Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o New Holland T6030

181 odpowiedzi na ten temat

#41 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 10:12

Co sądzicie o New Holland T6030 Czy w wymienionych przeze mnie wcześniej maszynach t6020 też da radę?Czy różnica w spalaniu pomiędzy t6020 i t6030 będzie duża? Czy nadaje się do pracy z ładowaczem?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o New Holland T6030 Dzisiaj, 10:09
  •  

#42 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 13:28

Co sądzicie o New Holland T6030 T6020 ma bodajrze 114 km, więc różnica z T6030 całe 3 km. Jestem świeżo po przepracowaniu kilkudziesięciu godzin tym ciągnikiem, jako że tyle pochłonęło przygotowanie pól i siew ozimin i powiem szczerze że coraz bardziej mnie ten ciągnik rozaczarowuje :)
Podam oceny tego ciągnika w poszczególnych, stworzonych przeze mnie kategoroiach:

Jakość wykonania - 5
Komfort pracy - 5
Stosunek mocy deklarowanej do rzeczywistej - 3+
Precyzja sterowania/prowadzenia - 3=
Spalanie - 3
Widoczność z kabiny - 4

Gdyby ponownie stanął przed wyborem ciągnika, prawdopodobnie bym go nie kupił :)

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 14:48

Co sądzicie o New Holland T6030 Jeszcze napisz ile punktów w każdej z kategorii mógł ten ciągnik zdobyć-bo tak to nie wiadomo czy jest to skala 5,10 a może 100-stopniowa :).

#44 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 14:54

Co sądzicie o New Holland T6030 Skala 5 stopniowa.

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:08

Co sądzicie o New Holland T6030 Niestety nie pracowałem tym NH więc o większości parametrów nie mogę podyskutować ale jeżeli chodzi o wykonanie i to że Twoim zdaniem zasługuje na 5 to w takim razie mam pytanko-ile punktów dostałby za wykonanie np.Fendt Vario 412 ?

#46 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:12

Co sądzicie o New Holland T6030 Nie mam pojęcia, może dostałby 7 porównywałem głównie z kilkoma modelami JD, Same, DF i obecnie produkowanymi Zetorami.
Wiadomo że ta ocena jest subiektywna, ale nie stwierdziłem na gruncie wykonania żadnych niedoróbek.

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:23

Co sądzicie o New Holland T6030 Tak się właśnie zastanawiałem-bo swego czasu sporo czasu :) podczas jednej z wystaw poświęciłem na przyjrzenie się jakości wykonania poszczególnych marek- no i właśnie NH nie brylował w tym porównaniu (igorass-to oczywiście nie jest żadna osobista wycieczka tylko stwierdzenie faktu)-kiedyś już o tym pisałem co prawda ale się powtórzę-IMHO na samym szczycie jest Fendt i JD-niestety dopiero potem cała reszta.No i znów się powtórzę (a poniektórych wkurzę :))-dalej jestem święcie przekonany że Case jest jednak lepiej wykonany (szczególnie w kabinie) niż NH.EOT :).

#48 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:31

Co sądzicie o New Holland T6030 Może brązowa tapicerka lepiej przemawia :) Nie no żarty żartami, ale co do NH jako firmy to ja zauważyłem że im większy ciągnik tym lepiej z ich jakością. Faktem jest natomiast ze każdy na co innego zwraca uwagę, ja na przykład mam zastrzeżenia do innych rzeczy w tym ciągniku, jakość jest dla mnie okej, może ktoś inny stwierdzić ze jakość do bani a na przykład nigdy nie jechał tak dobrze prowadzącym się ciągnikiem. Ogólnie dyskutując na forum o tym czy innym ciągniku musimy brać poprawkę na sporą dozę relatywizmu, bardziej wiarygodne są testy i porównania ciągników na przykład w prasie branżowej, chociaż i tutaj 100% obiektywizmu bym się nie spodziewał.

#49 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 21:18

Co sądzicie o New Holland T6030 Czy warto dopłacić 13tys zł za reduktor biegów pełzających i tym samym podwoić ich liczbę z 16 do 32?Co o tym sądzicie?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#50 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 19:03

Co sądzicie o New Holland T6030 Napewno lepiej jak masz więcej biegów pod ręką :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 23 wrzesień 2009 - 20:20

Co sądzicie o New Holland T6030 Czy ja wiem czy akurat w tym ciągniku przydają się aż 32 biegi? Ja mam 16 i jeszcze nie zdażyło się aby brakowało mi jakiegoś przełożenia pomiędzy, chyba ze potrzebujesz go do jakiś specjalistycznych prac, wtedy rzeczywiście 1 może być za szybka :)

#52 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 08:27

Co sądzicie o New Holland T6030 A jak myślicie, czy warto zamiast reduktora biegów pełzających wziąć amortyzowaną oś i kabinę?
Edit: Ile kosztuje w nim pierwszy przegląd wraz z wymianą materiałów eksploatacyjnych i po ile mth?

#53 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 11:12

Co sądzicie o New Holland T6030 jezeli nie masz zadnych specjalistycznych upraw w ktorych wykorzystywane sa bardzo niskie predkosci to olej sobie taka skrzynie. uwazam ze miekka oska jest duzo sensowniejsza opcja bo przyda sie na polu jak i w transporcie...

#54 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 11:48

Co sądzicie o New Holland T6030 Pierwszy przegląd po 50 godzinach pracy, koszt ~ 900 zł Dopłata za jednoobwodową pneumatykę 800 zł

#55 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 11:53

Co sądzicie o New Holland T6030 A ile kosztuje następny przegląd i po ilu mth?

#56 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:00

Co sądzicie o New Holland T6030 Następny jest po 350 ale nie wiem ile kosztuje, wtedy jest wymiana oleju w tylnym moście także pewnie sporo :)

#57 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:06

Co sądzicie o New Holland T6030 W jakich jeszcze podzespołach i po ilu mth jest przegląd?
EDIT:Kto oprócz ciebie na AF jeszcze posiada takiego lub podobnego new hollanda tej serii?

#58 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:10

Co sądzicie o New Holland T6030 Nie mam pojęcia, @krolikNH ma TS 115-A jest to bezpośredni poprzednik T6030 różniący się praktycznie tylko oznaczeniem i mocą silnika (całe 2 km)

#59 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:13

Co sądzicie o New Holland T6030 Ile masz mth w twoim New hollandzie? Czy miałeś w nim jakieś awarie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 12:18

Co sądzicie o New Holland T6030 Ja mam w nim malutko, ponad 170 godzin przez ten czas nie było żadnych usterek.