Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pora , seler agrotechnika, plony i opłacalność

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kornik2108

kornik2108

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 13:14

Pora , seler agrotechnika, plony i opłacalność Jak w temacie wszystko na ich temat:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pora , seler agrotechnika, plony i opłacalność Dzisiaj, 14:05
  •  

#2 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 16:00

Pora , seler agrotechnika, plony i opłacalność seler
ja sprzedaje do hurtu wspomniane warzywa wiec ceny mam różne w różnych porach roku. seler sadzimy z rozsady<własnej>, jest z tym trochę roboty bo nie wolno zbyt mocno podlewać. jeżeli dopiero zaczynasz "zabawę" z warzywami proponuje ci kopić rozsadę cena koło 0,10zł/szt. z chorób to uwarzać należy na septoriozę pojawia się na liściach w postaci plam a jesienią rdzewieje korzeń<rdzawe plamy na korzeniu w przekroju>Środki ochrony tak jak na grzybowe bravo, amistar itp.do tego cs na robaka nurelle, diazol. zbiór ogławiacz + kopczka gwiazdowa z podajnikiem na przyczepę.doczyszczanie ręczne i do chłodni. przechowuje go w skrzynio paletach w temp około 2st C.

por
możesz ja sieć bezpośrednio do gruntu maj albo sadzić(wczesne odmiany). wysiew w maju siewnikiem pkt. agricola potem pilnowanie wilgoci w glebie w czasie wschodów. gdy rośliny mają ok 15-20cm podredlamy. my przerobiliśmy pielnik do buraków zamontowaliśmy tam małe redlice zamiast nóż. podredlamy na początku to tylko rowki trzeba w glebie zrobić bo właściwe podredlenie jest przy wyższych roślinach. zbiór tu jest pełna dowolność. ja cześć zbieram pożną jesienią i jeżeli ziemia nie jest zmarznięta to trwa on do wiosny (stopniowo w kawałkach). por lepiej przezimuje w polu niż w magazynie lub chłodni. a srodki ochrony podobne ja w selerze ale do każdego trzeba zwilżacz dodac

a oplacalność seler sprzedaje teraz po 2zł/kg a por 0,7kg oplacalność lepsza jest pora(mniej sie narobisz)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:11

Pora , seler agrotechnika, plony i opłacalność zauwazylem temat i chciałem odnowic. co do kolegi ktory sie wypowiedział wyzej to sie z nim nie zgadzam. Chodzi mi najbardziej o przezimowanie pora na polu to jest jakas głupota kolego ostatnich zim to nie ma co na wiosne zbierac bo towar jest zniszczony a zeby czekac az na prawde zrobi sie ładny to trzeba czekac do konca maja a wtedy pole nie wykorzystane. Por idealnie sie przechowuje i zima jest lepsza cena i mozesz robic jak jest mróz. a por konsumpcyjny jest trudny w uprawie bo musisz robic rozsade to jest lepszy towar z siewu nie polecam a zeby zrobic rozsade to musisz miec warunki juz 10 lutego do wysiewu. A pora na przemysł to nie pokrywa kosztow produkcji bo cene jaka oferuja to jest 60gr/kg. Seler nie jest tez łatwiejszy w uprawie i ceny ostatnich lat sa bardzo niskie jak na uprawe selera. trzeba tylko amistarem robic bo inne srodki sa zbyt sławe a tak jak kolega wyzej pisał rdza w korzeniach to najczestrzy problem w uprawie.