Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share meknam

meknam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:23

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW Witam

Właśnie jestem w trakcie budowy agregatu uprawowo siewnego. Pomysł jest taki z przodu wał rurowy o średnicy 40cm w środku 2 rzędy pazurów sprężynowych i na końcu mam zamiar dać albo typowego crosskilla albo wał kołęczkowy czyli inna odmiana crosskilla. Proszę o zalety wady tych wałów ale nie takie co ktoś tam usłyszał czy wyczytał na forum bo też przejrzałem wszystkie fora rolnicze i nic konkretnego nie znalazłem tylko tyle że wał crosskill sie oblepia ale który croosskill czy kołeczkowy. Ziemie mam raczej lekkie 4 i 3 klasa trochę piachu gdzieniegdzie.
Czy ktoś uprawia ziemie takim agregatem z crosskilem jaki jest efekt??

http://www.yrma.net/...s/Crosskill.jpg >>>>>> typowy crosskill

http://www.farmet.cz...paktomaty09.jpg >>>> wał kołeczkowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW Dzisiaj, 05:18
  •  

#2 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 12:07

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW za tydzień albo dwa bedę mógł co nieco powiedzieć bo w tym roku przerobiłem agregat kombi z unii zastępując dwa tylne wałki strunowe jednym crosskill a na koniec siewnik

#3 Share meknam

meknam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 16:10

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW Czekam na twoją opinie jak sie będzie sprawował. A ty zrobiłem z tyłu crosskila czy kołeczkowy??? Sam kupowałeś pierścienie czy cały wał kupiłeś gotowy??

#4 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 30 sierpień 2009 - 17:50

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW może nie w temacie ale wał packera też dobrze się sprawdza z tego co mi wiadomo to pole nie może być kamieniste bo pierścienie są żeliwne i lubią pękać ale za to dobrze kruszą glebę

#5 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 18:48

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW mam wał ten drugi w twoim poście (kołeczkowy) a kupiłem praktycznie nowe trzy wały za 1400zł. o szerokości roboczej 4,5m i dorobiłem nową ramkę na jedną wspólną oś o szerokości roboczej 4,2m i podparłem na czterech łożyskach pierścienie mają średnicę około 55cm.

#6 Share meknam

meknam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:11

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW A jak wygląda ich umieszczenie na osi dałeś rure na oś czy wałek ?? one mają lekko wchodzić na oś i obracać sie same czy z ośką co oznacza że mają być ciasno dopasowane do ośki??

Edytowany przez andrzej2110, 30 sierpień 2009 - 19:51.
cytowanie posta wyżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:25

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW Nie cytuj poprzednich postów bo tego tu nie lubią :D na oś dałem wałek ciągniony dlatego żeby nie było problemu założyć łożysk a pierścienie na osi to powinny mieć wyczuwalny luz żeby wrazie zakleszczenia kamienia nie stanoł cały wał tylko pijedyńcze koło no i do ewentułalnej naprawy lżej będzie go zdemontować.

#8 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 wrzesień 2009 - 18:53

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW meknam i już po testach wał zdał egzamin na piątkę pięknie zagęszcza i nie oblepia się ziemią a pole równe jak lotnisko

#9 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 październik 2009 - 16:11

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW Posiadam agregatu uprawno siewny z takim walem i uwazam ze swoja prace wykonuje na 5+ ale co zauwazylem na ziemiach klasy 2-3 to wysmienicie sprawdza sie jak jedziesz prosto w swieza orke wtedy pole wyglada jak nalezy... do tego mam wolke z przodu i 2 rzedy graczek i bardzo dobrze uprawia ... a robie jeszcze taki zabieg ze jak zaoram pole z kolczatka i torche postoi to jade bronami 5 raz przejade i jade siac wtedy ziemia jest ruszona i efekt jest bardzo dobry... a co za tymi idzie podczas prsyskania czy mucenia wygodnie bo nie trzepie:)

#10 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 21:47

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW odświeżam temat, KOSES powiedz jak agregat sprawdza się przy uprawie cięższych ziem. Jest w sanie robić gliny i uprawić dobrze stanowisko pod siew? Mógłbyś zamieścić fotki tego agregatu ( w szczególności tylnego wała ), bądź przesłać mi na maila boruch18@o2.pl. pozdrawiam...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 12:52

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW Witam, wstawiam link dla wszystkich zainteresowanych budową agregatu....