Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór Knura

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 październik 2010 - 15:30

Wybór Knura ok sorki;)
dokładnie każdy wybiera co woli;)
Mamy 100 loch
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór Knura Dzisiaj, 01:24
  •  

#22 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 30 grudzień 2013 - 18:42

Wybór Knura Cześć wszystkim, powiedzcie jakimi knurami kryjecie maciory i po jakim kawalerze wychodzą najlepsze prosiaki ? Oczywiście z jaką maciorą był zpoufalany :D Krył ktoś już PIC Rudy ?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 30 grudzień 2013 - 20:44.

#23 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:20

Wybór Knura Ja mam mieszankę PBZ x PIETRAIN x DUROC ładnie przybierają. Przy odpowiedniej mieszance pasz to mają ładnie umięśnione szynki :) Dodany obrazek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:23

Wybór Knura Ja ma dwa knurki jeden duroc x pietren a drugi hampshire x pietren a loszki kupowane z od hodowców z polsusu pbz po pierwszym knurze sztuki były super mięsnośc zazwyczaj na poziomie 59-61% ładne przyrosty a po drugim narazie nie moge za wiele powiedziec bo mam go od wiosny prosięta po nim ładne i szerokie ale niezadługie i przyrosty super a jak z mięsnościa to zobaczymy może z miesiąc jak pojadą pierwsze sztuki

#25 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 15:16

Wybór Knura zakupię knurka miesz diur+piet w lubelskim najlepiej ok 100km od zamoscia, jeśli ktoś ma namiary na jakiś hodowców, stada zarodowe to prosił bym o odp.
czy jest jakaś liczba określająca ile loszek powinien kryć knur by był w dobrej formie. pytam bo mam tylko 3 loszki pbz ale w okolicy jest problem z dobrym knurem, a sztuczne zapładnianie nie dokończa się sprawdza( coraz więcej powtórzeń) i chyba muszę kupić knurka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:39

Wybór Knura Kolego napisz PW to ci podam kilku sprawdzonych hodowców z Polsusu z pod oceny knurki od których ja już kupowałem. Na 3 loszki to raczej ci się nie opłaca kupować chyba że będziesz innym sąsiadom dopuszczał też. Jeśli po sztucznych masz powtórki to może być nieumiejętne insemiowanie i to może powodować twój problem.

#27 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:52

Wybór Knura na początku przez ok 1 rok nie było problemu bez powtórek i liczne mioty lecz im dłużej świnie nie widziały knura tym jest gorzej

#28 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 14:29

Wybór Knura jak uważasz jak często powinien mieć loszke by był w dobrej kondyji. narazie posiadam trzy może kiedyś zwieksze, ale pozatym myslę że średnio 2 razy w miesiący była by dla niego robota. czy to nie zamało.? po nasienie musze jeżdzić 50 km w jedną stronę jak mi np 2 razy powtórzy to już naprawdę robią się koszty, myślę że lepiej będzie utrzymać knurka, ale będe wdzeczny za rady i opinie doświadczonych hodowców.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:07

Wybór Knura Hmm jak często powinien to nie wiem sam u mnie miesięcznie knurek ma ok 4 loszek do zaproszenia czyli zazwyczaj 8 doskoków. Ale myślę że jeśli chcesz zwiększać to możesz zainwestować w zależności jak bardzo chcesz stado powiększyć bo tak minimum wg mnie to 10 loch by wyjść na tak zwane zero i się zwrócił.