Skocz do zawartości

Zdjęcie

sieczkarnia silosokombajn z364

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 20:42

sieczkarnia silosokombajn z364 posiadam sieczkarnie jednorzędową z kunowa model z364, jakie jest wasze zdanie na temat tej maszyny i czy wszystkie tak się zapychają podczas pracy.moja strasznie ciężko chodzi da się może coś z tym zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sieczkarnia silosokombajn z364 Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:19

sieczkarnia silosokombajn z364 Ja tez mam taką, ale dopiero 2 tyg. Może pomożesz mi z wałkiem WOM bo jak ją kupiłem to nie było. Jaki tam powinien być? Chodzi mi o moment obr. Od cyklopa wieloklin będzie dobry?

#3 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 11:14

sieczkarnia silosokombajn z364 ja używam wałka który był razem z maszyną nie posiada żadnego sprzęgła kierunkowego,jest to wałek w miarę mocny na drobnym frezie tylko raz na kilkanaście lat pracy pękł na krzyżaku.Moim zdaniem od cyklopa wałek może być za słaby bo w sieczkarni są nieporównywalne obciążenia.Jakim ciągnikiem będziesz ciągał tą sieczkarnię?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:40

sieczkarnia silosokombajn z364 Pronarem 82SA. Nie wiem jak wy, ale ja w sieczkarni mam sprzęgło jednokierunkowe. A z wałkiem mam taki problem, ze jak kupiłem maszynę to nie miała wałka

#5 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 15:10

sieczkarnia silosokombajn z364 To można dopasować jakiś mocny wałek np.od kosiarki aby tylko długość pasowała i gitara a można jeszcze skracać cięgna dolne w ciągniku jeśli masz wydłużone. A możesz napisać jaki areał planujesz kosić i ile zapłaciłeś za tę sieczkarnię i czy kupiłeś nową?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:38

sieczkarnia silosokombajn z364 Ja kupiłem ja z likwidowanego gospodarstwa za 4500zł. Tylko z nią była taka historia, że ją kupił ojciec gospodarza w 1998r. A jego syn kosił nią 3 sezony i kupił classa jaguara, a ta stała w stodole. Na kole toporowym jeszcze jest farba... Noże pracowały jeden sezon, Jeszcze mają czerwony kolor. Mogę wstawić zdjęcie. Myślę, że na moje 3.5 ha da sobie rade. A jeśli kupi się tą sieczkarnię nową, to jest w niej wałek, czy nie ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:20

sieczkarnia silosokombajn z364 Posiadam ową sieczkarnię około 9 lat i jest to dobry sprzęt. Ogólnie nie jest skomplikowana więc wszelkie usterki mozna samemu naprawić. Wieksza uwagę należy zwrócić na zespół ścinająco podający jak i bęben tnący z klepiskiem. U mnie pracuje na minimum 4 ha a od tego roku z farmerem 8258 a poprzednio C - 360 dawała radę. Co do wałka to nie było na wyposażeniu ale jesli już dobierać to radzę lepszy i mocniejszy bo przeciążenie bywa czasem duże.

#8 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:00

sieczkarnia silosokombajn z364 Nie wiem jak teraz ale jak tata kupował jakieś 15 lat temu to wałek dokładali a teraz w sumie to wałki do mało czego dokładają(chyba oszczędności).Na twoje 3,5ha w zupełności wystarczy ja rąbię rocznie ponad 9ha u siebie i się trzyma, co do wypowiedzi marti565 ciekaw jestem jak w naprawdę wysokiej kukurydzy 60-tka sobie radzi, bo ciągałem kiedyś ten sprzęt U-3512 i nie było kolorowo , można powiedzieć że raczej czarno bo ciężko było jak mało w czym o wydajności to lepiej nie mówić bo strasznie zapychało się w zielonej kukurydzy a jezdziłem najniższym możliwym biegiem, teraz nawet w pronarze na WOM 540 się zapycha dlatego tnę na 1000WOM i jest spoko tylko ciągnik strasznie po d***** dostaje ale za to sieczka niemiłośiernie rozdrobniona, i to główna zaleta maszyny.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2010 - 11:48

sieczkarnia silosokombajn z364 A jak kosisz na WOM 1000obr/min to wałek musisz mieć inni, na 21 wpustów tak?

#10 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:21

sieczkarnia silosokombajn z364

Nie wiem jak teraz ale jak tata kupował jakieś 15 lat temu to wałek dokładali a teraz w sumie to wałki do mało czego dokładają(chyba oszczędności).Na twoje 3,5ha w zupełności wystarczy ja rąbię rocznie ponad 9ha u siebie i się trzyma, co do wypowiedzi marti565 ciekaw jestem jak w naprawdę wysokiej kukurydzy 60-tka sobie radzi, bo ciągałem kiedyś ten sprzęt U-3512 i nie było kolorowo , można powiedzieć że raczej czarno bo ciężko było jak mało w czym o wydajności to lepiej nie mówić bo strasznie zapychało się w zielonej kukurydzy a jezdziłem najniższym możliwym biegiem, teraz nawet w pronarze na WOM 540 się zapycha dlatego tnę na 1000WOM i jest spoko tylko ciągnik strasznie po d***** dostaje ale za to sieczka niemiłośiernie rozdrobniona, i to główna zaleta maszyny.

przy wysokiej kukurydzy 60-tka też dawała radę z tym że bieg przerzucało się na 3 lub 2 polowy i powoli szło. Co do kukurydzy to zawsze kosze jak zaczyna już podsychać więc nie ma mowy o zapychaniu się chyba że zielona to rzeczywiście zabicie wylotu jest kwestią kilku minut

#11 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 22:31

sieczkarnia silosokombajn z364 jeśli chodzi o koszenie na 1000obr/min to nie mam żadnego wałka na 21 wpustów ani końcówki koszę na normalnym tylko w książce jest napisane o takiej konieczności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 11:19

sieczkarnia silosokombajn z364 Dzięki za pomoc. Naprawdę bardzo mi pomogliście.