Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Podsiew łąk systemem bezorkowym

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
70 odpowiedzi na ten temat

#21 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9330 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:24

Podsiew łąk systemem bezorkowym A nie lepiej po drugim?? Chodzi o to aby traw szybko nie odrastała i dała szanse wyrosnąć tej posianej. Ja w tym roku planuje przesiać trochę trawy ale pełno uprawą. Najpierw randap a potem uprawa.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#22 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1768 postów
  • 6129712
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 08 luty 2009 - 19:34

Podsiew łąk systemem bezorkowym Ja mam zrobione ekstensywne i wlasnie lipe mam, ze wogole nie moge podsiewac. Mam mocno zadarniona lake ze stara trawa i chce sie jej pozbyc podsiewajac nowa. No i wlasnie na ta lake ciagnikiem z siewnikiem po drugim skosie nie wjade juz w tym roku jak nic. Wiec pytam jak to zrobic po 1 skosie tak żeby sie pozbyc chwastow i dobrze na tym wyjsc bo ktos napewno juz tak podsiewal.
  • 0
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#23 MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • 12559835
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 luty 2009 - 19:19

Podsiew łąk systemem bezorkowym Z tego co wiem to siewniki są drogie nie wiem na ile. Podobny siewnik ma w ofercie Łukomet
http://lukomet.com.pl/karta.php?id=247
  • 0

#24 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1768 postów
  • 6129712
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 luty 2009 - 19:30

Podsiew łąk systemem bezorkowym Ja rozwazam takie cos aby obejsc sie bez takiego siewnika, we wlasnym zakresie.
  • 0
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#25 Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2010 - 18:11

Podsiew łąk systemem bezorkowym Z pewnością podsiew wykonany specjalistycznym siewnikiem jest najlepszy, ale jak widzę niektórzy kombinują nad tym czy by zwykły siewnik z redlicami talerzowymi dał zbliżony efekt.
Ja też od dłuższego czasu zastanawiam sie nad takim zamiennikiem.
Łąk podsiewa sie sporo, nowy siewnik np. vredo dużo kosztuje . Zachodnie używane to też "jak się trafi". Kolega kupił taki za 5tys i ładnie mu robił,ale sie spierniczył po 2 sezonach i już paskudzi. Remont takiego starego podsiewacza to trochę wyzwanie bo tam praktycznie wszystko w...e
Tak w ogóle to wcześniej założyłem już odzielny temat - żeby się zorientowac czy ktoś już może tak próbował.
http://www.agrofoto....-a-podsiew-lak/
  • 0
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#26 mirek13

mirek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 luty 2011 - 23:29

Podsiew łąk systemem bezorkowym Witam wszystkich
Posiadam takie siewniki od kilku lat podsiałem juz kilka hektarów jak ktoś ma jakieś pytania i problemy moge sporo pomóc
Pozdrawiam Mirek
  • 0

#27 Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:43

Podsiew łąk systemem bezorkowym w tamtym roku podsiewalismy 7h trawy na gruntach ornych efekt byl widoczny rosliny ladnie wzeszly z racji mokrej wiosny.
  • 0

#28 Jarek8

Jarek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:06

Podsiew łąk systemem bezorkowym Czy może ktoś wykonać mi usługę podsiewu traw ok 3ha? Jestem nowicjuszem kiedy wykonuje się ten podsiew i ile by to kosztowało za 1 ha?
Do Mirek 13:Moze ty byś mi wykonał tą usługe?:)
  • 0

#29 mirek13

mirek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 18:42

Podsiew łąk systemem bezorkowym Kolego Jarek8 podsiew wykonuje się od drugiej dekady kwietnia do ostatniej września czyli na wiosnę po każdym pokosie trawy.Kiedy jest najlepiej podsiać? to zależy od opadów, na pewno nie ma co siać wczesną wiosną bo wymarznie! Ja za podsiew biorę od 120 do 150 od hektara w zależności od ilości jak daleko mam jechać to musi być około 10 hektarów ale jak coś to pisz lub piszcie na PW (prywatna wiadomość)
  • 0

#30 Jarek8

Jarek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 21:39

Podsiew łąk systemem bezorkowym Dzięki za wiadomość:) to jest mój mail: jarek1467@wp.pl to podaj namiary na siebie
  • 0

#31 zetorek5011

zetorek5011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • 2388945
  • Zainteresowania:moje maszynki i nie tylko

Napisany 01 listopad 2011 - 10:32

Podsiew łąk systemem bezorkowym Witam , chciałbym się was spytać czy przesiewał już ktoś łąkę system bezorkowym bez specjalnego siewnika? Czy jest to wgl możliwe i czy daje to zadowalający efekt . U nas nie ma w okolicy takich siewników , a z łąka narazie nie można nic zrobić jeżeli chodzi o uprawę . Pastwisko jeż już 4 rok i trawa jeszcze w tym roku została zniszczona przez suszę.
  • 0

#32 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6467 postów
  • 12937955

Napisany 01 listopad 2011 - 10:37

Podsiew łąk systemem bezorkowym A jak chciałbyś tam trawę wsiać?
  • 0
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#33 caseik1

caseik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 11:30

Podsiew łąk systemem bezorkowym Np. takim siewnikiem http://allegro.pl/no...1889386506.html
siewnik nie jest jakiejś skomplikowanej budowy myślę że przy dostępie do materiałów i chęciach można skonstruować taki siewnik tanio i we własnym zakresie. :rolleyes: :rolleyes:
  • 0

#34 Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 10859151

Napisany 01 listopad 2011 - 12:10

Podsiew łąk systemem bezorkowym My w tym roku przesiewaliśmy łąki tyle że wszystko było orane ale tylko dlatego że porządnej talerzówki nie mamy, a sialiśmy zwykłym siewnikiem zbożowym. Było troche zabawy z ustawieniem wysiewu ale jakoś sie udało i trawa bardzo ładnie zeszła
  • 0

#35 klopocik91

klopocik91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • 18531334
  • Zainteresowania:To i tamto ;)

Napisany 01 listopad 2011 - 12:25

Podsiew łąk systemem bezorkowym Bez specjalnego siewnika to lipa. Chyba że ktoś w okolicy ma talerzowy do zboża to takim może by się dało to zrobić. U mnie podsiewał specjalnym siewnikiem i jest super. Ale 250zł/ha. Ale było warto
  • 0

#36 lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 12:27

Podsiew łąk systemem bezorkowym dwa lata temu tata na próbe wsiał na jednym ha lejkiem i wzeszło bardzo dobrze...
  • 0

#37 kamil19873

kamil19873

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 01 listopad 2011 - 12:33

Podsiew łąk systemem bezorkowym Podsiew specjalnym siewnikiem nie jest zawsze skuteczny. Ta metoda udaje się w 50 %. To jak komu się uda, jedni nie mogą się odchwalić, a inni strasznie narzekają. Ja preferuje przeoranie.
  • 0

#38 Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • 167256

Napisany 01 listopad 2011 - 14:39

Podsiew łąk systemem bezorkowym ja podsiewałem tym Tu w czerwcu i efekt jest super.
z reguły podsiew łak powinien sie robic po 2/3 skosie kiedy jest juz słabszy odrost i stara trawa nie zagłusza młodej

Edytowany przez Markus, 01 listopad 2011 - 14:40.

• 0

#39 Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • 12941247
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 01 listopad 2011 - 18:07

Podsiew łąk systemem bezorkowym a jak wy to byście widzieli -przejechac łąkę talerzówka ale nie tak zeby ją odrazy rozryć tylk zeby porościnać następnie wysiać trawe np lejkiem,kosem?? a moze siewnikiem do zboża??(mam amazona 225 wiec z ustawieniem wysiewu nie powinno byc najmnijeszego problemu) a na koniec przelecieć to walcem? lub jakimś wałem?

Edytowany przez Filipoo, 01 listopad 2011 - 18:08.

• 0
czas rozstać się z rodzinnym gospodarstwem...

Google AgroFoto Ads Podsiew łąk systemem bezorkowym

• Reklama google
Dzisiaj, 00:07
  •  

#40 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5066 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 18:22

Podsiew łąk systemem bezorkowym Ja to robię w ten sposób że rozsiewam lejkiem wtedy gdy jest dosyć wilgotno (i bezwietrznie )nastawiając dosyc małą dawkę i jeżdżąc we wszystkich możliwych kierunkach :D a za chwilę wciskam to w ziemię ciężkim wałem łąkowym.Działa to super.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s