cichy5540

Pług Vogel&Noot M1000 4-skibowy

Polecane posty

cichy5540    14

Hey,,, Mam zamiar kupić nowy pług 4-skibowy obracany do ciągnika Lamborghini R6.110 (110KM) ... interesuj mnie dwa pugi Voge&nOOT M1000 ( szerokość orki nastawna na 4 dziury, koło podporowe gumowe, regulowany ścinaacz) a drugi to Kuhn Master 102 ( szerokoś nastawna tylko na śrubie spiralnel, ścinacz , koło podporowe gumowe) .. Cena Vogel&Noota - 35800zł (brutto) a Kuhna- 35000zł (brutto) ,, Powiem tak- Kuhn mi sie podoba bo juz miałem pożyczonego od znajomego raz i co do lekkości orki i krycia to jest spoko ,, Ale nie wim jak sie mają te sprawy co do Vogel&noota,, Prosze o podpowiedzi,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przenosze


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Nie różnią się zbytnio od siebie w budowie wyposażeniu a nawet w cenie. Tylko Vogel Noot ma większą maksymalną szerokość roboczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14
Nie różnią się zbytnio od siebie w budowie wyposażeniu a nawet w cenie. Tylko Vogel Noot ma większą maksymalną szerokość roboczą.

 

A wiesz może czy V&N lekko idzie czy ciężko,,,? bo wiesz,, nie chce przedobrzyć ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Sam nim nigdy nie orałem i trudno mi powiedzieć czy idzie ciężko, myślę że nie będzie szedł ciężej od kuhna. Masz większy zakres szerokości. W Kuhnie 35/40cm a w VN 32/36/40/44cm. Obydwa są bardzo lekkie. Jakim ciągnikiem chcesz go ciągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14
Sam nim nigdy nie orałem i trudno mi powiedzieć czy idzie ciężko, myślę że nie będzie szedł ciężej od kuhna. Masz większy zakres szerokości. W Kuhnie 35/40cm a w VN 32/36/40/44cm. Obydwa są bardzo lekkie. Jakim ciągnikiem chcesz go ciągać?

 

Lamborghini R6,110 (110KM) ,,, Kuhnem już orałem bo musiałem pożyczyć w zeszłym roku od kumpla i mi sie spodobał nawet,,, martwi mnie właśnie ten brak możliwości ustawień :D ,, Przedtem tan znajomy miał Vogel&Noota ale zagon i z 96r a od tamtego czasu sie dużo zmieniło przecież i w kształcie odkładni i samej konstrukcji ,, ale mówił że ogólnie też był spoko i chciał kupić obrotowy tylko że jeszcze dwa lata temu to ceny V&N były sporo wyższe niż teraz ,, z kolei ojciec sie martwi o samo wykonianie,, czyli rame , słupice itd bo u nas mamy 1 klase i w dodatku Iły :D .. a V&N ma dziwnie łączona rame poprzez dwa płaskowniki,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Wydaje mi się że niezależnie który pług wybierzesz to będziesz zadowolony. Zapytaj u sprzedawcy czy nie byłoby możliwości przetestowania pługa. A jeśli chodzi o wykonanie to nie wydaje mi się żebyś dał radę swoim ciągnikiem połamać VN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

No połamać to nie bo to tylko 110 kucyków w końcu co nie ,, :D .. Przetestować nie da rady bo najbliższego dilera mam aż o 90 km ode mnie więć lipa troche.. Ale dzięki za info :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

panowie pomórzcie mam ten sam dylemat co kolega wyrzej tylko że ja zastanawiam się pomiedzy systemem vario a przestawianiem sróbowym w Vogel-noocie. Cena pługa jest o 9000zł netto wyższa a kon to JD 6330 a ziemie mam różne od IV-VI klasy a wieć prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

cichy5540 do tego ciągniczka poleciłbym bardziej kuhna 112, możesz go ustawić na 45 cm i jest o wiele lepiej wykonany od vogla, cena 41 netto z ramieniem do wału, ścinaczami skiby, 4 skiby z możliwością rozbudowy, zabezpieczenie na kołki zrywane (jest o wiele lepsze od ścinanych, montowanych w voglu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Jak lamborghini sie sprawuje ile pali były awarje , też myślę nad kupnem r6.

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Powiem Ci tak ,, Same czy Lamborhini czy też Deutz to jedna świnia ,, różnica jest w cenie bo akurat u mnie najtaniej wychodził Lambo ,, do wyglądu nie przykładam aż takiej wagi bo w końcu to ma pracować nie wyglądać .. Moje R6.110 jak dotą mnie nie zawiodło ani razu a mam jakieś 1500 mth nabite ,, pracuje nim we wszystkim , transport , prace polowe , obornik itd , jest to mój główny ciągnik więc robi wiele. Poza wymianą uszczelki przy sprężarce co jest fabrycznym błędem (serwis zrobi ci to bez problemu za darmo) , i wymianą czujnika sprzęgła koło pedału nic sie nie dzieje , tylko lać paliwko i jeździć. Oczywiście wymiana oleji filtrów itd to podstawa jeśli chcesz go użytkować długo i bez problemowo. Teraz będe do niego brał tura z Stolla (wersje FZ) więc będe też mógł conieco więcej powiedzieć , sam osobiście nie brał bym tego ciągnika z dodatkowym zbiornikiem oleju bo to strata kasy ( chyba że użytkujesz często pożyczony sprzęt to ok ) , koszt wymiany oleju wzrasta o jakieś 600 zł w zależności jaka cena. Ogólnie ciągnik polecam . jeżeli masz jeszcze jakieś konkretne pytania to wal śmiało odpowiem na wszystkie ..Pozdrówka

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj