kamil02052

Pomózcie mi cos dobrac...

Polecane posty

janczar810    302

Jak widze to pojedyncze jednostki przeczytaly caly artykuł a cala reszta czytajac ostatnie posty wyraza bez podstawnie swoje zdanie pytajac o to co juz bylo napisane na stronie poprzedniej.

 

Badzcie powazni bo jak widac człowiek jest ambitny i chce dzialać

 

 

 

To nie jest ironia jak co nie ktorzy uwazaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ambicja i chęc działania to jedno, ale trzeba jeszcze chodzi po ziemi i oceniac realnie swoje możliwości a nie wypisywac jakieś fantazyjne plany, nabijając posty.

 

Prowadzenie gospodarstwa to nie jest zabawa a utrzymac z tego rodzinę to jest wręcz mistrzostwo świata w obecnej sytuacji. Jak wiadomo, lepiej nie będzie, nasi "sojusznicy" już o to zadbają.

Sorry za OT :o


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

przeczytaj wyżej dokładnie- turem(na zetorze)

 

Czytając ten temat dziwi mnie ogromnie to: dlaczego tak się to wszystko zmienia? Hektary urosły w ciągu kilku godzin,tak samo z kasa na sprzęty. Czy ty wcześniej nie wiesz co masz/będziesz miał?

Wiek twój też chcielibyśmy poznać,bo jaki bank da dla nieletniego kredyt, a po twoim pisaniu trudno stwierdzić byś był dorosły....

Wg mnie prowokacja, podpucha,ale jestem ciekaw jak to sie dalej potoczy i co nowego wymyśli autor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
zetor 7711 ma tura i a do wozenia gnoju posiadamy z bratem nastepujace ciagniki

ursus c 4011 + rozrzutnik 6 tonowy ; ursus c 360 3P + rozrzutnik 5 tonowy

 

I o ile kupie jakis wielki ciagnik (nie kirowca) to porzycze od dalaszego sasiada który ma duze gospodartwo rozrutnik 12 tonowy...

 

opryskiwacz brat posiada 1200l na kołach siewke do nawozu tez posiada bo mozna w nia nasypac ponad tone...

Opryskiwacz 1200l i rozsiewacz do nawozów 1000kg bardzo ciekawy sprzet jak na tyle ha. A jak bedziesz woził tyle gnoju takimi sprzetami to sie zesra*** za przeproszeniem no i do tego to 4011 i 3P niezle w dupe dostana w tych rozrzutnikach no i nie mysl sobie ze ktos na tyle gnoju i ha porzyczy Ci swój ciezko zarobiony rozrzutnik nie ma co sobie nadziei robic ;[

 

A po tej prasie z linku od razu widac jak sie na sprzecie znasz prasa malowana i do tego na nieoryginalny kolor pewnie juz duzo przeszła.

I jeszcze powiesz ze zestawem 7711 i ta prasa chcesz belowac wszystko ze 175ha i do tego jeszcze siano? A kiedy bedziesz spał w takim wypadku? :o

 

Raz idziesz na ilosc a nie na jakosc a raz odwrotnie. A akurat duze gospodarstwa sieja naprawde sporo nawozów a nie mało tak jak Ty mówisz...

 

 

A masz przyczepy jakies bo na tyle ha to trzeba kilka zeby zboze zwiesc. Do tego sprzet do rozładunku miejsce do przechowywania rynek zbytu na zboze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Lepiej napisz jakie masz wszystkie sprzęty , bo wiadomo na taki areał to trzeba mieć porządny .

Musisz brać od razu te 170 ha? nie lepiej wziąć mniej ?

Musisz na takim areale zrezygnować z pracy która wykonujesz bo nie wyrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

brat ma 2 rozrzutniki jeden 5ton , a drugi 6ton koleś ja mam jeden 3,5t i mi on wystarczy na 15ha ,chyba ze twój brat ma ze 100krow albo 1000swin na 15ha wszystko możliwe z tobą , lepiej nie pisz tutaj głupot tylko zajmij sie czymś pożytecznym!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

Dziś niedziela wybrałem sie z bratem do własciciela tego pegierowskiego pola by omówic nasza dzierżawe itd.. Niestety pomysł nie wypalił tego pola jest okolo 112 ha on powiedzial ze mozemy wydzierzawic jedynie od niego taki jeden kawałek tam jest okolo 23ha bo reszte wziął rolnik który ma dwa Massey Fergusonny 160KM która cigaja pługi 5 skibowe obracane i on stwierdził ze ten facet bedzie lepszym gospodarzem...poniewaz ma duzo sprzetu trudno.....Moze mieliscie racje ze narazie powinnem wziasc mniej hektarów w dzierzawe.....moze i sie dobrze stało.... Jedyne co mnie martwi to to ze brat powiedział ze jezeli nie bierzemy tego duzego pola to narazie nie wchodzmy w zadne spólki ale powiedzial tez ze niektórych takich mniejszych maszyn moze mi pozyczyc na jakis czas bo wkoncu po rodzinie ale jednak musze kupic nastepujece rzeczy I TUTAJ MAM DO WAS PROSBE.....

 

TO MOJE ZAPLECZE FINANSOWE:

25 tysiecy gotówki które mialo isc na ciagnik i 70 tysiecy kredytu to jest moja gotówka jaka dysponuje na dzien dzisiejszy bo pojutrze jade po odbiór pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt....

 

wiec podjalem sie tych 23 hektarów sam bo gotówke juz jakas mam i tej ziemi i na swojej rodowitej wsi mam 28ha wiec 51 hektarów jest

 

TERAZ DRODZY AGROFOTOWICZE NIC NIE SCIEMNIAM BARDZO WAS PROSZE O POMOC W DOBORZE CIAGNIKA I JAKIEGOS SPREZTU DO NIEGO......JESTEM ZMARTWIONY TYM ZE NIE UDAŁO SIE ALE MOZE SPRAWDZE SIE NA TYCH 51 HA.....

 

 

 

 

 

WIEC MAM OSTATNIE PYTANIE DO WAS:

 

 

POMOZECIE MI W TYM DOBORZE CIAGNIKA I JAKIEGOS PRZYDATNEGO SPRZETU NA AREAŁ 51ha pamietajac o kwocie 95tys???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Witam

Sledze temat od początku lecz zdziwiłem się gdy napisałeś o prasowaniu, ty chcesz słomę prasować z całych 160ha? Tym sprzętem jest to raczej nierealne w tym roku jeździłem z panem który ma ok 70ha i zestawem DF K110+Sipma Farma II miał problem wszystko zebrać pracując całymi nocami oczywiście jeździł tez po usługach wiec z tego co mówił miał do zrobienia ponad 120ha. Zależało mu na czasie ponieważ musiał tez zacząć orkę pod rzepak, wiec ile czasu ty będziesz zbierał słomę swoim zestawem? Uwierz ze odechce Ci się jeździć na ciągniku. Zestawem którym jeździłem z tym panem dałoby rade nawet i 200ha zebrać ale ile czasu potrzeba?

 

EDITT:

51ha jest już bardziej realne chociaż tak od początku to i tak trudna sytuacja. Jedynie cały sprzęt używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

teraz na prawde oczekuje waszej pomocy dajcie jakies pomysly i pomózcie mi powiedzcie co na 50ha moze sie nadac??? i nie smiejscie sie ze mnie juz bo teraz pokazuje wam cała prawde o swoim zyciu

 

 

tak apropo ktos pytał ile mam lat.... wiec mówie : 27

 

teraz na prawde oczekuje waszej pomocy dajcie jakies pomysly i pomózcie mi powiedzcie co na 50ha moze sie nadac??? i nie smiejscie sie ze mnie juz bo teraz pokazuje wam cała prawde o swoim zyciu

 

 

tak apropo ktos pytał ile mam lat.... wiec mówie : 27

 

