było dużo innych rzeczy których nie pamiętam. Dobrze że miałem kombajnistę bez nerwów bo inny by chyba nie wytrzymał.

Tyle awarii a w sumie skosił 30 ha, co wy na to? Pewnie pobił rekord Guinessa.

#43 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 11:49

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Co do awaryjności to musi się popsuć przynajmniej jeden raz.
Mi najczęściej stalki łamało (ale to normalne kamień czy coś innego i po stalce), ale łożyska to mnie wnerwiały w sezonie to zawsze parę do wymiany m.in. łożysko młocarni. Miałem problemy ze skrzynią biegów tam takie 12 śrub idzie w niej i mi je ścięło, to około 1 godz. przestoju było.

Jednak na awaryjność swojego bizonka nie narzekałem, był dopatrzony w żniwa miałem może z 10 godz. przestoju w polu, resztę prac naprawczych i smarowniczych wykonywałem po zjeździe z pola.

#44 Share Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 18:27

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Bizon Z-040 73rok
Poprzedni sezon był praktycznie bezawaryjny natomiast w tym to już było trochę gorzej
1 Problem z hydrauliką (przewód co idzie ze zbiornika do pompy rozszczepił się od środka)
mordowali się z 2 tyg póki znalezli co i jak
2 Napinacz młocarni po prostu wypadł (na szczęście cofałem to zauważyłem że leży na polu)
3 Przewód od pompy hydraulicznej do rozdzielaczy pękł (najprawdopodobniej dlatego że wymieniona pompa na nową i za duże ciśnienie na rozdzielaczu ustawione)
4 No i chyba pęknięty pierścień na tłoku (ale to już od dłuższego czasu było bo aż trochę tłoka wyżarło i poszło do góry i stukało w głowicę na szczęście na drugi dzień deszcz to mieliśmy czas na naprawę)

#45 Share norbert1991

norbert1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 16:53

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie

U mnie Bizonek Z050 rocznik 1975, pracował dosyć dobrze Dodany obrazek Jedyna taka awaria to się przytrafiła w Sobote wieczorem o godzinie 21:00 Dodany obrazek zostało do skoszenia chyba 10a. Skrzynia odmówiła posłuszeństwa ale naprawa wyniosła 0zł. W niedziele młotek, klucze i 5 godzin pracy Dodany obrazek

A co Ci sie dokładnie stało z tą skrzynią biegów...?

#46 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 lipiec 2012 - 17:42

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Kurcze nie pamiętam już dokładnie, ale na początku jedynka się zgubiła, później dwójka i trójka szwankowały. Pamiętam tyle że problem był w jakimś trybie na wałku, wałek wypadł z miejsca w którym powinien być i trybo nie łapało :) Nie znam budowy skrzyni Bizona ale coś w ten deseń ;)

#47 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:48

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie mam na sprzedaż praktycznie całą skrzynie w częściach do bizona jak by ktoś potrzebował :D a mój bizonek w tym roku i w tamtym bezawaryjnie ;]

#48 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 22:27

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie W tym sezonie w ciągu 80 godzin pracy tylko jeden baglet 2 stalki, pompka paliwowa i dmuchawa w klimatyzacji. Bizon z50 76rok

#49 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 sierpień 2012 - 22:54

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Cześć w moim Bizonie bs z110 najpierw urwała się blacha pod klepiskami od rotorów naprawiłem to przejechałem 30 metrów i urwał się podsiewacz znowu zjazd do domu naprawiłem wyjechałem w pole i za jakieś 4 h wytłukła mi się tuleja metalowo gumowy na koszu sitowym 2 h szukania tej tulejki i za kawałek gumy i metalu zapłaciłem 180 zł. Później ścięło mi śrubę na sicie i jedna strona spadła i urwało mi belkę poprzeczna od kosza sitowego następnego dnia naprawiłem to wyjechałem w pole i w silniku coś zaczęło pukać no i zakończyłem żniwa wujek musiał mi dokończyć ściąć resztę

#50 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 07:26

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie To faktycznie pechowy sezon miałeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 sierpień 2012 - 10:06

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie U mnie to mało się nie spalił kombajn. Poszło łożysko oporowe na odrzutniku i rozwaliło ich obudowę, piastę a po łożyskach została jedna szalka. Tak poza tym to dwie stalki w kosie i wkład filtra powietrza bo już zaczynał dymić na czarno. Aha, jeszcze zaczął mi wsteczny wyskakiwać pod koniec żniw, ale podejrzewam że to wodziki trzeba podokręcać.

Edytowany przez master20002, 07 sierpień 2012 - 10:07.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#52 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 12:44

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Mój kombajn teraz przechodzi generalny remont wywalone sita kosze cały tył w rozsypce a na wiosnę malowanie całego kombajnu dodam zdjęcia z remontu jak będę miał trochę czasu

#53 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 07 sierpień 2012 - 15:34

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie choleeera co z tymi łozyskiami oprowymi jest dwa razy mi sie rospypały i do tego jeszcze uwał sie wiatrak przy pompie wodnej

#54 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 20:56

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie takie teraz produkują łożyska niestety to nie jak kiedyś ze były dobre materiały do produkcji

#55 Share krzysztof045

krzysztof045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 08:18

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie witam, posiadam kombajn bizon nordic Z140 z hydrostatem i mam problem. Cały czas spadają mi pasy z hydrostatu i już nie wiem co mam robić. Proszę o wszelkie informacje.

#56 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:59

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie sprawdźczy rolka napinacza i kola pasowe są prosto bo jak nie to będą ciągle CI spadały albo za słabo masz naciągnięty napinacz

#57 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 26 sierpień 2012 - 18:13

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie możesz mieć też ścięte paski jedną stronom.

#58 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 15:18

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie Więc zółty : mechanizm różnicowy , wałek napędu hedera i kolo pasowe przenośnika ziarnowego
Czerwony; Skrzynia biegów, wałek napędu kosy, 2x docisk sprzęgła (nowy rozleciał się po 3h pracy)
Takie to przygody miałem w tym roku

#59 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:07

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie bizon sampo 95 rok jedyna awaria w tym sezonie to łożysko wałka nąpędu hedera

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jazda

jazda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 18:55

Średnia awaryjność Waszych Bizonów w sezonie witam Bizon ZO56 super rok 82 zdenerwował mnie niesamowicie wymieniliśmy silnik,podajnik kłosowy,sita dolne,motowidła spawaliśmy bo się rozeszły i lewa cześć chederu i nie wiem czy go nie sprzedamy:/

Dodaj odpowiedź