Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie Fendty?

346 odpowiedzi na ten temat

#201 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:28

Jakie macie Fendty? Ja z tempomatu korzystam w pługu, agregacie uprawowym i gruberze. Instrukcje też mam już do niego i kilku rzeczy z niej można się dowiedzieć:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie Fendty? Dzisiaj, 09:45
  •  

#202 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 23 styczeń 2011 - 07:23

Jakie macie Fendty? pierw wyczuwam prędkość bez tempomatu dobieram taka jak mi pasuje
później na terminalu ustawiam 2 prędkości
1 wolniejszą i 2 zaplanowaną

z boku na konsoli wciskam 2

i jazda
dżojstik do przodu , do pozycji neutral i w prawo
i już nie pilnuje zegara

#203 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 02:05

Jakie macie Fendty? ale gaz normalnie pedał gazu utrzymujesz czy jak...

#204 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 07:38

Jakie macie Fendty? gaz do dechy i trzymasz, TMS sam pilnuje obrotów jakie są mu potrzebne do utrzymania żądanej prędkości, w zależności oz obciążenia, jak ma ciężko to obroty sa większe przy ustawionej danej prędkości, jak ma lekko to obroty spadają

#205 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 10:06

Jakie macie Fendty? no to bede musiał sie pobawic z tym..

#206 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2011 - 10:20

Jakie macie Fendty?

gaz do dechy i trzymasz, TMS sam pilnuje obrotów jakie są mu potrzebne do utrzymania żądanej prędkości, w zależności oz obciążenia, jak ma ciężko to obroty sa większe przy ustawionej danej prędkości, jak ma lekko to obroty spadają

To jakiś dziwny ten TMS u Ciebie... Nawet przy włączonym TMSie, gdy wciśniesz gaz do podłogi to obroty zwiekszą się na maxa.

#207 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:14

Jakie macie Fendty? nie jest dziwny, tylko tak jest, może i jeszcze nie miałem okazji pracować z TMSem, ale miałem okazje go sprawdzić podczas 6 godzinnej jazdy zaraz po kupnie, i właśnie tak działał, była ustawiona prędkość max 53km/h i ciągnik z górki miał np 1450 obr/min a pod górkę dochodził do 2000 obr/min, prędkośc była stała

dodatkowo zacytuje z prospektu Fendta <_<

Przy włączonym systemie TMS (Traktor-Management-System) elektronika ciągnika przejmuje sterowanie silnikiem i przekładnią. Dla operatora oznacza to zwiększenie komfortu obsługi. Operator określa jedynie żądaną prędkość jazdy, a całą resztą steruje system TMS. Na ilustracji przedstawionej powyżej widać, że na równym terenie ciągnik utrzymuje niższe obroty silnika. Pod górkę, gdy obciążenie wzrasta, system TMS zwiększa liczbę obrotów silnika. Z chwilą zmniejszenia obciążenia (na równym terenie lub z górki),dawka paliwa ulega ponownej redukcji. W ten sposób automatycznie uzyskuje się ekonomiczny styl jazdy, ponieważ system TMS napędza ciągnik wykorzystując możliwie najmniejszą liczbą obrotów silnia.

Edytowany przez BARABUS, 25 styczeń 2011 - 08:17.

#208 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:17

Jakie macie Fendty? Powiedzcie mi jedno-czy tego całego wspaniałego systemu TMS nie można po prostu zastąpić zdrowym rozsądkiem i umiejętnym korzystaniem z pedału gazu ?

#209 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:19

Jakie macie Fendty? @Jaro TMS to jest tylko bajer, który ma odciążyć operatora. Mi osobiście udało się osiągnąć lepsze wyniki spalania nie używając TMSu. Ręczne dostosowanie prędkości, obroty silnika też sam ustawiałem i mozna było zauważyć minimalną różnicę.

@Barabus coś kręcisz albo mylą się Tobie pojęcia. Jazda na TMSie polega właśnie na nieużywaniu pedału gazu.

#210 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:29

Jakie macie Fendty? może coś mylę... ale cały czas się uczę, z instrukcji wynika że są trzy sposoby

System Zarządzania Ciągnikiem (TMS)

RODZAJ PRACY 1
Drążek jezdny - zarządzanie silnikiem wyłączone. Przełożenie przekładni ustawione będzie drążkiem jezdnym, liczba obrotów silnika ustawiona zostanie pedałem gazu.

RODZAJ PRACY 2
Drążek jezdny - zarządzanie silnikiem włączone. Prędkość jazdy ustawiana będzie drążkiem jezdnym, liczba obrotów silnika i przełożenie ustawiane będzie automatycznie.

