Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 125

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelprus3

pawelprus3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 18:29

Zetor Forterra 125

EHR kolego to jest elektrohydrauliczny podnosnik a nie rewers

być może, sorki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 125 Dzisiaj, 18:11
  •  

#22 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 14 marzec 2010 - 20:11

Zetor Forterra 125 Czy na stronie zetora podana masa to jest z obciążnikami czy bez, chciałbym się dowiedzieć ile waży fortera z pełnym obciążeniem?
jak ktoś wie niech napisze :)

#23 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:35

Zetor Forterra 125 z tego co czytam, to masa samego ciągnika to 4309 kg.

#24 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 14 marzec 2010 - 20:55

Zetor Forterra 125 4300+na przód 700 na tył 300 = 5300 nie tak żle, patrząc na masę to chyba najtaniej wyjdzie

#25 Share darek3010

darek3010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 07:37

Zetor Forterra 125

Mokre sprzęgło jest już też w standardzie, fajnie że Forterra wprowadziła rewers EHR, w niego warto zainwestować.

EHR to jest elektryczne sterowanie podnośnikiem a nie rewersem nie mylmy pojęć rewers to co innego

#26 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 07:02

Zetor Forterra 125 @darek3010 czytałeś ten temat?? wydaje mi się że nie a post jest:P pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#27 Share bsursus

bsursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:55

Zetor Forterra 125 Elektrohydrauliczy rewers to jak jedziesz dajmy na to do przodu z 15km/h ciagniesz wajha podczas jazdy do tylu i ciagnik jedzie do tylu z taką predkoscia? Ale to mozna skrzynie rozwalic tak, wytłumaczcie dokładniej bo troche tego nie rozumiem? :lol:

#28 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 13:03

Zetor Forterra 125 Powodzenia tą wajche przełaczyc przy 15km/h :lol: Traktor jedzie do tylu na takim biegu, na którym jedzie do przodu(no chyba, ze Poweshift bo on jedzie na innym, ale wtedy rewers i tak EH). Rewers sie przerzuca do 5km/h, schoć na sam luz można wcześniej...
Edit: Nie skapłem sie, ze piszesz o EH, bo napisałeś wajcha to myslałem, że mechanik. ;[ Sam przełącznik dasz na pozycje cofania przy 15km/h, ale w skrzyni i tak nie przełaczy.

#29 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:06

Zetor Forterra 125 Toś mu kolego wyjaśnił... raczej gorzej pomotał...
Rewersor elektrohydrauliczny (połączony z mokrym sprzęgłem)to część przekładni(za lub przed właściwą sekcją odpowiadająca za zmianę przełożeń, zależnie od typu przekładni) która odpowiada za bez sprzęgłową zmianę kierunku jazdy maszyny(w domyśle ciągnika) przełącza całą przekładnią na tryb wsteczny lub przełącza przekładnię wraz ze zmianą przełożenia (używa tu sekcji zmiany przełożeń, zależnie od skomplikowania układu)
występują też rewersory mechaniczne przy sprzęgłach suchych połączonych z prostymi skrzyniami synchronizowanymi(np. zetor forterra) te nie mają możliwości zmiany przełożenia przy zmianie kierunku poruszania się maszyny.
Tak więc w skrzyniach zaawansowanych np. typu PowerShift możesz zaprogramować bieg wsteczny czyli do przodu jedziesz np. 12 przełożeniem, używasz rewersora i ciągnik cofa na 4 przypuśćmy.
Dodatkowo w maszynach z mokrym sprzęgłem odpowiada ono za wyhamowanie maszyny przed zmienieniem jej kierunku i stopniowym jej rozpędzaniem(nie raz używałem rewersora powyżej 15km/h) mówię tu o rewersorze elektrohydraulicznym oczywiście przy mechanicznym ciągnik musi(przynajmniej powinien dla jego dobra)stać lub wolno toczyć się bez obciążenia przekładni(taki też mam więc raczej wiem co piszę)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#30 Share bsursus

bsursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:52

Zetor Forterra 125 RolnikSprzedawca dzieki za wytlumaczenie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 22:35

Zetor Forterra 125 Tak dla ciekawostki Valtra w modelach Direct i Versu wprowadziła "hamowanie silnikiem po aktywowaniu przekładni nawrotnej – w celu uzyskania jeszcze bardziej płynnej zmiany kierunku jazdy" :lol:
Czyli jeszcze bardziej skoplikowany rewers ;[

#32 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 22:45

Zetor Forterra 125 jak to kolego jest rozwiązane ? czy chodzi o schodzenie silnika z obrotów(automatyczny tempomat) czy też mówisz o hamulcu wylotowym ?(w case jest jako opcja sterowane takim pedałem w podłodze obok sprzęgła jak ktoś bierze do transportu)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 22:48

