Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ciagniki CASE - opinie?

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Bart

Bart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 czerwiec 2006 - 19:37

Witam.

Praktycznie nie widze na forum zadnych opinii o ciągnikach marki CASE.
Na pierwszy rzut oka jest to bardzo atrakcyjna oferta.
np. CASE JX 80 (80KM bez turbo, średnie rozmiary, WOM 500/1000, oczywiscie z przodem, z rewersem, itd) kosztuje dokładnie 100.000 netto (mam ofertę). Oczywiście JX to najniższa seria z CASE, ale gdzie to porównywac np. do ciągnika FARMER o takiej samej mocy, co prawda z silnikiem JD, ale reszta farmer, który kosztuje tyle samo.
Za takie pieniądze nie kupi sie też zadnego zachodniego ciągnika o mocy 80KM.
Można go zobaczyć np. tutaj:(srodkowe zdjecie) http://www.dimat50.c...-neuf-1-12.html

Może ma ktoś jakies opinie o tej marce w zakresie ciągników? Na pewno nie ma ich wiele, z tego co usłyszalem od dystrybutora, np. w Zachodniopomorskiem takie modele (JX 80) jeżdzą całe 2 sztuki :)
Serwisów tego (Interhandler) jest kilka, jeden mam nawet dosc niedaleko.

Oferta jest bardzo kusząca. Co o tym sądzicie?

bart
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9223 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 czerwiec 2006 - 19:49

a ze tak spytam ile kosztuje NH TDD80?
  • 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 255 postów
  • 7910697

Napisany 19 czerwiec 2006 - 17:09

nie znam doklładnych cen case'a i nh ale pytałem się sprzedacy i wiem że nh jest kilka tyś tańszy
marzy mi się czse jx80 , ale gdybym kupował to wziął bym nh td80d
bo to ten sam ciągnik tylko troche tańszy
  • 0
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#4 SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 czerwiec 2006 - 07:44

WITAM!!! Pierwszy raz wypowiadam sie na tym forum:)

"wiem że nh jest kilka tyś tańszy
marzy mi się czse jx80 , ale gdybym kupował to wziął bym nh td80d
bo to ten sam ciągnik tylko troche tańszy" < = kaczorek

czytałem w top agrar o wspólnej fabryce koncernu CNH i rzeczywiście to te same ciągniki ale na końcu artykułu zamieszczona była pewnego rodzaju puenta "ciągniki z tej samej fabryki, ale case zawsze bedzie case-m, a NH pozostanie NH" :(

i chyba jest w tym prawda bo z tego słyszałem to że CASE to maszyna nie do zdarcia a z NH to różnie
  • 0

#5 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 21 czerwiec 2006 - 10:56

u nas jest jeden case chyba z lat 80 pracuej całkiem dobrze jak na swoj lata
  • 0
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#6 lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 31 lipiec 2006 - 22:55

Z Case'm i NH'em jest tak jak z AUDI i WV !!! Sam mam CASE'a. Jeśli chodzi o te dwie marki to prawda że CASE jest bardziej trwały od NH ale za to troszke droższy. Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się czy kupić CASE'a czy NH'a, wybrałbym CASA'a.
  • 0
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#7 Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 21:14

Ten case o którym tu mowa to to samo co new holland td.
Czy jak ludzie oglądają sprzęt to patrzą się tylko na maskę i naklejoną na niej markę
Przyjżyjcie się tym maszynom gdyby to wypuścił ursus to bym powiedział ok. ale case?
Po szczerości to sam nie jeżdzę lepszymi ale te ciągniki w porównaniu z tym co jet na nie naklejone to masakra i wszelkie zachwyty są nie na miejscu.
  • 0

#8 kryniek

kryniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 wrzesień 2006 - 11:13

Witam pierwszy raz jestem na stronie jeżeli macie pytania o ciągniki CASE IH to postaram się coś powiedzieć na ten temat.
  • 0

#9 Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 12 wrzesień 2006 - 13:52

zacznij od tego jaki posiadasz? :D to ciekawi wszystkich :P
  • 0

#10 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9223 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 wrzesień 2006 - 13:57

to jest dobre pytanie hehehe :)
  • 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#11 Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 12 wrzesień 2006 - 19:57

Znajomy miał Casa z 1997 r coś koło 90 koni z turem. Silnik chodził super ale reszta to taka trochę delikatna była. Mieli mu przywieźć JD ale dali mu na próbę właśnie tego. Przez żniwa woził nim zboże i słomę. Jak postawił go po żniwach to po 2 tygodniach spoczynku zaczoł z niego olej cieć gdzieś ze skrzyni. Jak potem przywieźli mu tego JD 6400 z 95r to mówił że nie ma porównania a cena ta sama. Mówił że JD tylko 10 koni mocniejszy ale Case to miał co robić z gruberkiem a jak podpioł JD to tak jak by o połowe wąższego grubera mu założył. Jak go oglądałem to w kabinie ładnie wyrobiony ale to co najważniejsze to było delikatne.
  • 0
The Truth Is Out There

#12 @rasso

@rasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 wrzesień 2006 - 20:37

nie wiem jak tam wasze opinie ale jak na wystawach oglądam te ciagniki tto tylko z wierzchu inne są np NH TLA i case jxu oba po 100 koni to to samo nic innego nawet w srodku to samo tylko inny kolor tapicerki no ale macka i dach sie ruzni NH Tsa i Mxu po 100 koni tez niczym sie nie rużnia tylko tym co wyzej wymienione modele . widziałem te ciagniki na wystawach i nawet mam w gazecie w rolniczym przeglądzie technicznym porównywane te ciągniki tyle ze Case prezentował sie bardziej byczym wyglądem no i z wyglądu był porządniejsża maszyna a NH taki drobniejszy wiecej niczym tylko wygląd
  • 0

#13 kryniek

kryniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 wrzesień 2006 - 18:11

Witam forumowiczów. Tak czytam te opinie o marce CASE IH bo tak się prawidłowo ją nazywa i że jest to to samo co New Holland, a więc jest tak jak z Volkswagenem i Skodą. Serca podobne ale wiele rzeczy je dzieli. Jeżeli porównujecie to zapomnacie o jednym że do koncernu należy też Steyr lokalna marka w Austrii, której ciągniki są podobne do CASE IH.
Pozdrawiam.
  • 0

#14 heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 496287

Napisany 24 wrzesień 2006 - 15:57

Witam wszystkich.Do firmy kupiono Case IH JX60 4x4 przedni TUZ jezdzi sie super ale przesiadlem sie z 18-letniego 360-3P . silniktroche glosno chodzi jak na moj gust ,przepala bezpiecznik na lewej pozycji a w dodatku odkryłem brak 1 śruby z mocowania dolnych ciegiel podnosnika (zaloze sie ze ten brak nastapil juz u dilera) .
Na razie ma zrobione 80 mtg zobaczymy jak bedzie sobie radzil przy odsniezaniu (plug Kacper 2,1m).
Jak sie dorobie cyfrówki i opanuje bardziej kompa to przysle jakies zdjecia.
  • 0

#15 maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:32

moim zdaniem case jest to atrakcyjny ciagnik ma przyzwoite osiagi i moc niczego sobie pozdrawiam :rolleyes:
  • 0

#16 bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:36

cianik case to dobry sprzet na polskie gospodarstwa
  • 0
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#17 Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • 9242927

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:40

Na wiosce jest case jx80 i po ok. 1.5 miesiącu padła mu skrzynia, ale reszta case-ów co pracuje na wiosce są bezawaryjne. Z tym że jeden jest stary i ma drobne usterki.
  • 0
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#18 marian20

marian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:15

Ciagniki Case sa robione w fabryce w miejscowości STyer w Austri... NH we włoszech. byłem w tej fabryce... jeszcze niedawno były tam robione i NH jednak ich drogi się rozeszły... kontrola jakości w tej fabryce była niesamowita, naprawde byłem pod wrazeniem. chcecie wiecje info ...piszcie... . Aktualnie planuje zakup traktora, miałem kupić maxuma 110 konnego jednak niskie dochody zmuszaja mnie do rezygnacji z tej serii. jak się uda to nieługo bede miał JXU100. podobno to to samo co TL100 jednak jak AUStriacy zrobili JXU to wole JXU...
  • 0

#19 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1904 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:30

byłem na targach w olsztynie za bardzo się nie przyglądałem ,ale jakoś tył mi się rzucił w oczy w NH ,CASE i Mackormix (po 80-90 km czy jakoś tak) miały zwolnice przy kołach i co ciekawe wszystkie 3 takie same i cena case i nh była podobna
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 18:04

to jak jest z tą ceną NH i CASE . dużo różni sie od siebie ? :lol: