Skocz do zawartości

Zdjęcie

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share meknam

meknam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 05:47

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie Witam

Mam zamiar budować agregaty uprawowo siewne i dlatego chciałbym zaczerpnąć opini fachowców jake jest najlepsze rozwiązanie. Będą to ogregaty Bierne myślałem nad rozwiązaniem wałękek strunowy z płaskowników albo rur pożniej 2 rzędy kultywatora i na końci wał crosskilla lub wał ruruowy zagęszczony prętami grubymi czy lepiej na końcu dać Packera. C jest najlepsze na koniec wał packera czy crosskill czy rurowy. Jakie agregat byście kupily gdyście mieli wybór ??

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie Dzisiaj, 06:10
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 07:48

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie ja byłbym zainteresowany jakimś kruciutkim agregatem bez przedniego wałka tylko z tylnym wałem rurowym i 2 rzędy graczek, nie wiem czy do tego hydropak byłby potrzebny czy nie ale lepiej gdyby był i bardzo ciekaw jestem ile krótszy i ile lżejszy mógłby być taki agregat bez przedniego wałka?
Myślę że powinieneś zastanowić się nad opracowaniem własnie takiego super krótkiego agregatu bez wałka przedniego bo:
1: nikt takich nie robi i nie ma takich nowych na allegro
2: ludzie pokupili takie z 2 wałkami do ursusów 5314 itp, czy zetorów 7340, czy nawet jd 5620 czy mniejszych sdf i narzekają że przód podrywa że ciężki a na lżejsze gleby w zupełności wystarczy 1 wałek doprawiający
3: agregat z 1 wałkiem byłby tańszy i może miałby większe wzięcie :D

#3 Share meknam

meknam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 18:56

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie Ale jaki wał doprawiający na tył crosskil campbel czy rurowy a może packer co jest najbardziej praktyczne??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 19:16

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie Każdy z wyżej wymienionych do wyboru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:05

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie wszystkie do wyboru zależnie jaką masz ziemie (tylko nie orientuje się który gdzie z wygladu bym może poznał ale nazwy to jeszcze mi się mieszają )

A na przód przydałby się wał albo chociaż włóka kawał plaskownika/kątownika do rozgarniania/równania ziemi

A by agregat był krótszy możesz wrzucić siewnik na niego na stałe na środek i dzięki temu ciągnik będzie stabilny