Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomózcie mi cos dobrac...

118 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 09:56

Pomózcie mi cos dobrac... nie mialem nic ziemi wziąłem 8 ha w dzierżawę i kupiłem 5 ha wiec razem mam 13 ha i zapowiada się ze jeszcze dobiorę 4 ha dzierżawy...ziemia jest w miare dobra bo to 3 i miejscami 2 klasa... Mam 20 Tyśiecy zlotych i poszukuje jak najrozsądniejszego ciagnika na ten areał pomócie dobrac mi jakis ciagnik... i najlepiej pług do niego pamietajcie ze ciagnik do 20 tys. :) z góry dzieki..

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomózcie mi cos dobrac... Dzisiaj, 13:39
  •  

#2 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:13

Pomózcie mi cos dobrac... Na sam poczatek to najlepiej popularna 60-dziesiatke.
Ursus na ten areał powinien spokojnie wystarczyc

#3 Share Chomik

Chomik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:15

Pomózcie mi cos dobrac... No zgadzam sie z kolegą powyżej,ciągnik zwinny,mało pali i na ten areał powinien wystarczyć
Ursus C-360 / Zetor 7340+Tur / Mtz 82 / Ursus 1224
Razem na 34ha + 20ha

#4 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:19

Pomózcie mi cos dobrac... no ok ale mam w zamiarze dobrac jeszcze 4 ha czyli juz robio mi sie 17 i jezeli uda mi sie dojsc z porozumienia z pewnym facetem który rezygnuje z obrabiania ziemi to dołaczy jeszcze 11 ha..wiec teraz kupie c-360 a za jakies 2 tygodnie moze bede miał do orki 28 ha..i co wtedy....??? pozatym mam jeszcze 20 tys wiec chcialbym to wykorzystac...jezeli moglisbyscie pomóc to chcialbym cos z przednim napedem prosze...:) pomózcie prosze i jakis pług do tego bo nie chce c 360 na dwie skiby orac .... pomózcie jakos zeby to szybko ubywała ta robota

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:22

Pomózcie mi cos dobrac... A ja mam coś w sam raz za tą kase i 4x4 http://allegro.pl/it..._7045_7245.html ten model dla mojego taty sie spodobał zamiast c-360 :)

#6 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:27

Pomózcie mi cos dobrac... Całkiem fajny ciagniczek ale miałbym do was prosbe drodzy panowie........Ja oprócz tej ziemi pracuje jeszcze i jezeli moglibyscie znalezc mi cos nawet 6 cylindrowego moze byc bez napedu bo jak najszybciej chce obrobic to bo mamm tez inne zajecia i nie zapominajcie o pługu...dzieki..:)

Bardzp was prosze o szybka odpowiedz i jak mozecie to dajcie cos 6 cylindrowego jak najwiekszego tylko mozecie moze byc nawet do 25 tys.....i nie zapominajcie o PLUGU niech ten ciagnik bedzie zamalay do tego pluga albo niech dostaje ostro w tym plugu ale niech i ten plug bedzie jak najwiekszy aby chociuaz troche uciągnął dzieki...:)

#7 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:32

Pomózcie mi cos dobrac... http://www.otomoto.p...show&id=B132421 chcociaz mysle ze 4 cylindrowy by ci starczyl i lepiej poszukac z przednim napedem ciagnika bo pozniej to tylo bedziesz zalowal ze nie wzieles z 4x4

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:42

Pomózcie mi cos dobrac... Tu masz coś ciekawego http://allegro.pl/it...na_allegro.html
i cena 17 000 do tego pług http://allegro.pl/it..._grudziadz.html

http://allegro.pl/it...00_sprawny.html
http://www.otomoto.p...show&id=B132421
http://allegro.pl/it...ursus_1222.html

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:45

Pomózcie mi cos dobrac... To może jakaś 12stka ursus 1202 kupisz spokojnie poniżej 20 tyś i do tego jakiś pług, a jak trzeba będzie to napęd potem dokupisz, ogólnie jak nie masz czasu, to dlaczego nie weźniesz usługi, ha zaora Ci ktoś za 170-180zł i masz spokój nie martwisz się że w czasie orki ciągnik padnie itp. historie, a uprawa to nie sama orka, potrzebny będzie jeszcze agregat, siewnik rozsiewacz itd, ja skupił bym się na tych pozostałych maszynach, a do orki która zajmuje najwięcej czasu najmował bym kogoś przynajmniej narazie, bo chcesz oszczędny ciągnik do orki, spoko zaoszczedzisz na czasie w orce ale taki 6cio garowiec będzie palił 10l/godz nawet jadąc na pole więc nie wiem czy to wyjdzie tak oszczędnie, a może jakiś mtz 82? a tak wogóle to ciągnikiem około 80 km, spokojnie zaorasz 1 ha w 1,5 godz a takim 6cio garowcem fakt troche szybciej ale nie aż tak dużo szybciej żeby inwestować w duży ciągnik który będzie tylko do pługa,
a tak wogóle nie pisałeś nic czy miałeś do czynienia z ciągnikami 60-70km bo już ciągnik 60kilka km to jest przepaść w porównaniu do zwykłej c 360 więc nie ma co popadać w przesadę z wielkoscią ciągnika :)

#10 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 10:58

Pomózcie mi cos dobrac... Ferdek ma całkowita racje.
Zgadzam sie z tym iz kupno tz. "nura" to wyłozenie pieniedzy w błoto
Wiec taki MTZ 82 spokojnie powinien dac sobie rade z pługiem 3-skibowym i do innych maszyn powinnien byc w sam raz.

kamil02052 a to bedzie twoj jeden ciagnik do wszystkich robót?
Bo tak np. co do opryskiwacza to co Ursusem 12XX chcesz pryskac i nawozy siac :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 11:08

Pomózcie mi cos dobrac... Popieram Ferdek07@, ja bym w tej chwili skupił się na usługach. Choć sam nie rozumiem po co się pchałeś w to "bagno", żyto po 200 zł tone można już kupić :)

#12 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 11:22

Pomózcie mi cos dobrac... Ja wolalbym 7245 lub ursusa 914..ciagnik z przednim napedem lepiej sie prowadzi 4-skibowy plug zagonowy z kolczatka i lecisz.... wyrobisz sie nawet moze do tych 25 tys...a jesli trafi ci sie naprawde ladny sprzet to warto dolozyc czasem te 3 tys wiecej...
w 7245 masz juz jakis tam maly komfort nie to co w c360 no i wygodniejsza jazda a jesli ciagle myslisz o powiekszeniu swojego arealu to nawet do tych 35 ha zetor powinien ci wystarczyc...
a co do szustki bez przedniego to ja nie jestem przekonany.... przod to zawsze przod nawet jesli ciagnik ciagnie jedna odkladnie mniej to i tak powinienes wyrobic sie na 4skiby U 914 czy Z 7245 w podobnym czasie co u 1202 z 5-cio skibowym plugiem....

#13 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 sierpień 2009 - 11:57

Pomózcie mi cos dobrac... Ja zastanowił bym sie tak jak wspominał @talek nad Ursusem 914 :) Skoro pisałes 2-3 klasa ziemi to raczej nie lekka w uprawie a w razie wtopy przodek moze pomóc :) :)

#14 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 12:09

Pomózcie mi cos dobrac... Je to ci szóstki bez przodka odracam. weź lepiej kup 4 z przednim. ja sam mam 915 i casowo prawie sie pokrywają w orce;) bo z prdzodkiem to zawsze troche szybciej idzie i lżej a róznica w spalaniu spora

#15 Share kamil02052

kamil02052

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 12:19

Pomózcie mi cos dobrac... panowie paliwo i oszczednosc nie gra u mnie roli wiec ten temat pozostawmy ja pragne kupic ciagnik jak najwiekszy i jak najwiekszy pług ... popatrzcie na to:

http://www.allegro.p...ja.html#gallery

http://www.allegro.p...en_azurowy.html

co sadzicie o tym zestawieniu.......w gre wchodzi jeszcze taka sprawa ze jak dobrze sie dogadam to biore z moim bratem pole po PEGIEEROWSKIE tam jest okolo 112ha i bierzemy to na pół wiec ja mysle o naprawde tanim a wielkim sprzecie....

a co najwazniejsze powiedzcie mi czy ten Potezny kirowiec 160KM bardzo niskim biegiem ale da rade w tym pługu??? prosze o pomoc :)

#16 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 22 sierpień 2009 - 12:42

Pomózcie mi cos dobrac... Fajny pług ale kirovietz go nie da rady, chociaż zależy jaką ma minimalną szerokość orki. 6 porządnych skibek powinien targać.

#17 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 12:55

Pomózcie mi cos dobrac... Najpierw 13 ha teraz mowa o ponad 60.
Zdecyduj się chociaż myśl o opryskach sianiu nawozu. Więc może 904 albo C-385A nawet 60 obrobisz a jakie maszyny oprócz pługa chcesz zakupić.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#18 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 12:58

Pomózcie mi cos dobrac... -W ktorymś poscie pisales ze upraa roli u Ciebie wyglada w ten sposob ze chcesz to wszystko zrobic szybko duzym ciagnikiem i duzym plugiem :)
-z pierwszego myslnika wnioskuje ze masz jakąs jeszcze robote jesli jest w miare dobrze platna to po jaka cholere pchasz sie w to "bagno" ludzie mysla ze Unia jak da rolniką dopłate i to wszystko jest cudowne na gospodarstwie a przy obecnych cennach zboza np. owiec b.dobrej jakosci po 18zł metr :) kiedy zwroca sie wydane pieniadze za kupiony sprzet !!!
Prawie 100% rolnikow przejmoje gospodarstwa po swoich ojcach czy dziadkach wiec zaczynaja z jakims tam sprzetem a Ty kolego chcesz od zera (jeslil wygrales w lottto to powodzenia, mozesz bawic sie w gospodarke)
-Jak w tej dziedzinie stawaisz swoje pierwsze kroki to bez kredytow sie nie da :)
-i jeszcze jedno widze ze szybko zalatwiasz sprawy zwiazane z dobieraniem pola jeszcze rano miales ich tylko 13ha a juz teraz jest ich juz ponad 120ha

Kamil albo robisz sobie jaja albo Cie .....

#19 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 22 sierpień 2009 - 13:11

Pomózcie mi cos dobrac... a ja powiem tak "dzieciom neo mówimy stanowcze nie" - te hektary coś za szybko rosną

na 13 ha starczy poczciwy C-360 ewentualnie MF-255 jak wolisz coś nowszego - jak lubisz komfort w pracy to polecam zetorka 7211 i po temacie

a do HTZ-ta T-150K (to nie jest kirowiec) idealnie pasowały pługi PHX-6
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 13:59

Pomózcie mi cos dobrac... Jak bys mial jakis mniejszy ciagnik do lekkich prac to muglbys kupic tego 1222 czy 1212 ale jak ma to byc jedyny ciagnik to polecam i cos z malych zetorow typu 6011 7011 c 360 lub mf255 jak nie masz gor to wystarczy ci ciagnik bez napedu bo jak masz gory to pomysl nad ciegnikem 4x4 ja sam mam mf 255 i obrabiam nim 25 ha tyle ze u mnie ziemie ciezke i sam szukam jakiegos 6 garowca.

Dodaj odpowiedź