Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinie df DX 90

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 20:53

opinie df DX 90 potrzebuje opinie na temat tego ciągnika i czy opłaca się jechać oglądać tego http://www.otomoto.p...show&id=B135049

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinie df DX 90 Dzisiaj, 06:00
  •  

#2 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 29 sierpień 2009 - 21:22

opinie df DX 90 mialem dx 110,
prawie to samo, tylko ze moj mial silnik 6 garów no i mocniejszy,
laleczka była, jak na te lata komfort super, bardzo dobrze sie jezdziło, 0 awari oprucz tarcz sprzęgłowych,
ja ci poradze tak, jak chcesz kupic traktor nie licz na ciągniki na miejsci, a zebys mial jechac w drugi koniec polski to nie wachaj sie, oglądnij, zobacz olej itp, jesli ciągnik pracował w polsce to wymien oleje najlepiej zalej jakies dobre, a jesli sprowadzony z zachodu to najlepiej nie ruszaj, a napewno nie w skrzyni bo zachodnich oleji nie powinno się wymieniac w skrzyni

#3 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 21:36

opinie df DX 90 Na praktykach pracowałem DX 110, tak jak wspomniał kolega @klocek to 6 garowy brat DX 90 który ma 5 cylindrowy silnik.
Jak na swoje lata(rok 84 lub 85) jest dość komfortowy i mocny, silnik chłodzony powietrzem nie miał problemów z temperaturą nawet podczas całodniowej orki. Ja ze swej strony polecił bym ten ciągnik, prosta mechaniczna konstrukcja do naprawy we własnym zakresie. Spalanie podczas orki wahało się od 11 do 14 litrów na godzinę z pługiem obracalnym 4*40, DX 90 teoretycznie spali mniej, oczywiście z mniejszym pługiem.

#4 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 30 sierpień 2009 - 11:04

opinie df DX 90 jak jezdzilem dx110 to orałem z płguiem 4x48 i spalanie to tak srednio 10-11 l na ha a w godzine potrafilem zaorac około 1.2ha , więc spalanie przy tej wydajnosci jest nie wielkie, teraz będe to samo robił Tylko AgroStarem 6.11, zobaczymy jak będzie szedł, ale komfotr pracy nie porównywalny do dx110, tam mam klime siedzenie pneumatyczne, komputer, ehr , powermatic pólbiegi bez sprzędła na przycisk,

#5 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 01 listopad 2009 - 12:10

opinie df DX 90 Ja mam DX 9O już 2 lata i jestem bardzo zadowoloy mimo że ma już swoje lata bo to 85rok i prawie 10tyś mth.Teraz musze wymienic uszczelniacze przedniego napendu.Na moim terenie pracuje kilkanaście D-Fów,to prosty oszczędny iwytrzymały ciągnik.

#6 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 listopad 2009 - 23:08

opinie df DX 90 Ja posiadam dx110, jestem w 100% zadowolony. Przebieg licznikowy wynosi 2950mth ;) , czyli + 10000 to daje jakieś 13000mth (rocznik 1980) sprowadzony z przebiegiem 12000mth, kilka lat temu przywieźiony z niemiec. Mimo takiego przebiegu nie mam mu nic do zarzucenia. W polce silnik jeszcze nie był robiony ;) A czy w niemczech coś było to nie wiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:48

opinie df DX 90 Odskoczę od wątku ale nie wiedziałem czy zakładać nowy temat. Jak sądzicie czy można spokojnie holować dx110-dx90 w razie awarii.
Słyszałem, że dx-y mają synchronizowaną skrzynie biegów.

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:11

opinie df DX 90 Mógłby ktoś podać jakąś przykładową usterkę i koszt naprawy? Drogie są części? Jeśli niema pneumatyki to ciężka sprawa z założeniem?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:53

opinie df DX 90 Dx90 można spokojnie holować,w marcu padły szczotki w rozruszniku :) i było trzeba zholować z pola do domu.Najpierw były obawy,ale po zasięgnieciu tel.informacji w serwisie,okazało sie żeniema żadnych przeszkód. ;)

#10 Share Tomek112

Tomek112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 maj 2010 - 22:30

opinie df DX 90 hejka, poszukuje drzwi do df dx 90 z zawiasami, wie ktos gdzie mozna takie kupic?

#11 Share supelek10

supelek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 maj 2010 - 18:44

opinie df DX 90 Witam. Jestem od 2-lat posiadaczem Deutz DX90 sprowadzonego z Francji. Brakuje mi oleju hydraulicznego w zbiorniku i nie wiem jaki olej zastosować i czy jest to ten sam olej co w skrzyni biegów. Nie wiem jak go wymienić i jaki olej zastosować.Myślałem że olej hydrauliczny jest tylko w zbiorniku i w nadbudówce nad tylnym mostem ale jak odkręciłem fotel i przyjrzałem się przewodom to ze zbiornika cienki przewód jest połączony z tylnym mostem i przez pierwszy filtr oleju po lewej stronie ze skrzynią biegów, a gruby ze zbiornika z nadbudówką i zwątpiłem czy czasami hydraulika nie jest połączona przez to ze skrzynią.Do czego jest ten pierwszy filtr oleju. Może ktoś ma do niego instrukcję obsługi po polsku w zamian moge podzelić się katalogiem części na płycie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 13 lipiec 2013 - 21:23

opinie df DX 90 kamil20 ma racje ja posiadam dx85 i pracuje z unia 5x40 gleba 1,2,3 klasa .A spalanie w głębokiej orce 14 15 l h.

Dodaj odpowiedź