tores

Udostępnianie wiedzy osobom trzecim na temat wielkosci uzyskiwanych dopłat bezpośrednich

Polecane posty

tores    1

Może to dokadnie nie powinno sie znaleśc w tym dziale no ale ... Chodzi mi o to ze w internecie jest dostepna lista wszystkich polskich rolników wraz z wielkoscią dopłat w ten sposób osoby trzecie bez problemu moga wiedziec ile kto zgarnia kasy - czemu w takim razie nie możemy sie dowiedziec ile zarabia urzednik który to wymyslił albo pani ze sklepu skoro są to informacje chronione prawnie? Ja osobiscie jestem sprzeciw udostepniania takich informacji, jak ktoś ma zyczenie to moze sam mówic sasiadowi ile kasy wziąl z UE ale czy zaraz wszyscy o tym musza wiedziec ?

 

PS: sory za ewentualne błędy :o

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

jestem tego samego zdania, ja nikomu nie zaglądam do kieszeni i nie życzę sobie żeby ktoś mi zaglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tcz4    0

W pełni popieram poprzednie wypowiedzi. Przez tą "przejrzystość dopłat" to tylko słychać głosy: "dostają tyle pieniędzy i narzekają...".


Uzależniony od AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Potrzebna jest jeszcze lista ile dostają posłowie, prezesi dużych firm itd. tam to dopiero będą niezłe sumki. nie takie "ochłapy" z UE.

Z tego co wiem to mój wójt ma miesięcznie około 10 tys..... A ja dopłat 13 na rok.... Tylko ze on chodzi w garniaku a ja w gumowcach przy gnoju.... Gdzie tu sprawiedliwość??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale piszecie tak mi się akurat to podoba... mi tam nie zależy czy ktoś to ogląda czy nie... zauważcie że gazety podają nieraz ile kto zarabia, prezesi, szefowie itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja uważam że bardzo dobrze się stało że podają wysokość dopłat i to nie tylko podstawowych dopłat jak było wcześniej ale wszystkich dopłat również z pakietami rolnosrodowiskowymi, bo w końcu skończyło się narzekanie mniejszych gosp. że nic nie mają że mało dopłat mają a mają pakiet ekologiczny i tak na prawde te gosp. po 15 ha dostają po 30 tyś dopłat i chyba tylko tym osobom zależy żeby wysokość dopłat była niedostępna dla osób trzecich, w końcu jak ktoś zaczyna bajać ile to ten czy tamten ma dopłat można to sobie sprawdzić, a przynajmniej skończyło się pytanie i licytowanie kto ile ma dopłat, a jak ktoś bardzo się żałuje i narzeka jak to ciężko żyć z pakietem ekologicznym czy innym rolnośrodowiskowym można wygarnąć że "masz pewnie ze 70 tyś dopłat" to mina kolesia jest bezcenna he he

Wysokość dopłat podstawowych można sobie policzyć łatwo znając wielkość gosp. ale te wszystkie pakiety itp. to już ludzie starają ukryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dopłaty są wypłacane ze środków publicznych, patrz można to podciągnąć pod budżet a budżet obowiązuje zasada jawności i każdy kto chce może mieć do niego wgląd tak samo jest z pensjami strefy budżetowej są podane ile kto zarabia tylko trzeba poszukać bądź też zgłosić się do stosownej instytucji i zapytać o to, sporo takich informacji można tez znaleźć na stronach http://www.bip.gov.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Ja uważam że bardzo dobrze się stało że podają wysokość dopłat i to nie tylko podstawowych dopłat jak było wcześniej ale wszystkich dopłat również z pakietami rolnosrodowiskowymi, bo w końcu skończyło się narzekanie mniejszych gosp. że nic nie mają że mało dopłat mają a mają pakiet ekologiczny i tak na prawde te gosp. po 15 ha dostają po 30 tyś dopłat i chyba tylko tym osobom zależy żeby wysokość dopłat była niedostępna dla osób trzecich, w końcu jak ktoś zaczyna bajać ile to ten czy tamten ma dopłat można to sobie sprawdzić, a przynajmniej skończyło się pytanie i licytowanie kto ile ma dopłat, a jak ktoś bardzo się żałuje i narzeka jak to ciężko żyć z pakietem ekologicznym czy innym rolnośrodowiskowym można wygarnąć że "masz pewnie ze 70 tyś dopłat" to mina kolesia jest bezcenna he he

Wysokość dopłat podstawowych można sobie policzyć łatwo znając wielkość gosp. ale te wszystkie pakiety itp. to już ludzie starają ukryć

 

gospodarstwo 15 ha 30 tys dopłat jak ci to wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Kiedys bylo w gazetach ile zarabia poszczegolny poselem ile ma kasy jakie samochody i nieruchomosci.. i dlugi jakie haha .. tylko porownac prace takiego posla a rolnika to jak niebo i ziemia on siedzie i sie opierdziela a rolnie zasuwa od rana do nocy i tylko w zime moze odetchnac .. to roznie bywa z tym widokiem nie raz mozna sprawdzic sasiada ile ma haha chociasz to nie powinno nikogo interesowac no ale rozni sa ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

sprawa jawna nie jawna mi bynajmniej sie to nie podoba mnie nikt się nie pyta czy mam chęc udzielac takie informacje a może to tylko pogłebic wojne wsi i miasto choc nie sadze że obsesyjnie całe miasto siedzi na necie i liczy jakie to "kokosy" zbijają rolnicy ale tez wkórza mnie fakt jak ktos nie zajmujacy sie rolnictwem mówi - a ty tyle i tyle kasy dostajesz z UE i co z tym robisz ? ja jak bym miał takie pieniądze to ... - i jakieś głupie pytania jak nikt taki nie wie ile trzeba dac za głupie nawozy czy opryski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale czy ta informacja jest jawna czy nie to i tak tego nie zmieni bo są ludzie i ludzie jeden wie jak jest a inny wie swoje, co do jawności tych dopłat to są pieniądze z budżetu państwa i każdy ma prawo wiedzieć na co są one wydawane, takie jest prawo i bardzo dobrze że jest, mi bynajmniej to nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobrze. Skoro dostajemy dopłatę to niech będzie to jawne, ale pamiętajmy o znaczeniu słowa dopłata.

Ponieważ nie dostajemy tych pieniędzy od tak. Zakładając tytoń dopłata jest bodajże większa od ceny skupu i dlatego te pieniądze są potrzebne. Wiem że niektórym to się nie podoba ale w większości te osoby mogą coś mieć na sumieniu względem dopłat. Nie mówię że to wy.

A ludzie którzy nie wiedzą nic o dopłatach oczywiście nie wszyscy ale mówią że onie też by do pensji chcieli dopłatę. Ale rolnik musi cały czas inwestować w swoje miejsce pracy, firmy też mogą korzystać z dofinansowań.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

No i dobrze widać teraz kto co ma ,a nie narzekanie ... a tu jeep jeden ,drugi...,ciągnik nówka... Pewnie masz gospodarstwo o dużej powierzchni i nie chcesz ,żeby rodzina patrzyła ile dostajesz?? Przecież to jest z ich podatków i to jest pomoc publiczna. Po upadku komuny kierownicy PGR przejmowali gospodarstwa ,płacąc za nie grosze, a teraz zbierają żniwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

sprawa jawna nie jawna mi bynajmniej sie to nie podoba mnie nikt się nie pyta czy mam chęc udzielac takie informacje a może to tylko pogłebic wojne wsi i miasto choc nie sadze że obsesyjnie całe miasto siedzi na necie i liczy jakie to "kokosy" zbijają rolnicy ale tez wkórza mnie fakt jak ktos nie zajmujacy sie rolnictwem mówi - a ty tyle i tyle kasy dostajesz z UE i co z tym robisz ? ja jak bym miał takie pieniądze to ... - i jakieś głupie pytania jak nikt taki nie wie ile trzeba dac za głupie nawozy czy opryski :)

 

Jest bardzo dobry sposob na unikniecie tego problemu - nie bierz doplat, nie bedzie Cie na liscie :)

Nie dowiesz sie rowniez ile zarabia pani w sklepie poniewaz to jest placa za prace ktora ona wykonala a nie kasa za sam fakt bycia sprzedawca. Doplaty pochodza ze 'wspolnej' kasy i dlatego sa jawne i gdyby trzeba bylo na nie zapracowac pewnie takiej listy by nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj