Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 problem z hamulcami.

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 23:16

Belarus 820 problem z hamulcami. Witam mam Belarusa 820, podczas gwałtownego hamowania zauważyłem że ciągnik ściąga w lewo, dokładnie przyjrzałem się tym hamulcom i wygląda na to ze hamulec roboczy działa tylko na lewe koło a ręczny na prawe, okazało się również że ręczny jest sztywno sprzęgnięty z hamulcem prawego koła, wciśnięcie prawego pedału hamulca prawie nie daje efektu czy to wada fabryczna czy tak powinno być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 problem z hamulcami. Dzisiaj, 23:37
  •  

#2 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 23:28

Belarus 820 problem z hamulcami. Źle wyregulowane hample.

#3 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 26 sierpień 2009 - 07:11

Belarus 820 problem z hamulcami. no musisz wyregulować hamulce
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#4 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 11:16

Belarus 820 problem z hamulcami. No właśnie jak by prawy hamulec zaczął działać to w momencie wciśnięcia prawego hamulca ręczny szedł by do góry. Nie wiem co jest nie tak. Jeśli ktoś może to niech wyśle zdjęcie prawej strony tam gdzie wychodzą hamulce robocze i ręczny pod kabiną.

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 sierpień 2009 - 10:55

Belarus 820 problem z hamulcami. Hamulec ręczny nie ma nic wspólnego z hamulcem zasadniczym (nożnym). Rzeczywiście działa on na prawe koło, ale ma on osobne tarcze. Prawdopodobną przyczyną u Ciebie jest złe wyregulowanie hamulca zasadniczego. Spróbuj trochę wkręcić śrubę mechanizmu rozpierającego. Wtedy hamulec zacznie działać wcześniej i powinien hamować. Próby najlepiej robić na drodze. Należy wkręcać śrubę o pół obrotu i robić próbę jednoczesności hamowania.

#6 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 14:18

Belarus 820 problem z hamulcami. Wydaje mi się że ręczny właśnie korzysta z tej samej dźwigni przy "bębnie". No ale dzisiaj jeszcze po sprawdzam co i jak.

#7 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 18:44

Belarus 820 problem z hamulcami. Tak masz racje są oddzielne dla hamulca ręcznego i roboczego, no więc jak teraz wyregulować dobrze ten hamulec, domyslam się że reguluje się to śrubą która wchodzi z dźwigni do bębna?

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 sierpień 2009 - 22:48

Belarus 820 problem z hamulcami. Napisałem Ci w moim poprzednim poście. Wkręcasz trochę śrubę i próbujesz czy oba koła hamują równo. I tak aż do skutku.

#9 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:10

Belarus 820 problem z hamulcami. A gdzie jest ta regulacja bo również ma problem z hamulcami w mtz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:17

Belarus 820 problem z hamulcami. Regulacja jest nad bębnem tam gdzie przychodzą dźwignie pedałów
Mój Wladimirec podbija świat

#11 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:13

Belarus 820 problem z hamulcami. A ja mam inny problem w Belarusie 820,3 i też z hamulcami jak wcisnę hamulec przy zwalnianiu z początku hamulec nie reaguje a jak wcisnę mocniej to momentalnie prawe koło się blokuje i ciągnik staje jak wryty jest to bardzo niebezpieczne a żeby ruszyć niekiedy trzeba cofnąć aby hamulec pościł. Dodam ze ciągnik jest kilku miesięczny
Bardzo proszę o pomoc bo tym ciągnikiem nie da się jeździć:(

#12 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:54

Belarus 820 problem z hamulcami. no poprostu kolego docisk siada już, też tak miałem że na ostro łapał trzeba rozbierać i założyć nowy docisk ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:22

Belarus 820 problem z hamulcami. tylko że ten docisk nie jest specjalnie skomplikowany i jak wyrobiony nie będzie to tylko sprężyny wymień.
Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:48

Belarus 820 problem z hamulcami. no nie wiem bo pedał można wcisnąć prawie do końca i może wystarczy dociągnąć śrubę od regulacji hamulca

#15 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:42

Belarus 820 problem z hamulcami. witam nie dawno naprawiałem hamulec z prawej strony blokowało czasem koło kupiłem nawy rozpierak myślę wymienię będzie git i się zdziwiłem po założeniu jak skręciłem dekiel koło było nie do ruszenia a tarcz nie wymieniałem bo 2 lata jak założone były no i stary musiałem założyć tylko te sprężynki ściągające przełożyłem bo rozciągnięte były po regulacji tą nakrętkę ważne aby zakątrować dobrze bo podczas hamowania śruba będzie się wkręcać lub wykręcać i hamulca nie będzie albo będzie się palił

#16 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:19

Belarus 820 problem z hamulcami.

A ja mam inny problem w Belarusie 820,3 i też z hamulcami jak wcisnę hamulec przy zwalnianiu z początku hamulec nie reaguje a jak wcisnę mocniej to momentalnie prawe koło się blokuje i ciągnik staje jak wryty jest to bardzo niebezpieczne a żeby ruszyć niekiedy trzeba cofnąć aby hamulec pościł. Dodam ze ciągnik jest kilku miesięczny
Bardzo proszę o pomoc bo tym ciągnikiem nie da się jeździć:(

Mam podobny problem, również co jest najciekawsze, w nowym ciągniku. Problem z blokowaniem jednego koła był od nowości, teraz po 2 latach i 350mh jest trochę lepiej, tak jakby się dotarło.. Ma ktoś zdjęcie tego bębna i mechanizmu, może tam coś trzeba przesmarować

#17 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:17

Belarus 820 problem z hamulcami. wymień sprężynki na rozpieraku i przy okazji simeringi tak żeby olej nie leciał i za mocno nie skręcaj śrub regulacyjnych i dobże zakontruj nakrętke będzie ok

Edytowany przez Scarface, 13 styczeń 2012 - 22:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:51

Belarus 820 problem z hamulcami. tarcze rozporowe mogą sie blokować w miejscach styku z bembnami, rozbierzcie sprawdźcie czy tam nie ma problemu, bo jeśli jest zbyt ciasno to tarcze będą sie blokowały.

Dodaj odpowiedź