Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepy MetalTech

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 20:47

Przyczepy MetalTech Witam

Jakie macie zdania na temat przyczep MetalTech? Z tego co widzę to są one solidniejsze od przyczep Pronara i mają lepsze rozwiązania techniczne. I jeszcze jedno... Na czym właściwie polegają hydraulicznie otwierane burty? U Korbanka nikt takich nie zamawiał więc nie wiedzą co to. Niby jest to na ulotce ale nie wiele wiadomo na temat ich działania. Czy ewentualnie można zdjąć to udogodnienie? Prosiłbym o zdjęcia jak to właściwie wygląda. Dzięki

Pozdrawiam AF

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepy MetalTech Dzisiaj, 09:02
  •  

#2 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 15:09

Przyczepy MetalTech U mnie we wsi są 4* DB 14000 pracują 3-ci rok rok jak się nie mylę. Na razie wszystko szczelne. Ogólnie konstrukcja wydaje się wytrzymalsza niż w pronarze.

#3 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 15:30

Przyczepy MetalTech Właśnie też mi się tak wydaje, lecz co z tymi hydraulicznie otwieranymi burtami?

Politechnika Warszawska

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 18:08

Przyczepy MetalTech Mam 2 szt DB8000 ale niestety nie mam otwierania hydraulicznego.Z tego co mi Korbanki tłumaczyli to hydraulicznie możesz otworzyć tylko dolne rygle (te w podłodze)

tutaj masz zdjęcie tego ustrojstwa http://www.metaltech...h...&cms_id=160 i z niego wynika że otworzyć to hydraulicznie możesz ale zamknąć to już ręcznie
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#5 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:26

Przyczepy MetalTech To chyba się trochę mija z celem kupowanie tych hydraulicznie otwieranych burt, osobiście to myślałem, że cała burta się otwiera hydraulicznie a tu lekkie zdziwko :o

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:36

Przyczepy MetalTech Ale w ofercie jest możliwość wybrania otwierania hydraulicznego - i wyciągnięcia dodatkowej kasy, a efekt z tego udogodnienia mizerny.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 23:28

Przyczepy MetalTech My mamy dwie DB14 - ładujemy na dwie 34 tony pszenicy, a ziemniaków 31-32 tony. Szczelność jest dobra, rzepak nigdzie nie ucieka, ale jak przyczepa stoi na dworze i jest deszcz to troszkę wody się dostanie do środka przez szczeliny między burtami, lub burtą a górną trójkątną nadstawką bo plandeka szczelna. Przydałoby się aby burty były hydraulicznie otwierane ale też i zamykane. Bardzo ciężko u nas się burty zamyka, trzeba dużej siły aż oczy na wierzch wychodzą.
U mnie w okolicy jest kilka zestawów DB12 i DB14 ale nikt nie ma hydrauliki w burtach. Te przyczepy mają zaletę że są krótkie, łatwo manewrować ale trzeba uważać bo wysokie i raz mało co nie przewróciliśmy jej. Bardzo niskie opory toczenia - zetor forterra 10641 rozpędza 32 tony ładunku do pełnej prędkości na płaskim terenie, a mamy takie przyczepy HL +jelczowska 11tka = 26-27 ton to cały czas na żółwiach musi jechać, nawet NH TM175 rzadko wbije najwyższy bieg z takim zestawem więc co nowe to nowe lekko idzie.

#8 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 07:37

Przyczepy MetalTech Witam

Cieszę się, że są takie opinie na temat tych przyczep :o
Czyli można otwierać je ale tylko dolną burtę, a zamykanie ręczne?

Pozdrawiam

Politechnika Warszawska

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 13:54

Przyczepy MetalTech Dolną burtę i to tylko od dołu, a zamykać ręcznie.

#10 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 15:40

Przyczepy MetalTech ja bym wolał otwierać ręcznie a zamykać hydraulicznie, z otwarciem zamka od dołu nie ma żadnego problemu

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 18:24

Przyczepy MetalTech yarecki12@
Jak ciężko ci się zamykają to wkręć śrubę przy dźwigni o pół obrotu to będzie lżej się zamykało.Tylko nie przesadzaj z wkręcaniem tej śruby żeby ci się same zamki nie po otwierały jak będziesz miał załadowaną przyczepę zbożem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:08

Przyczepy MetalTech Muszę się jeszcze poważnie zastanowić, dzięki za odpowiedzi...
Jeśli wiecie coś jeszcze na temat MetalTech - piszcie :D

Politechnika Warszawska