Gość Profil usunięty

sieczkarnia jednorzedowa do kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam. Jeśli jest taki temat to sorry, ale nie znalazłem nic takiego. Planuje kupić używana sieczkarnie jednorzędowa do kukurydzy. Bedzie kosić 3 ha z ciągnikiem 81 KM. Jestem w tym temacie kompletnie zielony wiec proszę o pomoc. Na co trzeba patrzeć przy kupnie, i jaki model będzie odpowiedni. mam do wydania do 6000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

a jaki dokladnie jest ten ciagnik bo jezeli ma wom 540/1000 to mozna zaszalec i kupic 2 rzędową piersza na mysl mi przychodzi mengele sh 20 albo 25 a jak chcesz jedno rzedowa to wybieraj z pottingera mex II albo mengele mb 400 zależy jaka ci sie trafia :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dwa rzędy to może trochę dużo. A na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja posiadam mengele280 do ciągnika 47 km. Jestem zadowolony z tej sieczkarni. Do 81km to można pomyśleć już o 2 rzędach ale najlepiej aby była bez rzędowa. Będzie raczej ciężko w tej cenie coś trafić i wogóle tako trafić. Nowa to by była champion.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Na stan noży i stalnicy oraz łańcuchów te rzeczy są naj warzniejsze na 81 km polecam raczej sieczkarnię jedno rzędową


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak jest z częściami do tycz, które wymienił kubu365. Ciężko jest w takiej sieczkarni ustawić np noże? jest wogóle coś więcej do ustawiania w takim sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja kupowałem noże do swojej mengele mb200 za 500zł.... później łańcuch 100zł.... i od 6 sezonów oprócz tego co wymieniłem śmiga bez zarzutu :D Na dwa rzędy ciągnik musi mieć min. 100KM w tej mengele mojej zetor 7211 potrafi stęknąć... ale sieczka niemiłosierna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jedyną uwagę trzeba zwrócić na stan noży, ale i nie tylko na stan tech calej maszyny też (czy np. nie była spawana). Ważne też jest żeby była wyposażona w ostrzałke (sprawdź czy czsem kamień jeszce jest). Na twoim miejscu brał bym coś z tarką tj. Pottinger mex II lub mengele.

Do regulacji jest tylko odległość stołu do noży :D

 

P.S 80KM i sieczkarnia 2-rzędowa chyba nie widzieliście jak taki ciągnik dostaje po d**** jak trafi się wysoka kuku w jednorzędowej- bynajmniej mojej KRONE

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1
ja kupowałem noże do swojej mengele mb200 za 500zł.... później łańcuch 100zł.... i od 6 sezonów oprócz tego co wymieniłem śmiga bez zarzutu :D Na dwa rzędy ciągnik musi mieć min. 100KM w tej mengele mojej zetor 7211 potrafi stęknąć... ale sieczka niemiłosierna :D

 

 

ja tez mam mengele mb 200 i ciagam ja ursusem 3512 i daje rade a jest róznica 18KM!!!! miedzy zetorem 7211 pracuje na najwyzszych obrotach ale sieczka przy naostrzonych nozach tak jak u mnie jest zadowalajaca :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kubu a jak szybko jeździsz ??? Bo ja naprawdę dość szybko :D ale stękać stęka ... wiesz u nas potingerami mex 2 też kosili 3512 ale jeździł w takim tempie że śmiech pomyśleć.... ja kuku też kosiłem tą sieczkarnią c330 i też szła ale jak była miękką bo później już się robiło nie ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

jeżdżę na 1 szosowej i na 4 polowej zależny jaka jest kukurydza nie wiem jaka to prędkość a u mnie kosi 360 pottingerem to nad nim tylko kłeby dymu jagby sie cos paliło :D dałem za swoja 4500 i myślę ze jest tyle warta :D jest juz u mnie 2 sezon :D miałem wcześniej sip sk 80 to nie porównywalna sieczka nie dość ze grubo cięła to jeszcze się zapychała :( a teraz kończy żywot w krzakach bo się zepsuła :) 10lat temu


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ten Pottinger mex II jaka robi sieczkę? Bo niedaleko gość robi pottingerem to suche liście są nie naruszone... To wina noży czy ten typ tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

hmm mysle ze kazda tak przepuszcza suche liscie dlatego zaleca sie koszenie nie zwiednietej ale zeby miala zulte ziarno a u mnie nie dosc ze usychła to jeszcze biale ziarno :D


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A wytłumaczcie mi jeszcze jedno. jest sieczkarnia pottinger mex II S. A widziałem jeszcze z inna litera np pottinger mex II R. O co chodzi z tymi literami S, R i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

Litera "S" oznacza, że główny napend (z WOM na bęben) jest przekazywany za pośrednictwem paska, a z koleji przy literce "R" za pomocą kety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jaki napęd jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak sie spisuje Z 364

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

proszę o zamknięcie tematu, gdyż wczoraj kupiłem polską sieczkarnię. Dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja posiadam mengele280 do ciągnika 47 km. Jestem zadowolony z tej sieczkarni. Do 81km to można pomyśleć już o 2 rzędach ale najlepiej aby była bez rzędowa. Będzie raczej ciężko w tej cenie coś trafić i wogóle tako trafić. Nowa to by była champion.

Teraz to już bez większego znaczenia ale jednak napisze, według mnie przesadzasz i to znacznie,żeby mieć sieczkarnie dwurzędową to trzeba minimum 100 km a do 81 km to i jednorzędowa konkretna może sprawiać mu nie mały problem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak się dowiesz co to za sieczkarnia to napisz posta jeszcze raz. A jak dobrze poszukasz to nawet film na YT znajdziesz (mój)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Już go oglądałem i to nawet nie dawno ;) , sam posiadam sieczkarnie mengele ,i nadal twierdze ze 81km do dwurzędowej to za mało, sam posiadam mb350 turbo i zetor7745 ma co w niej robić w ładnej kukurydzy z przyzwoitą prędkością, a jego moc to ok 70km a te ok 10 km mocy raczej nie starczy żeby dołożyć drugi rządek,i żeby pracować z prędkością która pozwoli osiągnąć zadowalająco wydajność :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Też jestem zdania że 80KM to za mało na dwa rzędy, tak jak @zetor10045 mam MB350 i w przeciętnej kuku 912 (80KM) jedzie 4,5 do 6 km/h ale w konkretniejszej trzeba redukować bo spada z obrotów, także nie ma lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Chciał bym kupić w najbliższym czasie sieczkarnię jednorzędową Pottinger MEX II i mam kilka pytań, jaki posiadają napęd te sieczkarnie, jakie zapotrzebowanie na moc i na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni, wcześniej nie miałem jeszcze żadnej sieczkarni i nie orientuję się w tym temacie, dlatego pytam was i mam nadzieję że mi pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj