Balzak

Jakie macie Fendty?

Polecane posty

Piters182    29

207-208 super ciągniczki, tylko najgorzej tą cenę przeboleć, mają duży plus te ciągniki że przy takiej małej mocy jest dostępna amortyzacja kabiny jak i osi. Co żadna inna marka tego nie ma.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chips    26

Ja mam Fendt-a 820 vario 4000 godzin i bez żadnego remontu. W poprzednim roku kupiliśmy również 828 i 936 i jak najbardziej jesteśmy zadowoleni. Bo JD to strasznie awaryjny... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

te fendty to masz pewnie na zdjęciu

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeziu89    4

Witam, jako że mój pierwszy post to od razu napisze czym śmigam

 

Fendt 718 Vario 2011r

 

świetna maszyna, niestety jeszcze w starym design'ie ale na szczęście bez adblue ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

ja niestety też mam stary deasing ale tylko takie są 412 Vario z 2012, na szczęście joystick normalny nie miniaturka


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja niestety też mam stary deasing ale tylko takie są 412 Vario z 2012, na szczęście joystick normalny nie miniaturka

 

Ta miniaturka to była w ciągnikach gdzieś przed 2010r. tak że spokojnie. A powiedz jakie Ty masz wyposażenie tego fendta ? To jesteś nie zadowolony z kabiny tej? słaby komfort jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

-kabina amortyzowana mechanicznie

-klima i ogrzewanie kabiny

-oświetlenie przednie i tylne, świetło ostrzegawcze rotacyjne

-instalacja hamulców jedno i dwuobwodowa pneumatyczna

-zaczep górny automatyczny, przestawiany wysokościowo

-zaczep dolny z belką wahadłową

-amortyzowana oś

-przedni tuż 3100kg

-obciążnik przedni 870kg

-tylni TUZ 6600kg

-kpl. przegubów kulkowych do końcówek hakowych

-tylni WOM 540/750/100 obr/min

-3 pary wyjść hydraulicznych

-pomp a 74l/min, niezależny układ hydrauliki zewnętrznej

-ogumienie 540/65 r24 600/65 r38

-elektryczny wyłącznik prądu

- system TMS, TI

 

Bardziej podobają mi się nowe maski:P


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Wiesz to nie kobieta ale o gustach się nie dyskutuje;) ale powiedz jak z komfortem jazdy ? zadowolony jesteś mocno telepie w kabinie? i ogólnie 412 śmigałeś już czy pierwszy raz jazda z joyem ?:D nie było kłopotów z przestawieniem ? I jeszcze takie pytanie tam są cięgna boczne z taką dzwignią albo dźwignia do góry na sztywno albo dźwignia na dół pływająco to jak to działa daje radę każdą maszynę usztywnić ? a z luzem jak jest to nie uderza o opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Można tak usztywnić że na zakrętach opony zdejmiesz:P Jak z komfortem jazdy? Już nie jeżdżę autem bo mnie irytuje wciskanie sprzęgła, gazu i ciągła zmiana biegów B)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jeśli dobrze rozumie chodzi Ci o to ze amortyzacja przedniej osi jest regulowana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

jeśli dobrze rozumie chodzi Ci o to ze amortyzacja przedniej osi jest regulowana ?

 

Pytałeś o boczne rygle do usztywnienia maszyny, można je zabezpieczyć by były sztywno np. do pługu lub odryglować do kosiarki, rozsiewacza, itp.

Amortyzacja przedniej osi jest regulowana


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

No właśnie ale jak weźmiesz na sztywno to każda maszyna nie zależnie od szerokości belki zaczepowej jest sztywno tak jak byś łańcuchem skręcił ?

 

Amortyzacja regulowana super bo ja widziałem w instrukcji tylko on/off przycisk, ale to oczywiście plus dla fendta;)

 

Olej w tylnym moście gdzie są hamulce cierne w nim to jest ten sam olej co w przekładni vario ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeziu89    4

No właśnie ale jak weźmiesz na sztywno to każda maszyna nie zależnie od szerokości belki zaczepowej jest sztywno tak jak byś łańcuchem skręcił ?

 

Amortyzacja regulowana super bo ja widziałem w instrukcji tylko on/off przycisk, ale to oczywiście plus dla fendta;)

 

 

 

jest sztywno tak jak piszesz, a co do amortyzacji to w 718 nie ma regulowanej, albo jest, albo nie ma... tak jak wyczytałeś w instrukcji ;)

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

jest sztywno tak jak piszesz, a co do amortyzacji to w 718 nie ma regulowanej, albo jest, albo nie ma... tak jak wyczytałeś w instrukcji ;)

pzdr.

 

Nie wiem jaką masz 718-tkę ale w mojej 412 jest regulowana, a to wpis z instrukcji:

 

Wyłączenie resorowania:

Korpus ciągnika opuszcza się aż do oporu na przednią oś

 

Włączenie regulowania (regulacja poziomu):

Przy nieruchomym ciągniku:

Po 3 sekundach przyciśnięcia przycisku korpus ciągnika unosi się w zakres regulowania tak długo, jak wciśnięty będzie przycisk.

Dopiero po przekroczeniu prędkości 2km/h korpus ciągnika ustawia się w środku zakresu resorowania.

Przy prędkości jazdy powyżej 2km/h:

Przy naciśnięciu przycisku korpus ciągnika podnosi się w środkową pozycję zakresu resorowania i zatrzymuje się.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

czyli jak dobrze kojarzę im dłużej wciśnięty jest przycisk tym zakres resorowania większy i tak się ustawia. Serwisant mi mówił że podczas orki to raczej bez amortyzacji bo pług chodzi góra dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

czyli jak dobrze kojarzę im dłużej wciśnięty jest przycisk tym zakres resorowania większy i tak się ustawia. Serwisant mi mówił że podczas orki to raczej bez amortyzacji bo pług chodzi góra dół.

 

dobrze kojarzysz. Jak dasz 870kg na przód to bez większej różnicy i tak przodu nie poderwie.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Co miałeś najcięższego zawieszonego z tyłu ? myślisz że agregat uprawowo siewny tak 2600kg da radę ? oczywiście taki normalny nie nadbudowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nowe ciągniki na stronie Korbanka...

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2211    1

jestem nowy na forum i obrazu pisze ze mam 312 Vaio tms z 2009 roku posiadam go od nowości i jak narazić to jestem bardzo zadowolony żadnej awarii nie było, spalanie bardzo niskie, ciągnik porostu super polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj