Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120?

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 29 kwiecień 2007 - 10:29

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Tu to masz racje jaro, bo w sumie kto Ci powie, że ciągnik mu się popsuł (chodzi mi o wszystki marki, nie tylko JD). Nikt nie lubi mówić jak mu coś nawala i nie mówi. Chyba, że dopiero jak wścipski sasiad zobaczy, że ściągasz ciągnik na lince z pola, lub już rozebrany ciągnik stoi w garażu to wtedy się głupio wypytuje co się stało i musisz powiedezieć, że się zepsuł :lol:.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Dzisiaj, 21:16
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 10:45

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? @coolman-a ja z kolei mam zupełnie inne podejście do sprawy-JD palił mi za dużo -to zrobiłem nieco rabanu i u dealera i nawet w Jelonku k/Poznania,trochę na niemieckich forach się popytałem,-i ciekawostka-sąsiadom też mówiłem-rezultat jest taki,że oczywiście jak to z polskimi rolnikami bywa-zaczęto bajki opowiadać jak to JD się psuje bo serwis u mnie często bywał :lol: (przy zakładaniu pompy spierniczyli czujnik obrotów-bo tak podpowiedział im jakiś oberserwisant z Jelonka-jakby zakładali po swojemu byłoby ok)-ja tam się akurat tym najmniej przejmuję-jak coś się spieprzy to nie ukrywam-a u niektórych znajomych jest taka tajemnica,że normalnie "ściśle tajne przez poufne" ;)-a prawda jak to prawda i tak zawsze wyjdzie na wierzch

#23 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 11:13

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Lepszy jest chyba trochę jednak DF.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#24 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 29 kwiecień 2007 - 11:16

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Ja też nic nie ukrywam, bo w sumie po co. Masz racje, ze potem i tak wszystko wyjdzie :). Jak już ktoś przyjdzie i zobaczy, że coś nawaliło, to mówie co się stało. Ale niektórzy są tacy, że wogole nic nie powiedzą...

a wracajac do tematu- moim faworytem zostanie chyba DF i to na niego będe polował ;). W broszurach przegladałem wszystkie dane MF i DF i w moim przekonaniu DF wypada lepiej. a mam jeszcze jedno pytanko do Was: bo zauważyłem, że DF Agrotron K120 ma nawet niezłą masę (troche ponad 4400kg) w porównaniu do MF (wa ży tyle co 6cylindrowy MF 5465). Chyba to dobrze, ze ma taką masę? Będzie można spokojnie pług 4 obrotową do niego agregować :lol:. No i nie będzie tak podskakiwal po drodze, bo niby jego prędk. to 50 km/h ;).

#25 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 14:10

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Ja mam jd 6620 se i narazie nie narzekam. Po 500 mth walneła mi pompa, ale serwis przyjechał i wymienił. Była to moja wina bo wlałem brudne paliwo i jeszcze chyba było po bańce z opryskiem. Zapłaciłem za to pompe około 5 tysiaków bo na gwarancje mi nie uznali. Teraz mam juz około 1300 mth i nic się nie dzieje. Leje paliwo czyste i nic się nie psuje. Moim zdaniem co wy tu piszecie że jeden ciągnik chla paliwo a drugi to na powietrze chodzi to nie prawda. Bo jak ciagnik postawi się do konkretnej roboty to nie weim jaki byłby ten ciągnik to i tak opierdzeli banke na dzień. Jedna jest moia rada bo usłyszałem że jd pali duzo w lekkiej pracy. Ludzie w lekkiej pracy to się włacza duży bieg i sie jedzie praktycznie bez gazu. Jak mniałem mało talerzówke i robiłem jd bo inne ciągniki były zajęte to wrzuciłem na d3 i jeżdziłem na około 1300 obr i on nie czuł nic tej talerzówki ale zrobiłem na około 15 litrach 10 ha. Teraz mam dużo talerzówe i musze wiecej już gazu mu dawć większa jest juz wydajnosć ale i na dodzine więcej mi oierdzieli. Podsumowując przy małej talerzówce i przy duzej na 1 ha podobniej mi spalił tylko wydajnośc się różnii. Planuje teraz kupić jeszcze jednego jd może troche większego jakiś 6830 premium albo cos w tym stylu. Bardzo polecam to marke. Wiem że odpiszecie mi że kto co ma to chwali . Wogule uważam że ciągniki zachodznie to są wszystkie godne pochwały. Porównując do naszych ursusów to jest dzień a noc. I jeszcze jedno w jd podoba mi sie ich zwrotność i relatywnie nie wysoka cena zakupu porównuja np do fendta który dla mnie nie zbyt drogi.

#26 Share woj

woj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 14:38

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? ja z tych 2 marek polecilbym ci DF. na 40 ha lepszy bedzie k110 bo ma wieksza mase ok 4800 kg +obiazniki, jezeli planowalbys kiedys tur podczepic do niego do decyduj sie na k120(mniejszy i zwrotniejszy). pare kilometrow od nas koles na 70ha kupil k110 i bez klopotu daje rade. jak sie fartnie w losowaniu to stane sie wlascicielem k100 (plus tur-dlatego ten model). wiekszy mi nie potrzebny bo mam ok 30ha (lepiej do mniejszego kupis wydajny sprzet i go lepiej eksploatowac) ciagnik ok 120km jest odpowiedni na 100ha a na 40 to troche za duza strata mocy. najwiekszym plusem DF jest silnik 100% oleju rzepakowego i jedzie, bo jest do tego przystosowany, jak go bede miec to sobie w serwisie fundne pelna instalacje do podgrzewania oleju za jakis czas. mowisz ze bedziesz powiekszal areal, to wtedy do k110 kup dobrej klasy pomocniczy ok 70km i napewno nawet 100ha bez klopotu obrobisz. ale to jest tylko moje zdanie. ja mtz82 ponad 20letnim bez wiekszych problemow sie wyrabiam na 30ha wiec ten k100 nie bedzie mial co robic spokojnie da rady 60ha obrobic, tylko kiedy ja tyle ziemi dokupie :lol: . jak masz jakies pytania to pisz bo o tych ciagnikach wiem prawie wszystko. jeszcze jedno tani serwis (zetora jest drozszy ;) ). najlepiej pogadaj sobie ze sprzedawca on ci wszystko powie co i jak i nie robia z tego zadnej tajemnicy wiec mozna smialo pytac (taki mi sie trafil)

#27 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 15:46

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? ja też coś napisze co do awarii nigdy nie ukrywałem jak się coś psuło a może i tego Zetorka dobrze trafiłem na gwarancji wysiadło mi łożysko na docisku sprzęgła (słyszałem że wszystkie z 2003 roku miały ten problem jakaś trefna seria łożysk) i drugi problem to to że pisało kilka norm dla płynu hamulcowego i dolałem R3 nasz i w pierwszy dzień poszła uszczelka na pompce sprzęgłowej kupiłem uszczelke po czasie a w ten sam dzień pompke za 50zł i płyn taki jak zalecali klasy R4 bodajrze Aral i mam ok 1900mth a ciągnik narazie jak nowy więcej nic nie wymieniałem tylko olej i filtry a mam 4 ciągniki na ponad 120ha przy produkcji bydło mleczne wszystkie pasze wyprodukowane zje czyli mają co robić te ciągniczki a konkretnie ten 11441 chodzi tylko w pługu 4 obrotek i agregat upr. siewny, brona ciężka 5 polowa, rozsiewacz ewentualnie ubije kiszonke nigdy na pósto lub w pół obciążenia prócz ubijania i odpukać narazie jestem sam zaskoczony z możliwości tego ok 110KM ciągnika jest to moje może i subiektywne zdanie ale co myśle to pisze a co do tego tańszego serwisu to też zamówiłem DF i nie wiem czy tańszy serwis niż w Zetorze bo przecierz dwa pierwsze to część ceny serwisu jest zawarta w cenie traktora i dlatego płaci się do tego np 87 Agroplusa za pierwszy i drugi po 350zł z dojazdem a później to już normalnie ale ile to nie wiem (a do Forterry 11441 wchodzi 10l oleju Aral za 110zł +filtr oleju za 27zł czyli cała wymiana 137zł co 300mth) dokładnie.

nie wiem jak go usunąć sorki

#28 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 17:54

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? co do masy MF i DF to DF jest lżejszy...przedni tuz i sprawa załatwiona :lol: najwieksza przewagą DF jest chyba skrzynia.16 przełożeń w MF to za mało...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 18:05

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Ale MF ma 4 stopnie przełączane pod obciążeniem i zautomatyzowane przełączanie pomiędzy zakresami, i wszystkie biegi do tyłu są dostępe :lol:

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 18:38

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? No właśnie DF dał ciała z tymi biegami do tyłu-naprawdę się przydają gdy trzeba większy kawałek cofnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share woj

woj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 19:34

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? kolego co z tego ze MF ma 4 po obciazeniem jak ma tylko 4 biegi 4*4=16 a to za malo biegow do przodu jak na nowy ciagnik, ta skrzynia nadaje sie do tranportu a nie w pole bo ma za duze skoki miedzy przelozeniami (jest poprostu mniej efetkywna w polu bo nie mozna dobrac optymalnego przelozenia). jezeli chodzi o biegi do przodu to DF jest lepszy. jaro masz oczywiscie racje ze powinien miec pod obciazeniem tez do tylu,ale wszystkiego miec nie mozna, wiec wole miec do przodu jak nalezy a do tylu zawsze sobie mozna zmienic. a podstawowa skrzynia JD tez ma 16 do przodu wiec nie jest tak dobrze jak piszesz (kiedys poruszales juz ten temat gdzies, wychodzi na to ze masz do nich tylko jedno "ale"). nie chce cie urazic po prostu takie sa fakty. sami wiecie ze skrzynia jest najwazniejsza w polu i tam mozna to wszystko udowodnic w trudnych warunkach polowych zabraknie im biegow (takie panuja na moich polach). nikt z was nie patrzy na silnik a to on wedlug mnie jest najwiekszym plusem tego ciagnika, nie chodzi mi o moc i parametry bo wszystkie nowe ciagniczki trzymaja praktycznie jeden poziom tylko o mozliwosc zasilania czystym rzepakiem. nikt z nas nie wie co bedzie za kilka lat z paliwem (cena czy wogole bedzie) a ten ciagnik ma na to alternatywe i to byl decydujacy powod decyzji o jego zakupie. jak sie teraz nie uda to za rok bede go miec, chyba ze znowu wroci temat valtry ^_^ , bo ona jest godna uwagi.

ps. nie chcialem tego komentowac ale 15 litrow na 10ha to 1,5 litra na ha a tyle to on w bronach nawet nie osiagnie (moze z opryskiwaczem), wiec niepisz prosze kolego glupot, a jeszcze trzeba na pole dojechac, nawet w jednym kawalku i przy bardzo dlugim polu ten wynik jest mocno wysrubowany, jak chcesz to sobie to przelicz z tabeli predkosci dla tego ciagnika i charakterystyki silnika (wykres spalania) szerokosci brony i dlugosci pola. jestem ciekawy czy Ci tyle wyjdzie, oczywiscie mozesz te wyliczenia zamiescic tutaj z przyjemnoscia je poczytam. przepraszam ze troche to ironicznie wyszlo ale prosze nie piszcie takich glupot, bo nieraz grubo przesadzacie w ocenie swich sprzetow.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 21:44

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? "jaro masz oczywiscie racje ze powinien miec pod obciazeniem tez do tylu,ale wszystkiego miec nie mozna, wiec wole miec do przodu jak nalezy a do tylu zawsze sobie mozna zmienic. a podstawowa skrzynia JD tez ma 16 do przodu wiec nie jest tak dobrze jak piszesz (kiedys poruszales juz ten temat gdzies, wychodzi na to ze masz do nich tylko jedno "ale")"-mógłbyś rozwinąć myśl ?Wiesz Agrotrona serii K to ja raczej porównywałbym z serią 6020 (no a teraz z 6030) jeżeli już-a tam jest nieco więcej biegów-zresztą czasami idzie zastąpić gęste zestopniowanie skrzyni silnikiem o niezłej charakterystyce (jak w JD na ten przykład).Co do Agrotrona to owszem pisałem coś na jego temat-myślę,że ciągnik jest w porządku-ale o mało wajcha rewersu nie pozostała mi w ręce :lol:-pisałem też ,że wiele marek ciągników jest ok-myślę,że firm produkujących ciągniki nie stać na wytwarzanie totalnych bubli bo jak wiadomo-1 zadowolony klient to 10 potencjalnych następnych ale jeden niezadowolony to 100 mniej.

#33 Share woj

woj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 22:24

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? ja przy wyborze ciagnika kierowalem sie jak wszyscy cena :lol: wyposarzeniem, serwisem. w bezposrednim porownaniu k100 wedlug mnie byl lepszy od 6320se (bo na takiego mnie by bylo stac), nowa seria to co innego, a do premium troche trzeba dolozyc wiec odpadl na poczatku. jezeli chodzi o skrzynie to u mnie byla ona podstawowym kryterium i df powinien sprostac oczekiwaniom. pamietalem twoja wypowiec kiedys o tych biegach do tylu i jeszcze napisales cos o rewersie ze delikatna wajcha (przypomniales mi teraz), i wychodzi na to ze tylko to ci w nich nie pasuje (to jest to jedno "ale") tak mi sie to skojarzylo bo napisales to dwa razy i tylko do tego sie odnosles teraz. przyznasz tez mi racje ze lepiej miec wiecej biegow i dobra charakterystyke mocy, ale w jelonku to juz troche kosztuje (skrzynia 24/24) i zostaje tylko silnik, jak bym tak mial caly czas za wszystko doplacac to wyszedlby mi FENDT 936 ;), bo to jest niestety bledne kolo.

#34 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 07:59

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? ja co do tych wypowiedzi mogę powiedzieć tyle że DF Agrotron serii K ma naprawde dużo do zaoferowania za niewygórowaną cene, bo Fendt 309CI kosztował tyle co Agrotron K 100 z osią przednią amortyzowaną i dużo lepszym wyposażeniem a JD też przy tym samym wyposażeniu droższy przynajmniej seria 6030 bo żeczywiście to ją by trzeba porównywać

#35 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 09:27

Ludzie w lekkiej pracy to się włacza duży bieg i sie jedzie praktycznie bez gazu. Jak mniałem mało talerzówke i robiłem jd bo inne ciągniki były zajęte to wrzuciłem na d3 i jeżdziłem na około 1300 obr i on nie czuł nic tej talerzówki ale zrobiłem na około 15 litrach 10 ha.

A ja to myślałem że w lekkiej pracy sie używa mniejszego ciągnika... Różnych takich agentów widziałem, prasę rolującą napędzają WOM 1000 i 1200rpm na silniku, bo "nie czuje"... Myślę że jeszcze kilka sezonów i poczuje... Z takiego oszczędzania to śmieje sie jak z tej reklamy sieci komórkowej z wujkiem Witkiem w TV :lol:

Skrzynia w MF 54xx ma 4x2x2 pod obciążeniem i jak patrze na tabelke prędkości to faktycznie nieciekawie to zestopniowane... Starsza seria MF 42xx ma 4x3x2 i bardzo ładnie to chodzi ;) nie wiem dlaczego to zmienili. Heh, czy tylko DF można napędzać olejem rzepakowym? Bo inne ciągniki też na nim pracują i jest OK. I nie dramatyzowałbym uskuteczniając jakieś wizje, ropa sie nam jutro nie skończy ;)

#36 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 10:27

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? @mirasek
I z tobą się mogę zgodzić w 100% co to za robota ciągnikiem dwa razy zadużym do danej maszyny po to się ma więcej maszyn a nie np. wóz paszowy 5m3 i JD 6420 ale obroty 1000 na wom, albo Fendt 309CI i wóz asenizacyjny 4tys litrów on oszczędnie z paliwem bo roboty nie ma a reszta zużycia to co?(opony, silnik, oleje, filtry i koszt zakupu) ja mam te 4 ciąniki i żaden nie chodzi na pusto ani ze średnim obciążeniem tylko dobrze dobrane maszyny nawet aż za duże niekiedy bo MF 255 pracuje z Ścinaczem zielonek z kosiarą 185cm i zbierająca to na 3 polowej i w dużej trawie widze że ma dość pozdrowionka

#37 Share tomekl

tomekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 18:37

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? Naprawde tyle mi spalił przy talerzówce kiedy jeżdziłem praktycznie bez gazu może nie wchodziła ona mi tak w ziemia jak nowa talerzówka ale coś tam skrobała. Przy nowej talerzówce która mi luks pole zrobi to spala mi średnio gdzies tak około 3 litrów na 1 ha. Nowe ciągniki maja pompy elektroniczne gdzie ile sie da gazu to tyle on spali nie jak w starych ciągnikach że od ilości spalania zależało tylko wykonywana praca. Naprawde spróbujcie przy jakiś lżejszych pracach wrzucić większy bieg i jzdzić mniejszym gazem naprawde to sie opłaca bo ciągnik o większej mocy tego nie czuje (chodzi jakby na pusto) i mniej spala. Spór jest między wami o to czy lepszy jest mf czy df. Ja bym wybrał df bo jest troche masywniejszy i cena cos mi sie zdaje jest bardzej przystępna

#38 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 20:08

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? różne żeczy ludzie mówią ale 6620 ma ok. 125KM i 6cyl. turbo intercoler 6788cm3 pojemności i jeżeli by tak pogdybać to jak 1,5l/ha z talerzówką spalił to ile ha robi na godzine z tą małą talerzówką bo z tego wychodzi że jakby był super oszczędny to ponad 5 hektarów na godzine, jak by to była prawda to jeszcze takiej oszczędnej maszyny pod znaczkem JD nie spotkałem, jeśli możesz to powiedz ile spali ten JD jak by stał w miejscu i na 1300obr/min tyrkał bo gorzej jak przekroczy spalanie z talerzówką

jak jak zastanawiałem się nad malutkim ciągniczkiem pomocniczym czy 3cyl. czy może 4cyl to nie spotkałem się żeby ktoś powiedział że mniej niż 1,2l/h spali ta 4 bo coś do tego cylindra musi wlecieć a ty taką 6 i wygląda że w mieszance to prawie samo powietrze idzie??? ciekawe czy ktoś potrafi jeszcze powiedzieć że to jest możliwy wynik???

#39 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 20:58

A ja to myślałem że w lekkiej pracy sie używa mniejszego ciągnika... Różnych takich agentów widziałem, prasę rolującą napędzają WOM 1000 i 1200rpm na silniku, bo "nie czuje"... Myślę że jeszcze kilka sezonów i poczuje... Z takiego oszczędzania to śmieje sie jak z tej reklamy sieci komórkowej z wujkiem Witkiem w TV :lol:

Skrzynia w MF 54xx ma 4x2x2 pod obciążeniem i jak patrze na tabelke prędkości to faktycznie nieciekawie to zestopniowane... Starsza seria MF 42xx ma 4x3x2 i bardzo ładnie to chodzi ;) nie wiem dlaczego to zmienili. Heh, czy tylko DF można napędzać olejem rzepakowym? Bo inne ciągniki też na nim pracują i jest OK. I nie dramatyzowałbym uskuteczniając jakieś wizje, ropa sie nam jutro nie skończy ;)

Jeśli chodzi o wom 1000 i silnik 1000 obr to ja tak robie i 6 garów bez turbo spokojnie daje rade ( silnik ma max moment obrotowy przy 1200 obr )

Biegi są ok w 42xx ale domyślam że nie widziałeś jak wygląda ta skrzynia w środku i dlatego nie wiesz czemu z niej zrezygnowali :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 21:10

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120? różnie mówią o komputerach w ciągnikach ale w valtrze N141
przy 650obr/min 1,5l/h
przy 850obr/min1,9l/h
i to wszystko na postoju!!!
to niema h... żeby JD w czasie pracy przy 1300 obr palił 1,5l :lol:

Dodaj odpowiedź