Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 19:08

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Witam :) Od niedawna jestem posiadaczem belarki CLAAS ROLLANT 44 mam ją tydzien zrobiła 60 bel.Ale wczoraj jak belowałem przy dobijaniu beli słyszałem walenie to tak jak by łańcuch niezgrywał się z kołem zębatym i przeskakiwał wyszłem sprawdziłem łańcuch był dobrze na prężony i osadzony na kołach zębatych i po owinięciu beli i jej wypuszczeniu przestało gdy kolejną belę robiłem znowu przy dobijaniu usłyszałem ten sam łomot i w pewnym momęcie bele przestała się obracaś wśrodku wyszedłem otworzyłem klape i zobaczyłem że łańcuch spadł z dolego koła zębatego założyłem go z powrotem i bardziej naciągnełem napinacz ale przy kolejnej belce łańcuch mi sie rozerwał :) Co może być przyczyną???
2812=Power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Dzisiaj, 01:45
  •  

#2 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 19:17

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Prawdopodobnie zużyte koła zębate, przez to przeskakuje łańcuch na trybach przy dużym obciążeniu.

#3 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:32

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Zobacz czy nie jest rozwalone łożysko na tym walcu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:45

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Chrupanie przy dobijaniu to objaw charakterystyczny dla kończącego się łożyska. Niech ktoś robi belkę i a ty wsłuchaj się które łożysko mogło wysiąść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:01

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 To nie łożysko! Tam przy łąńcuchu głównym na drugiej zębatce (gdzie napinacz ma za zadanie prowadzić łańcuch na tą zebatkę) musisz max naciągnąc sprężyne żeby prawie ruchu nie miała- tylko najpierw łańcuch musisz dopasować tak aby nie dotykał tej dolnej zębatki a maksymalnie opasał tą drugą- uwzględnij też jak będziesz dobijał bele to łańcuch się nieznacznie rozciąga i może ci dotykać o tą zębatke więc musisz to sprawdzić (ja tak robiłem jak zębatka była mocno zurzyta, ale jak już zmieniłem to najważniejsze żeby łańcuch nie był rozciągnięty i dobrze napięta sprężyna napinacza a o długość łańcucha nie muszę się martwić)
A jeszcze dobra rada jak zrobisz bele wyjdź z ciągnika i posłuchaj czy łąńcuchy ci nie "jargolą", jeżeli tak to żebatki do wymiany

#6 Share norbi10495

norbi10495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:34

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Ok tak zrobię a do ilu dobijacie belkę ja tak staram się 220 bar :o
2812=Power

#7 Share RolJasz23

RolJasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 17:24

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 [-

Co może być przyczyną, że ciśnienie na manometrze utrzymuje się cały czas w okolicy pola czerwonego. Początkowo po zakupie manometr wskazywał po uruchomieniu ciśnienie startowe na polu białym i sukcesywnie w trakcie pracy wzrastało do granicy pola czerwonego i wówczas można było dokonać owinięcia beli . obecnie dochodzi do tego że komora napełni się do takiej ilości że bela nie można obrócić i owiązać. Wymieniłem manometr i to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 30 sierpień 2009 - 11:24

Problem z Prasą CLAAS ROLLANT 44 Mi się zadaję że to nie winna manometru a siłowników lub zaworów.
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad