Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa gospodarstwa od podstaw

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kubantool

kubantool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolinictwo (stopien zawansowany)

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:02

budowa gospodarstwa od podstaw Witam was mam wzamysle wybudowac chlewnie na 100-150 tuczników jestem młodym rolnikiem chce wziac john deera w leasing pola mam 1 ha ale mam do wziecia w dzierżawe 20-30 ha ile by mnie kosztowała budowa chlewni ? dzieki Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa gospodarstwa od podstaw Dzisiaj, 21:23
  •  

#2 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:21

budowa gospodarstwa od podstaw a co ma wspólnego JD z budową chlewni

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:30

budowa gospodarstwa od podstaw Kolejny bajkopisaz :o

#4 Share johnybravo

johnybravo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:56

budowa gospodarstwa od podstaw jak masz 1 ha ziemii ta ja sprzedaj (najlepiej na dzialki) w zaleznosci gdzie jest polozona i idz do "normalnej pracy" a na pewno nie pozalujesz wyboru, ewnetualnie mozesz rozpoczac jakas wlasnadzialalnosc (dofinansowanie z urzedu pracy) a z rolnictwem to daj sobie spokoj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

#5 Share kubantool

kubantool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:25

Kolejny bajkopisaz ;[

Kolego niewiem jak ty ale z rolnictwem jestem zwiazany od małego wiec niewiem co ty wogule prubujesz mi wytłumaczyc ale ok rozumiem cie i twoje poglady :o

#6 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:33

budowa gospodarstwa od podstaw no naprawdę związany jesteś z rolnictwem mając 15 lat na pewno nie brakuje ci wyobraźni ale pomarzyć zawsze można i założyć niepotrzebny temat tym bardziej

#7 Share kubantool

kubantool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:46

budowa gospodarstwa od podstaw no tak majac 15 lat wujek ma gospodarstwo na ponad 2500tys tuczników

sory za pomyłke jestem tu nowy wiec tak mam zamiar w przyszłosci postawic chlewnie na 150-200 swinek ile by mnie to kosztowało

#8 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:53

budowa gospodarstwa od podstaw To najpierw zarób czymś w co nie trzeba włożyć dużo kasy. A budowa chlewni to ogromna inwestycja!

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 sierpień 2009 - 19:48

Kolego niewiem jak ty ale z rolnictwem jestem zwiazany od małego wiec niewiem co ty wogule prubujesz mi wytłumaczyc ale ok rozumiem cie i twoje poglady ;[

Wystarczyło ze przecztałem twoj post w temacie o Lexionie 600 i ten i to mi wystarczy :o

#10 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 18:52

budowa gospodarstwa od podstaw POMOCY
Chciałbym wybudować od podstaw chlewnie na 200-300 szt..Czy ktoś coś takiego budował...??Jakie formalności trzeba dopełnić,jakie są wymagania odległości od domów,zbiorników wodnych rzek itp...??Jakie inne zezwolenia...??Jakie są koszty takiego przedsięwięcia(od fudamentów po dach)...??Zdięcia,projekty mile widziane....

Pzdr
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#11 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 05:42

no tak majac 15 lat wujek ma gospodarstwo na ponad 2500tys tuczników

sory za pomyłke jestem tu nowy wiec tak mam zamiar w przyszłosci postawic chlewnie na 150-200 swinek ile by mnie to kosztowało

2500 tysięcy = 2 500 000

Bogaty ten wujek.

#12 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 05:59

POMOCY
Chciałbym wybudować od podstaw chlewnie na 200-300 szt..Czy ktoś coś takiego budował...??Jakie formalności trzeba dopełnić,jakie są wymagania odległości od domów,zbiorników wodnych rzek itp...??Jakie inne zezwolenia...??Jakie są koszty takiego przedsięwięcia(od fudamentów po dach)...??Zdięcia,projekty mile widziane....

Pzdr

Komentować jakiegoś bajkopisarza to kazy jeden potrafi i nabijać sobie postów :)
Ale jak ja mam pytania poważne i potrzebuje na nie konkretnej fachowej odpowiedzi osoby doświadczonej to nikt nic nie wie :) ^ ^ ^ ^ l

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 06:23

budowa gospodarstwa od podstaw Znam kilka gospodarstw założonych od podstaw ale w czasach gdy za 1 ha ziemi trzeba było zapłacić 2- 3-4 tyś zł, są to gospodstwa ponad 50ha johndeery też są ale właściciele mają tak ogromne długi że nie ma co zazdrościć, ale małomiasteczkowych "znawców" rolnictwa kuje w oczy i za przykład wzorowego rolnika często przytaczają co mnie bardzo śmieszy, a więc pokrótce z samej konwencjonalnej produkcji nie zbuduje się gospodarstwa potrzebne jest dużo ziemi do tego kilkanaście ha w jakimś pakiecie rolnośrodowiskowym i maszyny żeby można było dorobić usługami i rodziców, teściów i dziadków z dużymi rentami/emeryturami żeby pomogli, jeśli nie ma takiego zaplecza to zapomnij że sam spłacisz kredyt za chlewnię, dom, i ziemię!

#14 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 06:27

budowa gospodarstwa od podstaw Panowie a co ze mną.....???Ja już jestem rolnikiem mam wszystkie maszyny,pole,itp.tylko chciałbym zasięgnąć opinii osób doświadczonych od strony formalnej przy budowie chlewni....??(tylko tyle)

NIE CHCE OPINII CO SIE OPŁACI A CO NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 16:12

budowa gospodarstwa od podstaw Farmer120ha jak chcesz to Ci moge na maila podesłać oferty na hale systemowe czyli te konstrukcyjne ze stali no a reszte to bys musiał popytać. Hale to są ok 1000m2 nie wiem ile tam potrzeba do tylu świń co chcesz ale mniej więcej będziesz wiedział jak co daj maila na pw