Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomózcie mi cos dobrac...

118 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 22:40

Pomózcie mi cos dobrac... @kamil ten zwrot to na nowy sprzęt, Ty na początku piszesz że na ciągnik masz 20 tys za taka kase to nawet 70 konnego nowego ciągnika po zwrotach nie kupisz nie wspominjąc już o maszynach do niego, jednym słowem powodzenia

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomózcie mi cos dobrac... Dzisiaj, 23:49
  •  

#42 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 22:52

Napisał bym wam cos ale nie wiem czy ta wiadomosc nie za szybko wyjdzie poza forum... zony nie mam ....a dla młodych rolników sa bardzo wielkie i korzystne oferty oraz to ze unia zwraca az nieraz 70% wartosci maszyny która mozna zakupic....ale powiem wam tak.... Dlatego próbuje sie rozkrecic z gospodartwem poniewaz wszystkie wyliczenia zrobilismy z bratem i juz podpisalismy niejedne umowy z sprzedawcami nawozów oprysków itd.... i to wszystko w co teraz inwestuje obliczylem ze zwróci mi sie po 4 latach jezeli pszenżyto bede sprzedawał po stałej cenie 350zł za tone a pszenice 450 zl za tone wiec oplaca sie oplaca i to bardzo ....po 4 latach wyjde na prostą linie....;[ CO WY NA TO???/

Ciekawe informacje podajesz może poczytaj najpierw o pomocy a dopiero później się wypowiadaj.

Moja siostra jest bardzo dobrze w tym oblatana i nie wszystko moge powiedziec ale sa takie tricki kredytowe i brat skorzystal z jednego bo jak placil agregat uprawowo siewny 105.00 tys zlotych czyli 73,5tys wiec po odjeciu od 105 tys tych 73,5 tys wychodzi ze brat zaplacil za ten agregat 31,5 tys fajnie prawda....i nie gadajcie ze niedam sobie rady jak jest tyle sposobów ze mozna całkiem przyzwoicie wyjsc na tym ....:o

Triki to sobie możesz na komputerze robić, bank to nie fundacja nie ma nic za darmo i nie ma trików. Sposobów może jest kilka, ale przy twoim toku rozumowaniu to raczej możesz sobie tylko symulacje robić bo w realu to nic nie zrobisz.

#43 Share EMEK

EMEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2009 - 00:11

Pomózcie mi cos dobrac... A masz szkołę rolniczą?

#44 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:02

Napisał bym wam cos ale nie wiem czy ta wiadomosc nie za szybko wyjdzie poza forum... zony nie mam ....a dla młodych rolników sa bardzo wielkie i korzystne oferty oraz to ze unia zwraca az nieraz 70% wartosci maszyny która mozna zakupic....ale powiem wam tak.... Dlatego próbuje sie rozkrecic z gospodartwem poniewaz wszystkie wyliczenia zrobilismy z bratem i juz podpisalismy niejedne umowy z sprzedawcami nawozów oprysków itd.... i to wszystko w co teraz inwestuje obliczylem ze zwróci mi sie po 4 latach jezeli pszenżyto bede sprzedawał po stałej cenie 350zł za tone a pszenice 450 zl za tone wiec oplaca sie oplaca i to bardzo ....po 4 latach wyjde na prostą linie....;[ CO WY NA TO???/

Jakie masz zamiar wyciągac plony?? :o

#45 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:04

Pomózcie mi cos dobrac... a mnie sie coś zdaje ze nasz kamil poprostu zbyt długo grał w jakąś typowo rolniczą gre i sie nakręcił hehe - wczoraj miał kilka ha a dzisiaj ma 160 brata z gospodarstwem i siostre obeznaną w prow-ie jutro pewnie sie dowiemy ze jego ojciec jest ministrem i ma kase

albo sie nakrecił na dopłaty 160 ha razy 600 zł spora sumka wychodzi

co do dużego ciagnika na 160 ha do orki to ja jak zwykle twierdze ze zabraliscie się do tego problemu od złej strony
po pierwsze musisz sie w koncu zdecydowac ile tych ha chcesz orac (no załóżmy ze 160) i czy czasem za rok nie dobierzesz kilku tysiecy z PGR-u :o
ale na poważnie teraz
masz 160 ha musisz zdecydować się ile potrzebujesz czasu na zaoranie tego areału chcesz siać pszenice i pszenżyto czyli tak koniec września początek pazdziernika musiał byś mieć zaorane licząc ze zaczynasz orac pierwszego września to masz do dyspozycji 3-4 tygodnie czyli licząc po 8 godzin dziennie w tygodniu (pisałeś ze chodzisz do pracy to więcej i tak z siebie nie wydolisz) - mamy 3 tygodnie razy 40 godzin tygodniowo czyli jak by nie liczyć 120 godzin. Mając 160 ha i do dyspozycji 120 godzin to zeby zdążyć na czas z orką (nie mówiac już o siewie i pozostałych zabiegach) musiał byś zaorać 1,35 ha na godzinę

teraz znajac wymaganą wydajność musisz wykombinować jaki potrzebujesz pług
predkość orki liczmy koło 8km/h
w linkach podawałeś pługi zagonowe czyli troche czasu na nawroty stracisz - przyjmijmy ze K04 = 0,7
nie pisałeś czy na pola masz daleko czy blisko wiec przyjmuje ze dojazd na pole i zjazd tez ci troche zajmie - poza tym musisz doliczyć tankowanie ciagnika smarowanie tych kilku smarowników w pługu itp itd liczmy ze K07 to 0,9 (jestes młody to sie szybko wyrobisz)
no i zostało nam K08 czyli czas na przerwy jedzonko picie sikanie sr... i fajke no powiedzmy tez K08 = 0,9

teraz tak 1,35 ha/h dzielisz przez K08 nastepnie to co ci wyjdzie przez K07 i nastepnie przez K04 a na samym koncu dzielisz to przez prędkość i calość jeszcze przez 0,1 - liczba która ci wyjdzie to szerokość robocza pługa jaki musisz mieć dzielisz przez te 40-45 cm i wiesz ilo skibowy pług potrzebujesz

mi wyszło ze to jest 2,976 m czyli przy korpusach 45cm 6,6 skiby czyli 7 skibowy pług musiał by to być

licząc ze taki pług potrzebuje gdzieś 30 KM na jeden korpus to musiał byś kupić do niego ciagnik minimum 210 KM

moja propozycja jak chcesz kupic tani sprzet to polecam K-700 z pługiem fortschritta B-550 (czasami są na allegro w zestawie sprzedawane) http://www.allegro.p...6440_k_700.html

to tyle z mojej strony - aha jeszcze jedno to jest tak policzone jak sie nic nie zepsuje i ty dasz rade ciagnąć praktycznie dwa etety w miesiącu - uwierz mi ze praca przez 3 bite tygodnie z weekendami po 12 godzin przy orce to zajecie dla twardzieli - to sie poprostu odbija na psychice

pozdraiwm
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#46 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:16

Pomózcie mi cos dobrac... Ja myslalem ze agrofoto to porzadne forum i bede mógl spotkac tutaj zyczliwych i milych ludzi któryz mi pomaga ale widze ze kazdy ze mnie tylko szydzi......jedynym czlowiekiem który pomógł mi i to bardzo jest MECHANIZATOR poniewaz wszystko wyliczył i chlopak wie jak podejsc do sprawy...za to mu serdecznie dziekuje....a cała reszta chołoty tutaj tylko mi ublizała i sie smiała zamiast pomóc to jest forum??? dziekuje wam bardzo za niedołęzną pomoc (oprócz MECHANIZATORA) :o

#47 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:44

Pomózcie mi cos dobrac... Nie ma co tracić czas i pomagać chłopakowi jaki ciągnik ma wybrać w grze simtractor lub jakiejś podobnej. Obstawiam, że masz 12 lat. Twój ostatni post jest tego dowodem, gdyż dzieci w Twoim wieku najczęściej się buntują na cały świat i strzelają fochy. Tak jak Ty w ostatnim poscie.

#48 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:04

Pomózcie mi cos dobrac... Dziwne ze z kilku ha już ci sie zrobiło około 170 ha i o w przeciągu kilku godzin.
Człowieku ty chcesz obrobić 160 hektarów ziemi starym Ursusem z 80 roku ? Zapomnij ! Na taki areał potrzeba porządny sprzęt a nie ciągnik który ma 30 lat . Na twoim miejscu góra bym sie zastanowił nad ciągnikiem max 10 lat aby on pochodził przez dłuższy czas na tym gospodarstwie.
A po za tym dziwne są twoje wypowiedzi , masz kilka ha nagle z 60 a potem 170.

#49 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:22

Pomózcie mi cos dobrac... ja sie nie buntuje tylko pisze jacy sa nie zyczliwi ludzie na tym forum ..... Kirowcem k-700 i pluygem forschritta 7 skibowym mozna kłas kupe hektarów wiec nie wciskajcie kitów ze chce 160ha chce obrabiac zetorem z 80 roku bo zetor 7711 jest z 92 roku i on nie bedzie orał bo jest od tego kirowiec i upatrzyłem juz kirowca nawet z 7 skibowym plugiem rocznik 89 wiec nie jest zły......

ja sie nie buntuje tylko pisze jacy sa nie zyczliwi ludzie na tym forum ..... Kirowcem k-700 i pluygem forschritta 7 skibowym mozna kłas kupe hektarów wiec nie wciskajcie kitów ze chce 160ha chce obrabiac zetorem z 80 roku bo zetor 7711 jest z 92 roku i on nie bedzie orał bo jest od tego kirowiec i upatrzyłem juz kirowca nawet z 7 skibowym plugiem rocznik 89 wiec nie jest zły......

#50 Share EMEK

EMEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:31

Pomózcie mi cos dobrac... a nie lepiej kupić coś nowszego? na kredyt a kirowiec już troszke zrobił na swój rocznik napewno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:36

Pomózcie mi cos dobrac... A jakie ciagniki masz na mysli??? te nowe albo nawet i uzywane takie powyzej 200 koni kupe klasy kosztuja jezeli mozesz przedstaw mi cos ciekawego prosze....:o

#52 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:45

ja sie nie buntuje tylko pisze jacy sa nie zyczliwi ludzie na tym forum ..... Kirowcem k-700 i pluygem forschritta 7 skibowym mozna kłas kupe hektarów wiec nie wciskajcie kitów ze chce 160ha chce obrabiac zetorem z 80 roku bo zetor 7711 jest z 92 roku i on nie bedzie orał bo jest od tego kirowiec i upatrzyłem juz kirowca nawet z 7 skibowym plugiem rocznik 89 wiec nie jest zły......

Upatrzyłeś już ? A wiesz w jakim jest ten kirowiec stanie ? W jakim stanie silnik i podzespoły ? Licz sie z tym ze to nie nowy traktor i przez swój żywot nie stał a 170 ha to jest kupa ziemi i sprzętu ten areał wymaga ... a i remonty kosztują.

#53 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:47

Pomózcie mi cos dobrac... Jeśli coś nowszego no na początek żeby sie nie wpakować to do maszyny używane do 5 lat i na unijne programy. Bo kasa na inne rzeczy też potrzebna. Radził by ci porobić jak najszybciej analizy gleby żeby wapno dać bo pewnie taka będzie potrzeba. A i musisz mieć wydajny siewnik. A co do pracy jaką wykonujesz bo to też waże czy będziesz miał dostatecznie czasu bo to dość duży areał jak dla początkującego.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#54 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:55

Pomózcie mi cos dobrac... a masz kombajn zeby to wszystko wykosic ?

#55 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:58

Pomózcie mi cos dobrac... Przeczytałem cały temat i teraz tak sobie myślę że niektórym to się wydaje że co tam 13 ha czy 160 ha to nie ma róznicy :) :) Kupić duży ciągnik pług....Ciekawe :) !! Przecież rolnictwo nie polega na samej orce :) Widzę że ty nie masz kasy nawet na maszyny,a gdzie paliwo,materiał siewny,nawozy,opryski ,Usługi np.mucenia (bo chyba własnym sprzętem niedysponujesz),transport zboża,magazynowanie itp. :) Gdybyś przynajmniej miał wszystkie swoje maszyny i uprawiał wcześniej co najmniej 20ha to może miało by to sens,ale całkiem od zera :o ;[ Ja radze Ci tak najpierw skompletuj sprzęt i narazie opsiej z 20ha.Sprawdzisz opłacalność w realu nabierzesz doświaczenia,a potem stopniowo powiększaj areał.

Życze powodzenia!!!
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#56 Share EMEK

EMEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:09

Pomózcie mi cos dobrac... niedaleko mnie handlarz ma na sprzedanie Forda 160km 92" za 40tys zł

#57 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:10

Pomózcie mi cos dobrac... a masz gdzie zborze sypać? a ten koleś już zgodził sie dać ci ta ziemie?
AF - to Jest To:)

#58 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:22

Pomózcie mi cos dobrac... Przeczytałem temat od poczatku tak dosc dokładnie. I sory ale jestem bardzo rozbawiony bo zeby z paru ha zrobic od razu ponad 150 ha to trzeba byc szalonym i tyle bo do tego sa potrzebne ogromne srodki finansowe. Trzeba paliwo nawozy opryski sprzet. Jak by autor nie wiedział to w polu nie tylko sieje sie i zbiera ale takze trzeba posiac nawozy jakas ochrone zastosowac itp. A to wszystko jest ogromna kasa. Wiem bo tez miałem 2 ha a teraz mam 12ha i ciagle sie bedzie powiekszac (mam nadzieje) ale i tak dochodów z tego narazie nie ma bo trzeba inwestowac w sprzet doprowadzic pola do porzadku itp. A areał ponad 150ha to jest cos ogromnego a nie zabawa w jezdzenie ciagnikiem z pługiem...

Nie sztuka wziasc ogromny areał w dzierżawę sztuka jest go obrobic i cos z niego zebrac i na tym jeszcze cos zarobic.

Tak jak koledzy wczesniej mówili jak masz ze 200 tys gotówki to moza próbowac ale lekko nie bedzie, ale jesli liczysz na kredyty to daj sobie spokój z tym...

#59 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:31

Pomózcie mi cos dobrac... Skoro masz stały dochód to nie pakuj się w to bagno. Masz trochę gotówki to odłóż na dobrą lokatę a nie pakujesz się w tak niepewny interes. Swoją drogą to się można wykończyć orząc kirovcem 4 tygodnie dzień w dzień. Szkoda zdrowia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:01

Pomózcie mi cos dobrac... Wegług mnie tego typu ciagnik jest moze tani http://www.allegro.p...6440_k_700.html
Ale czy efektywny czyli chodzi mi o wiadome zmeczenie materialu w tym ciagniku prawie na 100% jestem pewny ze powyzej ciagnik K700 za długo nie pociagnie i wiecej czasu spedzisz na jezdzeniu po czesci zamiennne niz na pracy przy orce
gdybym ja kupowal ciagnik to wzialbym tego MF co w ktoryms z linków umiescim Kamil a pług to wiadomo jak powiedzial Mechnizator to nalezy liczyc 30KM na skibe
Takie moje zdanie

Dodaj odpowiedź