Zetor Forterra 125 To będzie raczej hamowanie silnikiem poprzez schodzenie z obrotów, na któryś targach będę musiał się dopytać :lol: ; bo hamulec wylotowy [tzw górski] ma na celu wyhamowanie silnika a przez to również skrzyni a tutaj piszą bezpośrednio o hamowaniu skrzyni silnikiem.
Z tąd wyrwałem ten cytat <link>

#34 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:06

Zetor Forterra 125 Panowie, na którym biegu orzecie swoimi Forterkami? Jaki konkretnie model i z jakim pługiem? Czy na pólbiegach mozna cały czas jeździć? 4 polowa nie ma rewersu, cchialbym orac na 1 szosowej i 2 żółwiu, Nie rozleci sie ta skarzynia? To bedzie dopiero pierwsza orka nowym ciągnikiem;)

#35 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:27

Zetor Forterra 125 ja oram forterra 115 1 szosowa z 2 zółwiami, czasami z jednym jak lśejsza ziemia, pług 40*40 ziemie raczej lekkie, zagonowy, a jesli chodzi o te zolwie mozesz spokojnie caly czas na niuch jezdzic, bo to sa połbiegi
maszeruj albo giń !!

#36 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:54

Zetor Forterra 125

Panowie, na którym biegu orzecie swoimi Forterkami? Jaki konkretnie model i z jakim pługiem? Czy na pólbiegach mozna cały czas jeździć? 4 polowa nie ma rewersu, cchialbym orac na 1 szosowej i 2 żółwiu, Nie rozleci sie ta skarzynia? To bedzie dopiero pierwsza orka nowym ciągnikiem;)

Ja choć zaorałem nią dpoiero pk 6 ha moge juz cos powiedzieć. Forterra 125 w pługu 4 skibowym na sprężynie z uni(orze dość ciężko) jeżdze 1 bez półbiegow albo na jednym polbiegu. ziemie mam dość sztywne.
a co do rozlecenia to niewiem ja sobie półbiegi przeżucam podczas jazdy bez sprzęgła.

#37 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:09

Zetor Forterra 125 A jak jest u Was jak sie jedzie na żółwiach? słychać coś? U mnie słychac, a jak jest otwarte okno todość mocno, tak jakby pompa hydr. czy cos takiego... nie wiem czy tak to powinno byc?

#38 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 18:34

Zetor Forterra 125

A jak jest u Was jak sie jedzie na żółwiach? słychać coś? U mnie słychac, a jak jest otwarte okno todość mocno, tak jakby pompa hydr. czy cos takiego... nie wiem czy tak to powinno byc?

To chyba normalne :) Na początku też byłem tym zdziwiony ale kolega mowil ze u niego jest to samo. jezeli mowimy o tym samym :) u mnie slychac takie syczenie jakby...

#39 Share Arturro

Arturro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:23

Zetor Forterra 125 Witam wszystkich posiadaczy Zetorów Fronterra 125. Wslaśnie miesiąc temu kupilem taki ciągnik z ladowaczem czolowym TL 260. Przy czym byly zbędne przednie obciązniki a zamiast nich wziąlem przedni TUZ. Posiadam plug 4 skibowy obracany Landzberg i agregtat uprawowo siewny 3 metrowy. I nie ma możliwości żeby podnosilo przód do góry. Tylko mam taki problem jak opuszcze plug na dól to na wolnych obrotach przydusi się że trzeba zredukować na pierwszym biegu n drugiego żolwia. Trochę mi się to nie podoba. Posiadam jeszcze Forda 7700 Turbo bez przedniego napędu. Ma on 95 koni mechanicznych z 1979 roku. Gdy opuścilem ten plug to bez problemu na wolnych obrotach może orać do końca. a gdy nacisnę na pedal gazu to od razu wchodzi na obroty.

Jaki obroty silnika utrzymywać w Zetorze w orce?
Ile wam pali na hektar orki bo mi do 18 litrów?
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:40

Zetor Forterra 125 Jak to w zetorach bywa (i nie tylko), żeby było najbardziej ekonomicznie a jednocześnie, na silnik pracował na odpowiednich obrotach podczas orki powinieneś się trzymac opcji 1800-2000 obrotów. Do tego powinno się orac na włączonym przednim napędzie(to znacznie zmiejsza poślizg kół i co za tym mniejsze spalanie, ciężko co nie których do tego przekonac :D) i co popracuj nad odpowiednim ustawieniem pługa to tez pomaga zaoszczędzic trochę paliwa.