RODZAJ PRACY 3
Pedał jazdy - zarządzanie silnikiem włączone. Prędkość jazdy ustawiana będzie pedałem jazdy, liczba obrotów silnika i przełożenie przekładni ustawiane będą automatycznie.

wynika z tego że ja używałem TMS w opcji 3, jest jeszcze opcja 2, bo w pierwszej TMS jest wyłączony, czy dobrze mówię, jeżeli nie to proszę o sprostowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:53

Jakie macie Fendty? To jest tak,że w trybie 2 wybierasz prędkość jazdy a obroty same się dostosowują. Natomiast w trybie 3 poprzez pedała gazu wybierasz obroty a do nich dostosowuje się prędkość.
@Hubert w każdym fendzie z tms używasz to co lubisz dżojstik,pedał albo tryb mieszany.
@jaro,można,lecz to po prostu nie jest wygodne.Zaś spalanie będzie podobne,a nawet w niektórych sytuacjach tms może trochę więcej spalić..Chodzi mi np.o zmianę kierunku jazdy kiedy to tradycyjny gaz się puszcza,a tms cały czas trzyma te obroty.albo na przykład za duże obr.pod wzniesieniami kiedy to z małym ciężarem potrafi złapać ok.2000obr,a mógł by z 1600..
Jedną z przyczyn zastosowania tms-u przez konstruktorów fenda było to aby przekładnia chodziła cały czas na optymalnych obrotach silnika,tzn.że jedziemy z bardzo dużym ciężarem a dodajemy bardzo mało gazu,wtedy po prostu przekładnia bardziej to odczuwa..a przy tms-ie będzie żywotniejsza ;)

#212 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:15

Jakie macie Fendty? Czyli na dobrą sprawę przekładnia Vario jest wygodniejsza w obsłudze niż PS z tym że nie na pewno :D .W ostatecznym rozrachunku łatwiej ma przekładnia niż kierowca...

#213 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:45

Jakie macie Fendty? @Barabus dobrze mówi, też przy wieksości prac uzywam 3 rozwiązania czyli gaz do podłogi a obroty TMS sam wybiera
@Jaro na pewno jest wygodniejsza i łatwiej ma tak samo prekładnia jak i kierowca

#214 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:48

Jakie macie Fendty? @Barabus operucąc pedałem gazu nie interesuję Cię drążek.
Operując zaś drążkiem jezdnym nie interesuje Cię pedał gazu. Oczywiście w oby przypadkach przy włączonym TMSie.
Gdy go wyłączysz operujesz i gazem i drążkiem.

#215 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 10:18

Jakie macie Fendty? ja pracując na polu swoim 412 nie trzymam nogi na gazie praktycznie cały dzień. Ja robię to troszkę inaczej, bo nie korzystam na polu z jazdy na tzw. "pedale gazu", to używam tylko w czasie jazdy po drogach. A mianowicie ustawiam sobie 2 prędkości robocze na tempomacie np 10km/godz(praca) i drugą np 5 km/godz(nawroty, dojazdy do końca pola), spuszczam maszynę i załączam wybraną prędkość na tempomacie i ciągniczek sam dobiera sobie obroty aby tą prędkość osiągnąć. Nie ma nic bardziej wygodnego niż to rozwiązanie, dodatkowo ustawiam sobie na komputerku prędkość jazdy do tyłu np na nawrotach i zapieprzam na polu aż miło. W tym roku pobawię się trochę z Ti i ustawie zarządzanie ciągnikiem na nawrotach, bo w tym nie miałem zbytnio czasu zagłębić się w temat.

#216 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 13 luty 2011 - 16:06

Jakie macie Fendty? Ja mam fendta 412 vario 1000mtg ma obecnie i jestem zdziwiony :blink: z osiągów są naprawde fantastyczne B) polecam każdemu fendta bo na pewno nie pożałuje wg. mnie ;) .

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#217 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 13 luty 2011 - 18:05

Jakie macie Fendty? najwiekszy problem z nim jest przy zakupie

#218 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:33

Jakie macie Fendty? w moim przypadku cena była mniejsza za Fendt-a 412 niż za JD 6330 Premium.Wiec sprawa była oczywista. Jak dziś patrze na te dwa ciągniki, to mój w porównaniu do tego JD co wymieniłem to monstrum(bardziej napakowany), a JD 6330 to wygląda przy nim jak taka mniejsza zabaweczka. Już nie raz ludzie jak mnie się pytali ile ma koni mechanicznych, bo wygląda jakby miał min. 150KM i jest znacznie większy od 6530 Premium które lata w sąsiedniej wsi.

#219 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 14 luty 2011 - 17:56

Jakie macie Fendty? @pabloooo naprawde dziwne że jest tańszy :blink: gdzie był kupowany?

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 14 luty 2011 - 18:13

Jakie macie Fendty? u Korbanka w Tarnowie Podgórnym, kupiony był w końcówce listopada 2009, odebrany 4 grudnia 2009

Edytowany przez pabloooo, 17 luty 2011 - 11:36.

Dodaj odpowiedź