Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz LC-3 pronar

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcinba

marcinba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 luty 2010 - 09:43

Ładowacz LC-3 pronar Ja za lc-3 z osprzętem (łyżka 1.8m,chwytak do bel,krokodyl) dałem 25tys. w 2007r.Mam go przy zefirze,na początku był problem z podnoszeniem,wina za słabych siłowników,ale przyjechał serwis i wymienili na większe(oczywiście bez dopłaty bo to ich wina że zamontowali słabsze i ładowacz nie miał odpowiedniego udźwigu.Na razie nie ma z nim problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz LC-3 pronar Dzisiaj, 09:12
  •  

#22 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 luty 2010 - 18:52

Ładowacz LC-3 pronar

Ja za lc-3 z osprzętem (łyżka 1.8m,chwytak do bel,krokodyl) dałem 25tys. w 2007r.Mam go przy zefirze,na początku był problem z podnoszeniem,wina za słabych siłowników,ale przyjechał serwis i wymienili na większe(oczywiście bez dopłaty bo to ich wina że zamontowali słabsze i ładowacz nie miał odpowiedniego udźwigu.Na razie nie ma z nim problemów.

ja za taki sam zestaw tylko łycha 2m dałem w grudniu 26tys z małym hakiem. A mam takie pytanko: ile podnosi ci teraz podnosi ładowacz po zamianie siłowników, bo to już drugi przypadek z siłownikami,o którym wiem?

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2010 - 20:02

Ładowacz LC-3 pronar ten łc3 to licencja stolla - tak? a ten wysięgnik to raczej coś wielkości tur 6 czy wiekszy jest?

#24 Share xze

xze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:39

Ładowacz LC-3 pronar większy nie jest a licencja stolla

#25 Share marcinba

marcinba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 luty 2010 - 23:22

Ładowacz LC-3 pronar Ile podnosi to ci nie powiem,ale po wymianie nie zdarzyło się żeby czegoś nie podniósł.Ładowacza używam przeważnie do wożenia bel i ładownia piachu.A pro po tych siłowników to znajomy z sąsiedniej wioski też miał ten problem i to od niego się dowiedziałem,że powinny być większe.

#26 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2010 - 20:47

Ładowacz LC-3 pronar Tetaz LC-3 maja silowniki wstawione ktore maja udzwig 1800 kg. Mysle 2 t podniesie.
A ja dalem sa swoj 16 tys sam tur.

#27 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:53

Ładowacz LC-3 pronar @ Pronarek82a zakupiłeś z amortyzatorem czy bez? I czy ma on wypory do tyłu ciągnika? Jak możesz to podaj namiar gdzie kupowałeś bo właśnie takiego poszukuje.

#28 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:34

Ładowacz LC-3 pronar szykuję się na zakup tego ladowacza do mtz belarus 820.1 cena po upustach to 17700 wraz z montażem .Zakup w Pronarze w Narwi.Wacham się jeszcze między lc3 a metal-fach herkules 229, ceny są zbliżone

#29 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:45

Ładowacz LC-3 pronar Cena bez osprzętu czy dorzucają coś do tego? I czy w tej cenie jest amortyzator?

#30 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:03

Ładowacz LC-3 pronar Cena bez osprzętu.Amortyzatory są w cenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:21

Ładowacz LC-3 pronar Nierozumiem dlaczego ten ładowacz jest tak mało popularny, ma same zalety (taki stoll w cenie polskich turów) to dlaczego montują to tylko na belarusy, żaden dieler nie sprzedaje zachodnich ciągników z tym turem, agromasze i polmoty idą jak woda, a łc3 tylko na pronary belarusy i zefiry to co w końcu jest nie tak z tym łc3?

#32 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:50

Ładowacz LC-3 pronar Sam się nad tym zastanawiam, powinni wypowiedzieć się posiadacze tego tura,sam chcę go kupić i mam dylemat czy herkules 229 czy lc3

#33 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:55

Ładowacz LC-3 pronar Być może firma Pronar uzyskała licencje Stoll-a na produkcje tego ładowacza tylko do swoich maszyn żeby nie robić konkurencji właśnie tej firmie.
Przeglądając prospekty Pronara można zauważyć, że wszystkie ładowacze jakie ta firma produkuje przeznaczone są tylko na ich ciągniki.
Chyba nie ma w tym nic dziwnego, bo np. John Deere sprzedaje ciągniki ze swoimi ładowaczami (najprawdopodobniej też na licencji innej firmy) ale ładowaczy na inne marki nie posiada. Być może tu jest tak samo.

#34 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:06

Ładowacz LC-3 pronar Amortyzacja jest w standardzie. Kupilem w wasilkowie na podlasiu tam jest diler pronara. No cena 16 tys to bez osprzetu

#35 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:11

Ładowacz LC-3 pronar Mam pytanko: Jaki chwytak do bel polecacie? Jak narazie wziąłem na celownik --> Metal-Fach z Sokółki http://www.metalfach...2ltZ18yX2QuanBn albo Hydramet z Giżycka http://hydramet.pl/n...&cid=51&iid=195 Proszę o sensowne odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:19

Ładowacz LC-3 pronar

Być może firma Pronar uzyskała licencje Stoll-a na produkcje tego ładowacza tylko do swoich maszyn żeby nie robić konkurencji właśnie tej firmie.
Przeglądając prospekty Pronara można zauważyć, że wszystkie ładowacze jakie ta firma produkuje przeznaczone są tylko na ich ciągniki.
Chyba nie ma w tym nic dziwnego, bo np. John Deere sprzedaje ciągniki ze swoimi ładowaczami (najprawdopodobniej też na licencji innej firmy) ale ładowaczy na inne marki nie posiada. Być może tu jest tak samo.

Nieprawda, łc3 ma mocowania do prawie wszystkich ciągników na rynku od sdf przez zetory ursusy po john dere chyba nawet ;[

#37 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:06

Ładowacz LC-3 pronar Przecież nie napisałem "napewno" tylko tak sobie spekuluje, bo opisach producenta nie ma nigdzie wzmianki o produkcji łc3 do prawie wszystkich ciągników na rynku od sdf przez zetory ursusy po john dere chyba nawet

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:48

Ładowacz LC-3 pronar nie no spoko w katalogi jakimś widziałem wyszczególnienie innych marek ciągników,

#39 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:56

Ładowacz LC-3 pronar

Mam pytanko: Jaki chwytak do bel polecacie? Jak narazie wziąłem na celownik --> Metal-Fach z Sokółki http://www.metalfach...2ltZ18yX2QuanBn albo Hydramet z Giżycka http://hydramet.pl/n...&cid=51&iid=195 Proszę o sensowne odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Mojim zdaniem sa dwa dobre bo dwuch mojich znajomych ma z metal-fachu i z hydrametu i nie narzekaja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 luty 2010 - 16:58

Ładowacz LC-3 pronar

Mojim zdaniem sa dwa dobre bo dwuch mojich znajomych ma z metal-fachu i z hydrametu i nie narzekaja.

Dzięki kolego. Decyzja już zapadła i wyszło na Metal-Fach Sokółka --> Solidniejsza konstrukcja i gładkie łapy na zewnątrz chwytaka przemawiają za nim. :D

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Dodaj odpowiedź