Zaloguj się, aby obserwować  
meknam

AGREGAT Bierny najlepsze rozwiązanie

Polecane posty

meknam    0

Witam

 

Mam zamiar budować agregaty uprawowo siewne i dlatego chciałbym zaczerpnąć opini fachowców jake jest najlepsze rozwiązanie. Będą to ogregaty Bierne myślałem nad rozwiązaniem wałękek strunowy z płaskowników albo rur pożniej 2 rzędy kultywatora i na końci wał crosskilla lub wał ruruowy zagęszczony prętami grubymi czy lepiej na końcu dać Packera. C jest najlepsze na koniec wał packera czy crosskill czy rurowy. Jakie agregat byście kupily gdyście mieli wybór ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja byłbym zainteresowany jakimś kruciutkim agregatem bez przedniego wałka tylko z tylnym wałem rurowym i 2 rzędy graczek, nie wiem czy do tego hydropak byłby potrzebny czy nie ale lepiej gdyby był i bardzo ciekaw jestem ile krótszy i ile lżejszy mógłby być taki agregat bez przedniego wałka?

Myślę że powinieneś zastanowić się nad opracowaniem własnie takiego super krótkiego agregatu bez wałka przedniego bo:

1: nikt takich nie robi i nie ma takich nowych na allegro

2: ludzie pokupili takie z 2 wałkami do ursusów 5314 itp, czy zetorów 7340, czy nawet jd 5620 czy mniejszych sdf i narzekają że przód podrywa że ciężki a na lżejsze gleby w zupełności wystarczy 1 wałek doprawiający

3: agregat z 1 wałkiem byłby tańszy i może miałby większe wzięcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meknam    0

Ale jaki wał doprawiający na tył crosskil campbel czy rurowy a może packer co jest najbardziej praktyczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wszystkie do wyboru zależnie jaką masz ziemie (tylko nie orientuje się który gdzie z wygladu bym może poznał ale nazwy to jeszcze mi się mieszają )

 

A na przód przydałby się wał albo chociaż włóka kawał plaskownika/kątownika do rozgarniania/równania ziemi

 

A by agregat był krótszy możesz wrzucić siewnik na niego na stałe na środek i dzięki temu ciągnik będzie stabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj