Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomózcie mi cos dobrac...

118 odpowiedzi na ten temat

#21 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:23

Pomózcie mi cos dobrac... teraz to juz nie wiadomo jakiego polecic moze miec 28ha a moze miec i 60ha :) trzeba sie zdecydowac ile chcesz obrabiac czasu nie masz a porywasz sie na 60 pare hektarow :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomózcie mi cos dobrac... Dzisiaj, 03:37
  •  

#22 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:25

Pomózcie mi cos dobrac... Czy Wy tego nie widzicie że gość ewidentnie jaja sobie robi?

najpierw ma 13 ha i zastanawia się nad sprzętem do niego (zaczyna od zera, a chce tylko ciągnik i pług, gdzie pozostały sprzęt?)
poźniej trochę więcej ha, ale szybko ciągnik, szybko
teraz coś około 120 i wyjeżdża z kirowcem
nidługo wyjedzie, że dostał od babci w spadku 1000ha i potrzebuje big buda

to co on robi jest nie logiczne

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#23 Share marcin330

marcin330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:55

Pomózcie mi cos dobrac... Właśnie tak siedzę i czytam to z posta na post zwiększa sobie areał i ciągnik i nawet jak będzie miał te 60 ha to po pracy nie da rady tego obrobić
Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

#24 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:13

Pomózcie mi cos dobrac... nie chce mi sie szukac linku ale pewnie tez juz go nie ma ... takich jak on bylo tu juz kilku... jednego lepiej zapamietalem... gosc bral w dzierzawe kolo 2000 ha i wszytkie nowe maszyny i lexiona 600 i zaczynal od zera... no normalnie smiech xDD

#25 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:32

Pomózcie mi cos dobrac... Kurcze ludzie posluchajcie narazie mam bardzo malutko tych hektarów ale ja z moim bratem sobie nawzajem pomagamy bo on ma troszke sprzetu ja mam zaplecze finansowe i dlatego działamy razem aby razem skorzystac na tym brat ma swoja ziemie i do tego dobiera ze mna na pół te 112 hektarowe pole po PGRze. Razem uzgodnilismy ze na mojej glowie leży zebym sie zaopatrzyl w wielki ciagnik i wielki pług bo agregat on ma i reszte sprzetu ma... do obróbki pola jezeli chodzi o mniejszy ciagnik to brat posiada zetora 7711 i ursusa 360 3p oraz ursusa c 4011 wiec to wystarczy ....po prostu nie oplacalo sie na małym areale bratu gospodarzyc to weszlismy w układ we dwóch i razem próbujemy cos zdziałac....

Kurcze ludzie posluchajcie narazie mam bardzo malutko tych hektarów ale ja z moim bratem sobie nawzajem pomagamy bo on ma troszke sprzetu ja mam zaplecze finansowe i dlatego działamy razem aby razem skorzystac na tym brat ma swoja ziemie i do tego dobiera ze mna na pół te 112 hektarowe pole po PGRze. Razem uzgodnilismy ze na mojej glowie leży zebym sie zaopatrzyl w wielki ciagnik i wielki pług bo agregat on ma i reszte sprzetu ma... do obróbki pola jezeli chodzi o mniejszy ciagnik to brat posiada zetora 7711 i ursusa 360 3p oraz ursusa c 4011 wiec to wystarczy ....po prostu nie oplacalo sie na małym areale bratu gospodarzyc to weszlismy w układ we dwóch i razem próbujemy cos zdziałac....

teraz mozecie cos poradzic jezeli chodzi o ciagnik ...... po moich i brata obliczeniach wynika ze ten ciagnik musi obrobic jezeli chodzi uprawe i orke dokładnie:

1.moja ziemia - 28ha + PGR(66ha) = 94ha
2. brata ziemia - 15ha+ PGR(66ha) = 81ha
3. Łącznie = 94ha + 81ha= 175ha

No moze troszke mniej wyjdzie cos okolo 160 ha bo tam jeszcze budynki dochodza na niektórych terenach wiec 160 hektarów trzeba liczyc.....

interesuje mnie ten wielki kirowiec i jak najwiekszy pług jaki tylko jest w stanie poradzic bardzo was prosze o pomoc......

Jezeli bedzie zysk z tej ziemi to rzuce prace ale musze poczekac chociaz 2 lata....brat ma wiekszasc sprzetu typowego rolniczego wiec damy sobie rade pomózcie mi znalzezc kirowca i jak najwiekszy plug

JA SOBIE JAJ NIE ROBIE JEZELI MACIE DOBREJ CHECI TROCHE TO POMÓZCIE MLODEMU PRZEDSIEBIORCY nic wiecej nie oczekuje....z góry dziekuje zyczliwym forumowiczom

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:34

Pomózcie mi cos dobrac... jak razem to napisz ile razem pola będziecie mieli bo jakie ciągniki brat ma już napisałeś
EDIT:
jak zaczynałem pisać to jeszcze było przed edycją twojego postu
na 160 ha do uprawy nigdy bym nie kupił ciagnika za 20 tys choćby nie wiem jak wielki on był bo ciągnikiem za taką kase to raczej tych 160 ha nie obrobisz

#27 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:41

Pomózcie mi cos dobrac... No własnie ja nie jestem za dobry w tym temacie i dlatego sie pytam was bo wy tutaj jestescie oblatani....

wiec ostatni raz was prosze pokazcie mi jak najwiekszy ciagnik z jak najwiekszym plugem na ok 160ha i zeby byl za dosyc rozsadna cene......jak bedzie drozszy to mmoze uda mi sie kredyt dostac....poidajcie najpierw odpowiednia maszyne na ten areał i pług do niego..... bo ja za bardzo sie nie orientuje.....najpierw mi tylko pokazcie cos bardzo was prosze

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:53

Pomózcie mi cos dobrac... z ciągników na taki areał za nie wielkie stosunkowo pieniądze to chyba bym coś takiego szukał
http://allegro.pl/it...guson_3680.html
http://allegro.pl/it..._tz_135_km.html
http://allegro.pl/it...ult_155_54.html
albo trochę bardziej zaszalał i coś takiego http://allegro.pl/it...guson_9240.html
tyle że jak masz zamiar resztę uprawy wykonywać na tych 160 ha tamtymi pozostałymi ciągnikami to powodzenia

#29 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 15:59

Pomózcie mi cos dobrac... Brat wziął kredyt i zamierza kupic taki agregat z siewnikiem co sie wjezdza bezposrednio na rdzycho i po nim sie nic nie robi taki wielofukncyjny jakby.....wiec na te małe ciagniki nie bedzie wcale duzo roboty onje beda pracowaly głownie u brata przy koszeniu, zgrabianiu prasowaniu itd bo brat ma dosc duzy bydła......

a czy do tego massey fergusona:

http://allegro.pl/it...guson_9240.html

mógłbys mi dopasowac jak najwiekszy pług tak zeby jak najwicej zabierał....???

#30 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 16:41

Pomózcie mi cos dobrac... Ja proponowałbym rozejrzeć co oferują pobliscy handlowcy, czasami można dostać coś ciekawego :)

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 22 sierpień 2009 - 17:17

Pomózcie mi cos dobrac... To już pewnie by z tym Lemkenem chodził albo z takim Kvernelandem

#32 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 17:33

Pomózcie mi cos dobrac... A moze odrazu wybierzemy ci maszynki na 300ha co??
bo w ciagu kilku godzin 4 ha uroslo do 170 ha
nie mozesz napisac odrazu wszystkiego tylko co pol godziny dodajesz coraz to wieksze areały??
A zreszta pomyślcie logiczni!!
chłopak nie ma na ciagnik z plugiem porzadny bo ma tylko 20 tysiecy a on z bratem chce obrabiac 170 ha a moze i jeszcze wiecej to skad ty wezmiesz na paliwo czesci zamienne kombajn w zniwa... ze nie wspomne o samych nawozach czy materiale siewnym zapominajac o opryskach i tak moglbym wymieniac bez konca. A jesli to ziemia po PGR-ze to nie jest pewnie dobrze utrzymana znajac zycie...

#33 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:01

Pomózcie mi cos dobrac... na ten areal poza tym ciagnikiem i plugiem na sam start potrzebujesz ok 15 tys litrow ON zeby w miare dobrze obrobic,45 ton pszenicy do siewu, 50 ton saletry amonowej o potasowych i fosforowych podatkach juz nie pisze i calej reszcie kosztow bo podejrzewam ze na to co wymienilem nawet kasy niemasz

#34 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:24

Pomózcie mi cos dobrac... He
oj Kamil Kamil nie wiem kto Ci da tak duzy kredyt ciagnik masz juz za 58 tys i pług ok. 20tys
tak sobie policzylem w duzym optymizmem oprysk bo bez Randapa zapewne sie nie obejdzie
-ok.18tys na sam RANDAP!!!
-a gdzie reszta na moitłe na innne pierdoły np jak grzyb sie pojawi to kolejne koszta
-samego paliwa to nie wiem czy do orki styknie za 7tys a gdzie uprawa
-o nawazach juz nie wspomne ponad 1,3tysiac złoty za tone nawozu :) a z dwa razy trzeba posypać czyli wyjdzie ok. 52tys :)
-material siewny ok.10tys łacznie z bajcem
-i finisz kombajn ok 27tys zł.

he tak szybko w exelu policzylem i z grubsza wychodzi nie bagatalna kwota 192 000 PLN nie liczac uprawy i oprysku na miotłe i takie tam i takze liczac na to ze nie bedzie zero wad usterek
A to moj drogi kamilu przeliczenie wyłacznie dla ciebie nie liczac twojego brata

Jak kredyt dostaniesz na taka sume to radze ci kupic od razy farbe do włosów bo szybko posiwiejesz

A jeszcze jedno mam pytanie co do Kamila o ile moge tak do Ciebie pisac
Mozesz mi powiedziec ile masz lat.??
I tak sie domyslam ze brat dostał gospodarstwo po twoim ojcu lub po tesciu a ty pracowałes kiedykolwiek na gospodarce??
Jakie masz wynagrodzenie na miesiac ??
No i ostateczne pytanie jesli masz żone co ona o tym sadzi??

#35 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:39

Pomózcie mi cos dobrac... Napisał bym wam cos ale nie wiem czy ta wiadomosc nie za szybko wyjdzie poza forum... zony nie mam ....a dla młodych rolników sa bardzo wielkie i korzystne oferty oraz to ze unia zwraca az nieraz 70% wartosci maszyny która mozna zakupic....ale powiem wam tak.... Dlatego próbuje sie rozkrecic z gospodartwem poniewaz wszystkie wyliczenia zrobilismy z bratem i juz podpisalismy niejedne umowy z sprzedawcami nawozów oprysków itd.... i to wszystko w co teraz inwestuje obliczylem ze zwróci mi sie po 4 latach jezeli pszenżyto bede sprzedawał po stałej cenie 350zł za tone a pszenice 450 zl za tone wiec oplaca sie oplaca i to bardzo ....po 4 latach wyjde na prostą linie....:) CO WY NA TO???/

#36 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:43

Pomózcie mi cos dobrac... mozesz cos przyblizyc z tymi owymi 70% zwrot za maszyny czy masz na mysli PROW

#37 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:46

Pomózcie mi cos dobrac... Poczekaj jak bedziesz miał wiecej kasy i kupisz sobie zetora 7245. Teraz moze ci ktoś zaorać i zasiać.
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#38 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:50

Pomózcie mi cos dobrac... Moja siostra jest bardzo dobrze w tym oblatana i nie wszystko moge powiedziec ale sa takie tricki kredytowe i brat skorzystal z jednego bo jak placil agregat uprawowo siewny 105.00 tys zlotych czyli 73,5tys wiec po odjeciu od 105 tys tych 73,5 tys wychodzi ze brat zaplacil za ten agregat 31,5 tys fajnie prawda....i nie gadajcie ze niedam sobie rady jak jest tyle sposobów ze mozna całkiem przyzwoicie wyjsc na tym ....:)

#39 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:51

Pomózcie mi cos dobrac... macursus bardzo ciekawa opcja
jakby znalazł takiego frajera co mu to zaora zasieje i opryska na wlasny uzytek a po roku lub dwóch mu odbierze pole w dobrej kulturze
hehehhe taka mała aluzja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcin330

marcin330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 20:50

Pomózcie mi cos dobrac... U mnie w okolicy jest facet co kredytu ma około 500000 tyś jakoś się tym nie martwi :o
A ty to nie wiem jak to obrobisz bo praktycznie zaczynasz od zera i nie masz kasy na sprzęt moim zdaniem bez kredytu się nie obejdzie
Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Dodaj odpowiedź