 

 

dzierzawy tej PGR-u nie udało mi sie zalatwic ja zostaje przy 51ha czytajcie co sie pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a ten kredyt to jaki??? bo nie wszystkie mogą być na sprzęt używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

ten kredyt ma bardzo bardzo duze oprocentowanie i bardzo krótki czas spłaty ale pieniadze moge przeznaczyc na dowolny cel....czy nowe czy uzywane....obojetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a co zamierzasz na tych hektarach uprawiać ?? zboża jakaś hodowla ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

a co zamierzasz na tych hektarach uprawiać ?? zboża jakaś hodowla ??

[/quowiek

 

 

 

zdecydowana wiekszosc zboze... moze troche kartofli bo w zime jak sie przebierze to moze pohandluje troche kartoflem na gełdzie...

 

 

a i jezeli juz dostalem ten kredyt to chce go dobrze wykorzystac zebym potem jak kupie sprzet nie zalował

 

 

JEZELI MOZECIE I KTOS JEST CHETNY PRZEDSTAWCIE MI TAKIE LISTY POTRZEBNEGO SPRZETU I WMIARE SREDNIE CENOWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

zdecydowana wiekszosc zboze... moze troche kartofli bo w zime jak sie przebierze to moze pohandluje troche kartoflem na gełdzie...

Zależy jaki rok będzie na ziemniaki bo teraz 15kg kosztuje 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0
zdecydowana wiekszosc zboze... moze troche kartofli bo w zime jak sie przebierze to moze pohandluje troche kartoflem na gełdzie...

 

Zależy jaki rok będzie na ziemniaki bo teraz 15kg kosztuje 6zł

 

 

 

no nie ja rozumiem no ale cos trezba robic.....wiec jakie macie propozycje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

warzywa średnio opłacalne wg. mnie zależy jaki rejon

bo zajmuje się warzywami jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

chodzi mi o maszyny jakie macie propozycje co mi bedzie potrzebne itd....

 

 

mialem obstawic kilka kurników ale w tym wypadku obstawie tylko 2 i to takie nieduze kurniki wiec przydal by sie ciagnik i do niego prasa rolujaca jakas...bo slome musze dostarczyc oraz do wiekszego ciagnika jakis rozrzutnik i cos do ladowania gnoju......przedstawcie jakies listy maszyn bardzo was prosze LISTY MASZYN....prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMEK    1

do ładowania gnoju jest bardzo dobry Forschmitt T174/2 2.5t udzwigu widły do gnoju szerokie i nie za dużą kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

EMEK jak mozesz prtzedstaw cała liste ladowacz do gnoju, jakis rozrutnik prasa i jakis mniejszy ciganik do prasy, siania itd....oraz wiekszy do orki

 

 

 

 

 

EMEK jak mozesz prtzedstaw cała liste ladowacz do gnoju, jakis rozrutnik prasa i jakis mniejszy ciganik do prasy, siania itd....oraz wiekszy do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciagnik to cos z Ursusów raczej za dosc mała kase jakies 1224 powinno narazie wystarczyc.

Jakis pług 5 skib zagonowy

Agregat uprawowo siewny zalezy czy ciezke ziemie jak tak to aktywny tylko czy 12-stka nie bedzie za ciezko miała...

Rozrzutnik to moze jakies tansze T088 znajdzies nadajace sie do uzytku jeszcze.

Cen na allegro troche poszperaj i bedzies mniej wiecej wiedział.

 

Ale te 50 ha to tez za malo nie jest jak by co ale lepsze to niz 170ha.

 

A do obornika to zalezy jak masz go duzo bo jak nie patrzec to trzeba najlepiej 2 mały ciagnik z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

a jaka wybrac prase i pciagnik do prasy???

 

 

 

załózmy ze zdecyduje sie na ten 1224 to jaki jeszcze drugi ciagnik bedzie przydatny w gospodartwie i zeby pod prasa mógl chodzic i jaka prasa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj