Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 07:46

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Polmot wprowadził nowy rozdzielacz do ciągników r3 bezpośrednio w magistralę olejeową, czy to taka rewelacja, czy tylko papranie w hydraulice przez serwis? czy to ma aż tak duże znaczenie że tur jest podpiety bezpośrednio a nie w giazda z tyłu?
Czy warto się tym zainteresować przy doborze ładowacza?
http://www.warfama.pl/ więcej o tym w zakładce nowości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Dzisiaj, 02:41
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:00

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO takie rozwiązanie to nie nowość, no może w warfamie, ale nie w innych firmach widziałem takie rozwiązania już w kilku ciągnikach i to wcale nie nowych a tych 20 letnich, rozwiązanie jest to dobre pod warunkiem że będzie dobrze zrobione i nie zaszkodzi w żaden sposób ciągnikowi

#3 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:18

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Ja w moim MF4455 też mam podpiętego bezpośrednio do hydrauliki i nie sądzę żeby to było aż takie "papranie" przez serwis,bo dołączany jest na zewnątrz dodatkowy "rozdzielacz"i w niego jest podpięty ładowacz.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:57

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO z tego co się orientowałem, to wszystkie nowe ładowacze Stoll, Qucke i MX są wpinane bezpośrednio w hydraulikę ciągnika

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:58

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Ładowacze stoll do r3 montowane są bezpośrednio w hydraulikę, a co do paprania w hydraulice to nie wiem jak to jest podłączone, ale coś nie mam zaufania do serwisu oraz czy taki rozdzielacz w hydraulikę montują gdzieś na jakimś przewodzie czy wymontowują pompę hydrauliczną do tego czy co tam tworzą no czy ta nowość nie będzie dopiero testowana na użytkownikach ?
Polmot chyba jako jedyny z polskich producentów wprowadził to rozwiązanie ?

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:06

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Właśnie sprawdziłem jak to jest wpięte w MF :o Przewód zasilający jest wpięty z tyłu za gniazdami hydrauliki, zaś powrotny bezpośrednio w obudowę tylnego mostu, więc żadnej ingerencji w ciągnik tam nie ma.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:11

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Więc czy tak naprawdę takie rozwiązanie poza oczywiście tym że mamy wszystkie gniazda wolne ma aż tak duży wpływ na szybkość reakcji ładowacza i obciążenie pomp hydrauliki, czy przepływ przeza samo szybkozłącze jest aż tak zdławiony żeby to obciążało w dużej mierze hydraulikę?

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:15

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO złącza raczej nie zdławiają hydrauliki a niewłaściwie(patrz o za małym przepływie) dobrany rozdzielacz

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:23

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO A tak wogóle to czy pol mot 6 to dobry wybór do r3 85, bo bardziej podoba mi się metal fach 1300kg taki jak ma user @Lambor3 http://www.agrofoto....mage137932.html jakoś tak ten mniejszy metalfach ładniej leży i chyba metalfach jest lżejszy od polmotu?

#10 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:31

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO ja mam podłączony ładowacz do tej kasety (dołożona dodatkowo)zasilanie i powrót(powolny),a spływ oleju (szybki)podłączony jest z tyłu ciągnika do "szybkiego powrotu"
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:40

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO To jest bardzo dobre rozwiązanie i bezpieczne , bo jest dodatkowo zamontowany rozdzielacz podpięty bezpośrednio do magistrali olejowej, i tylne gniazda są wolne, oczywiście praca ładowaczem jest dużo szybsza:):(

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 20:08

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO @Focus wychodzi na to ze nei tylko Biedaszki stosują to rozwiązanie, równiesz Mrągowo ciekawe jaki jeszcze polski producent?

#13 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:08

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Myśle ,że dealer do każdego ładowacza zastosuje takie podłaczenie na życzenie klientaDodany obrazek nasz klient nasz pan!Dodany obrazek

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:12

To jest bardzo dobre rozwiązanie i bezpieczne , bo jest dodatkowo zamontowany rozdzielacz podpięty bezpośrednio do magistrali olejowej, i tylne gniazda są wolne, oczywiście praca ładowaczem jest dużo szybsza:):lol:

Wyjścia masz wolne, ale oleju od tego nie przybędzie, także nie wiem skąd ma się wziąć szybsze podnoszenie.

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:15

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO chyba chodziło o to że nie a oporów jakie stawiają złącza

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:19

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Nawet przy zdławionym przepływie pompa poda tyle samo oleju, wzrośnie tylko jego temperatura.

#17 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:40

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO Przy podłączeniu pod gniazda z tyłu dławi sie pompa, a przy podłączeniu bezpośrednio pod magistrale olejową nie ma tegoDodany obrazekmoże pompa poda tyle samo oleju , ale w późniejszym czasie kolegoDodany obrazek ruchy ładowaczem są bardzo szybkie i płynne, to zależy też od wydajności pompy oczywiście, ale porównałem już ,bo mój sąsiad ma taki sam ciągnik.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 10:51

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO @Fokus07 będziesz miał ł 106, a czym się różni ł 106 od ł 104, kilka razy przewineło się tutaj że ł106 ma tylko mocniejsze siłowniki od ł104, ale nigdzie na necie nie ma folderu z ł106 a jak coś znalazłem to wynika z tego że ł106 jest jednak trochę dłuższy i wyżej podnosi, więc pewnie nie jest taki sam jak ł104 czy wie ktoś coś konkretniej na ten temat?

#19 Share Leszczu

Leszczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 01:20

Przy podłączeniu pod gniazda z tyłu dławi sie pompa, a przy podłączeniu bezpośrednio pod magistrale olejową nie ma tegoDodany obrazekmoże pompa poda tyle samo oleju , ale w późniejszym czasie kolegoDodany obrazek ruchy ładowaczem są bardzo szybkie i płynne, to zależy też od wydajności pompy oczywiście, ale porównałem już ,bo mój sąsiad ma taki sam ciągnik.

Jeszcze dobrze wiedzieć, że każdy metr przewodu hydraulicznego to też pewne opory przepływu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 08:27

TUR 6 z ciągnikiem Lamborghini serii R.3 EVO @Focus, to warfama chwali się że to nowość, a w Twoim agromaszu ł106 będzie bezpośrednio podpięty, to do tego ł106 zapożyczyli to z warfamy, czy poprostu agromasz taki skromny i robi swoje ;)