Skocz do zawartości

Zdjęcie

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 22:46

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego czekam na wasze opinie i uwagi

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 07:57

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego MF 255 ;) prosty w budowie, mało co tam można zepsuć, silnik bardzo ekonomiczny i trwały (nie wiem skąd czasem niepochlebne opinie o nim :lol: ). U mnie służy już ponad 20 lat.

MF 4255 - w fazie testów ;)

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 kwiecień 2007 - 08:39

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Chyba wszystkie stare "dwusetki" są najmniej awaryjne. Kolega ma od kilku lat 5465 i jeśli chodzi o awaryjność to nie ma problemów.

#4 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 26 kwiecień 2007 - 17:44

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego mf 255 jest bardzo mało awaryjny średno raz coś się do roklu zepsuje przynajmiej u mie a pracuje najwięcej
w kombajnie buraczanym dostaje w pi............

#5 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 17 czerwiec 2007 - 14:57

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Mam MF 6290 2003r. i jak na razie nie narzekam. Mam również 3512 następca 255 którego również miałem musze przyznać że 255 był lepszy niż 3512. 255 był wersją eksportową składany jeszcze w anglii. Pozdrawiam

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 07:54

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Wersja z Angli jest dużo lepsza od naszych.Znam kika osób które Angielskie zakupiły mają ponad 20lat i sie nie psują do silnika nie zaglądali jeszcze. :lol:
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 08:23

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego

MF 255 :lol: prosty w budowie, mało co tam można zepsuć, silnik bardzo ekonomiczny i trwały (nie wiem skąd czasem niepochlebne opinie o nim :D ). U mnie służy już ponad 20 lat.

Pewnie że mf 255 to najlepsze co ursus dokonał dla polskiego rolnictwa, a te wszystkie niepochlebne opinie to nei wina ursusa ale polskiej mentalności chłopa który to sam wie najlepiej bo po co do instrukcji obsługi zaglądać a jakby co to "Pan Janek" za flache zładuje (ojciec też takich janków się radził to więcej było nerwów niż efektów bo w całej gminie na początku nikt nie potrafił odblokować skrzyni biegów czy odpowietrzyć pompy paliwowej, z właścicieli mf-a 255 i podobnych wiem że te ciągniki rypały jako jedyny ciągnik na 20-50ha przez długie lata a dopiero po wejsciu do uni przechodziły na zasłużoną emeryturę jak coś nowego w gospodarstwie sie pojawiało.
Ojciec sam przyznaje ze to co się zepsuło w mf to tylko z jego winy, przegrzany silnik- bo nie chciało się płynu kupic, zerwane sprzęgło na nitach od szrapania zeby gnuj spadł z ładowacza czy po 20 latach rozwalony kosz satelit (ciągnik bardzo dużo pracował na biegach terenowych) to chyba nie świadczy źle o ciągniku, dla porównania c 330 tach chwalona za bezawaryjność moim zdaniem jest z gorszej jakości materiałów i szybciej się zużywa, a rozwiązania techniczne jak chamulce sprzęgło czy układ kierowniczy są mniej trwałe chociaż masywniejsze.
co do innych mf-ów od 2 mcy mam za płotem mf 575 z 85r ale ciągnik już swoje chyba wypracował :D

#8 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 10:31

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Witam. Też posiadam MF 255 z 85 roku pracuje na 12ha i nie miałem z nim żadnych problemów, jeżeli się o ten ciągniczek trochę zadba (wymiana oleju w terminie, filtru paliwa i oczywiscie ON z CPN-u a nie jakieś bełty) to maszyna nie do zdarcia, do tego umiarkowany apetyt na paliwo, zwrotny i jeszcze jedna rzecz ustawienie reakcji szybkości podnośnika super sprawa szczególnie podczas pracy z siewnikiem zbożowym. :lol:

#9 Share lelo

lelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2008 - 07:58

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego ja mam mf 5425 i to jest bez awaryjny ciagnik czego nie moge powiedziec o 4270

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2008 - 10:52

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego @lelo to chociaż powiedz co dolega 4270 :P z którego roku masz 5425, ile mth, jaka skrzynia???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lelo

lelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2008 - 17:26

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego w 4270 raz poszla cala skrzynia i po remoncie juz tak nie chodzi jak przed,a ostatnio na wale sciela sie zawleczka od tulei i rozlączylo przedni naped a zawleczka byla żle zalozona w fabryce.Ten 5425 ma 1500mth i ta skrzynie 16/16

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 październik 2008 - 17:33

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Cała? Wszystkie trybiki? Podjąłem decyzje, sprzedaje swojego :P

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2008 - 18:01

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego @lelo skoro 4270 nie był zbyt udany to dlaczego kupiłeś 5425???rozumie, że w 5425 masz speedshift, jaki masz w nim rewers???ile mniej więcej pali i ogólnie jak go oceniasz :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 06 październik 2008 - 20:10

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego moim zdaniem wszystkie MF-y są mało awaryjne i zależy też od szoferów jak ich używają
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#15 Share lelo

lelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 październik 2008 - 20:11

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego zanim kupilismy 5425 to 4270 jeszcze sie nie psul ale nie wszystkie tryby polecialy.W 5425 mam mechaniczny rewers,pracuje z turem(troche żle ze ma ten rewers mechaniczny do tura) jak go nam przywieźli odrazu podczepiliśmy 4skibowy plug kukurydziany i po gnojeniu oral to szedl jak by mial 110km nawet przedstawiciel korbanka sie dziwil ze tak ladnie chodzi ale od tamtej pory nie zakladamy pluga bo drugim orzemy.Na spalanie nie mozna narzekac ale dokladnie mie mieżyliśmy

#16 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 07 październik 2008 - 16:54

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego ja posiadam MF 235 i bardzo chwale ten ciągnik praktycznie bez awaryjny moj ma prawie 20 lat :o :o

#17 Share Ferdynad

Ferdynad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 październik 2008 - 00:00

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Ja mam dwa 235 i 690. 235 mam prawie 13 lat ale w cześniej był w skaerze to on galancie przeżył ani razu nie było przy nim grzebane teraz dopiero podnośik zaczoł szwakować ale wystarczy wyregulować i bedzie git. a 690 mam z holandii i jest u mnie dopiero 1 rok nic się w nim nie psuło na razie a by tak dalej. polecam oby dwa chociasz wszystkie MF są wspaniałe ;)

MF-235

MF-307
MF-690

Ursus-4514

#18 Share czechy123

czechy123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 25 październik 2008 - 09:26

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego Massey Ferguson 595 MK II z roku 1977 mało hydrauliki, prosta konstrukcja

#19 Share farciarz147

farciarz147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 październik 2008 - 22:21

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego z tych starszych to chyba 255 a z nowych to nie wiem czy jest jakiś bardziej bezawaryjny od drugiego zależy na jaki wypust sie trafi. Podam przykład z mojego otoczenia ja i mój znjaomy kupiliśmy takie same massey'e 185KM mój z małymi przygodami chodzi bez większych problemów, natomiast mój znajm=omy ma chyba już cały ciągnik wymieniony i jedyne co się nie popsuło to radio
John Deere Green

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 27 październik 2008 - 22:58

Którego MF uwazacie za naj mniej awaryjnego apropo tematu to odpowiem zartobliwie najmniej awaryjne albo nawet bezawaryjne to sa te co w muzeum stoja.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Dodaj odpowiedź