Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 2140 problem

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:00

john deere 2140 problem Witam posiadam john deere 2140 i mam taki problem przy włączaniu biegów pojawia się zgrzytanie w skrzyni czym może być to spowodowane???? i dlaczego na wolnych obrotach silnika nie działa mi orbitrol tzn nie można skręcić kołami trzeba dodać więcej gazu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 2140 problem Dzisiaj, 04:56
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:04

john deere 2140 problem co do skrzyni to sprzęgło wysprzęgla dobrze?? co do kierownicy to jak działa podnośnik na wolnych obrotach?? jak masz ciągnik zgaszony to kierownicą można zakręcić czy nie??

#3 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:14

john deere 2140 problem można skręcić kierownicą ale ciężko podnośnik działa dobrze .... co do tych biegów też podejrzewam sprzęgło....

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:22

john deere 2140 problem na zgaszonym silniku kierownicą mozna skręcić ale ciężko to uszczelniacze na siłowniku pewnie dobrze, a podnośnik chodzi szybko czy wolno, bo moze już pompa przytarta jest i nie podaje wystarczającego ciśnienia do orbitrola, bo w nim jest taki zaworek który wpuszcza do niego tylko pewną ilość oleju i pozwala utrzymać ciśnienie w reszcie układu hydraulicznego

#5 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 13:39

john deere 2140 problem podnośnik podnosi wolno.... a jak traktor pracuje i się siedzi za kierownicą to słychać dziwne dźwięki tzn coś tak "werczy" przy lub w skrzyni przy prawym tylnym kole... na wolnych obrotach tego nie słychać ale jak się doda gazu to daje po uszach coś na wzór zatartego łożyska... Mam tego jelonka od dwóch lat i od paru miesięcy coś w nim ciągle nie gra... jedynie co udało mi się w nim samemu rozszyfrować to przedni napęd który przy zakupie nie działał(cewka była sprawna) więc z przednim napędem mogę pomóc :o

#6 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 13:43

john deere 2140 problem A sprawdzałeś poziom płynu Dot??? Możliwe że jest go zamało a jeśli jest to pewnie masz zepsutą lub zapowietrzony siłowniczek od pompki.
2812=Power

#7 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 14:12

john deere 2140 problem płynu mam stan sprawdzałem a co do sprzęgła to musi ono tak ciężko się wciskać?

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 16:16

john deere 2140 problem sprzęgło powinno chodzić leciutko

a jak podnośnik podnosi wolno i kierownica działa dopiero na wyższych obrotach to pewnie pompa ale nie na 100%

a można wiedzieć co zrobiłeś z tym przednim napędem??

#9 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 16:50

john deere 2140 problem Witam a kolego olej w skrzyni wymieniałeś ? jak Ci coś furczy pod kabiną to może filtr oleju hydraulicznego jest zabity ja mam 2140 i jak na razie wszystko ok ale o hydraulikę to trzeba dbać bo to wrażliwa sprawa

#10 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 17:00

john deere 2140 problem Filtr oleju mam czysty sprawdzałem tzn to bliżej silnika "werczy" niż pod kabiną a olej mam wymieniony. zrobię zdjęcie i pokaże mniej więcej w którym to miejscu. co do przedniego napędu jeżeli ktoś wie jak zbudowany jest przedni napęd wyjmujemy wałek podtrzymujący cały "koszyk napędowy" wyjmujemy koszyk i rozbieramy cały. na tym koszyku pracuje taki ogromny pierscień który zdziera się z czasem wystarczy zdarte 0,5cm i już napęd nie będzie się wyłączał... ja musiałem wytoczyć taki pierścień założyłem wszystko i napęd działa więc zanim kupimy nową cewkę warto sprawdzić ten pierścień. To dla ciekawych :o a co do mego john deere to mam jeszcze mnóstwo pytań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin44

Marcin44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:06

john deere 2140 problem A sprawdzałeś poziom płynu Dot??? Możliwe że jest go zamało a jeśli jest to pewnie masz zepsutą lub zapowietrzony siłowniczek od pompki.

a o jaki płyn Dot chodzi w JD 2140 ??

#12 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:05

john deere 2140 problem płynu jest stan sprawdziłem. a jaki to płyn jest to nie wiem.... jutro zobaczę czy nie jest zapowietrzona.

#13 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 12:41

john deere 2140 problem

podnośnik podnosi wolno.... a jak traktor pracuje i się siedzi za kierownicą to słychać dziwne dźwięki tzn coś tak "werczy" przy lub w skrzyni przy prawym tylnym kole... na wolnych obrotach tego nie słychać ale jak się doda gazu to daje po uszach coś na wzór zatartego łożyska... Mam tego jelonka od dwóch lat i od paru miesięcy coś w nim ciągle nie gra... jedynie co udało mi się w nim samemu rozszyfrować to przedni napęd który przy zakupie nie działał(cewka była sprawna) więc z przednim napędem mogę pomóc :D

Ja mam podobny problem z napędem w JD 3140 to taki sam prawie więc jak byś mógł to powiedz o co chodzi bo u mnie też cewka dobra

#14 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 13:41

john deere 2140 problem wyżej napisałem mniej więcej o co chodzi z tym napędem jak nie będziesz dokładniej wiedział to mogę tobie wytłumaczyć krok po kroku co i jak

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 13:46

john deere 2140 problem więc tylko wymieniałeś ta cewkę, a ja myślałem że coś więcej

#16 Share Marcin44

Marcin44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 18:43

john deere 2140 problem

Witam posiadam john deere 2140 i mam taki problem przy włączaniu biegów pojawia się zgrzytanie w skrzyni czym może być to spowodowane???? i dlaczego na wolnych obrotach silnika nie działa mi orbitrol tzn nie można skręcić kołami trzeba dodać więcej gazu???

Ja mam taki sam problem z Jahn Deere 2140 też na wolnych obrotach nie można skręcić kołami
Może wiecie co jest tego przyczyno ??? i czy to na 100 % jest wina pompy ?

#17 Share imko12

imko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:45

john deere 2140 problem

więc tylko wymieniałeś ta cewkę, a ja myślałem że coś więcej

nie nie wymieniałem cewki... cewka była dobra wymieniłem pierścień na "koszyku od przedniego napędu" zdarł się i nie chciało rozłączyć napędu.

#18 Share adamjazyniec

adamjazyniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2010 - 17:09

john deere 2140 problem Mógł by mi ktoś pomóc bo mam problem z moim JD 3140.
Przedni napęd się nie chce rozłączyć;)
A cewka działa.
gg 11789025
Z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Pyjter

Pyjter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 październik 2010 - 20:31

john deere 2140 problem

podnośnik podnosi wolno.... a jak traktor pracuje i się siedzi za kierownicą to słychać dziwne dźwięki tzn coś tak "werczy" przy lub w skrzyni przy prawym tylnym kole... na wolnych obrotach tego nie słychać ale jak się doda gazu to daje po uszach coś na wzór zatartego łożyska... Mam tego jelonka od dwóch lat i od paru miesięcy coś w nim ciągle nie gra... jedynie co udało mi się w nim samemu rozszyfrować to przedni napęd który przy zakupie nie działał(cewka była sprawna) więc z przednim napędem mogę pomóc :)

Witam, mam JD 2140 od paru dni i mam problem z przednim napędem nie wyłącza się, prąd dochodzi, cewka działa, proszę o pomoc.