Zaloguj się, aby obserwować  
coolman111

Który lepszy- MF 5465/5470 czy DF K110/K120?

Polecane posty

artur21    0
Nie wiem może sie myle niektórzy mówia że fendty są najlepsze i mało pala ale jak mam wydac na takiego fenda o podobnej mocy gdzieś około 100 tyś wiecej to juz wole niech mi pali te 2-3 litry więcej ale niech mam te 100 tyś na przykaład na dobry osprzęt do tego ciągnika

 

nie przesadzasz z tą ceną fendta, takiej różnicy w cenie nie ma miedzy fendtem a john deere, zresztą john deere tez nie jest taki tani miedzy wersja SE a PREMIUM jest gdzieś 30 - 40 tys różnicy a mi sie wydaje ze dopiero wersje premium można porównywać do jakiegoś fenda w skrzyni vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woj    0

tak to czytam i dochodze do wniosku ze troche sie zapedzilismy jezeli chodzi o moc. na taki areal (40ha) nawet do 60ha wystarczy bez problemow te 100km i odpowiedni sprzet do niego. musisz sobie kolego odpowiedziec na pytanie jakie ten ciagnik bedzie wykonywal prace i jakie maszyny chcesz do niego kupic. teraz masz 4514 i daje rade obrobic ten areal tylko troszke musisz posiedziec w nim. w dzisiejszych czasach kiedy ekonomia ma najwieksze znaczenie dobra amortyzacja strzetu musi byc inaczej nasze "wieksze" zakupy okaza sie nie trafione pod wzgledem oplacalnosci i wykorzystania. prosze sie nad tym aspektem zastanowic. nie wiem jaka produkcje prowadzisz, co ten ciagnik mialby robic w twoim gospodarstwie i oczywiscie czy w Twojej okolicy jest mozliwosc zwiekszania arealu i jakie gleby tam wystepuja. kiedys to gdzies piasalem ale sie powtorze, agroplus 100 (juz nie ma ich w ofercie) w polu osiaga troszke mniejsze wydajnosci niz ursus 12.. (bez przadniego napedu), moze do dziwic niekturych ale wiem to z rozmow z wlascicielami tych dwoch ciagnikow sa sasiadami. to taki k100 bedzie od ursusa o niebo wydajniejszy w pracach polowych a jezeli dochodza trudne warunki uprawy to nie da sie ich ze soba porownac. mozna sie nad tym zastanowic dokonujac tak powaznych inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

masz racje bo ja w 75 konnym zetorze to w polu spędzałem całe dnie i jeszcze było mało a starcza 40%tego czasu i jeszcze dobieram ziemie bo nawet jak pole jest oddalone od gospodarstwa o 10km a jest to 10-15ha to jestem w stanie jeden zabieg na polu zrobić jadąc tam raz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekl    0

Do Arutra mistrzu własnie między fendetem a jd se jest różnica 100 tyś. Jeden gościu do mnie przyjechał oglądać pług i mi mówił że między fendtem a jd jest około 100 tyś różnicy. Ja nie mówie że fendt jest gorszy i ma słabsze wyposażenie ale czy jest wogule sens wydawać na ciągnik 300 tyś nawet jeżeli zwórco połowe. Nieraz elektronika jest przydatna ale nieraz jest po prostu zbędna tak jak i w samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Najpierw porównaj sobie cene fendta i jd z takim samym wyposarzeniem a dopiero coś mów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

między najuboższą wersją 6620 SE a 312 Vario kupionym w korbankowie to pewnie bedzie 100 tys róznicy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Ja nie mówie o wersji se tylko o 6630 premium ze skrzynią AutoPowr czy jakoś tak i innymi bajerami.pzdr :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek głównie zdziwił sposób połączenia koszyczka sprzęgła załączającego żółw / zając z kołem zębatym oraz cała skrzynia wygląda delikatnie ( szerokości kół zębatych jak w MF 255 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Ja nie mówie o wersji se tylko o 6630 premium ze skrzynią AutoPowr czy jakoś tak i innymi bajerami.pzdr :lol:

 

 

6630 ma 6cylindrów i cos koło 150KM, a 312 ma 125KM i to tez chyba pod obciązeniem i 4cylindry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

@woj- odpowiadam na Twoje pytania: Tak, w tej chwili mam troche ponad 40ha. Ale w przyszłości planuje to powiększyć. Jeszcze nie wiem na ile, ale to będzie ok. 50-60 max. Moje uprwy to tylko zboża i rzepak, specjalizuje sie jeszcze w trzodzie chlewnej (obecnie 13 loch w stadzie podstawowym). Wykonuje także usługi w formie orki zimowej i siewnej. Ostatnio na zime orałem znajomemu z okolicy 8ha, ale to jest różnie, bo nie robie tego co roku i na takim samym areale.

To masz racje, ze w 4514 trochę czasu spędzam i czasami to męczy mnie :lol:. Chcaiłbym wykonywac prace o wiele szybciej. Np. mój sąsiad obok ma MTZ 82TS na 28ha- i co Wy na to, ten to się dopiero wyrabia z czasem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woj    0

ja mam wszystko rozlozone w czasie 3,5ha buraki, 4ha marchwi, 5ha fasoli (jas i drobna), reszta zboza zimowe i troche jarych. dzieki temu nie mam klopotow z pracami polowymi, mam tylko problem z wykopkami bo wtedy jest nasilenie prac i wtedy jest ciezej sie obrobic. na moje potrzeby spokojnie ciagnik 90km wystarczy, ale to by mnie ograniczylo sprzetowo i nie kupilbym takiego jaki chce dlatego dokonalem wyboru k100. ja na Twoim miejscu kupowalbym k110 i sprzet do niego i go eksploatowal jak najwiecej w ciezkich pracach. on ma odpowiednia mase i bedzie mial mniejsza strate mocy na kolach. ten model ma najbardziej korzystny rozklad mas(ciezszy przod) i w polu bedzie zachowywal sie najlepiej z calej serii. przecie przyczepnosc zalezy od wspolczynika tarcia (szerokosc opon) i od sily normalnej (czyli na plaskim terenie masa*g(przyspieszenie ziemski)) na pagorkach bedzie mial jeszcze bardziej korzystny ten stosunek poniewaz ma wieksza mase na przodzie i przesuniety tam srodek ciezkosci. jak dokonywalem wyboru tez sie nad tym zastanawialem (bo mam spore gorki), ale mi jest jeszcze potrzebny tur wiec on odpadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Widze, że Ty masz lepiej rozłożoną pracę w polu bo masz całkiem inne uprawy. A widzisz co jest u mnie :lol:, wszystko wali się na jeden okres. Na dodatek teraz kupiłem stół do rzepaku do kobmajnu to już wogóle rzepak bedzie praktycznie zbierany razem z zbożem ;). Dlatego tez potrzebuje czegoś mocniejszego abym sał radę się wyrobić w czasie. Bo moim 4514 to czasami musze pracować po 14godz. dziennie. a latem w kabinie bez klimy i o niezadobrym wyciszeniu to męczy ;). Musiałbym zobaczyć jak wygląda ten K110, o ile jest większy i dłuższy od K120. Bo u dealera oglądałem K100 (czyli to samo co K120 tylko o mniejszej mocy) i bardzo mi się spodobał ten sprzęcik wizualnie :). Niby mały (przez co zwrotny), ale jest taki masywny i "nadmuchany", i to mi się podoba, bo wydaje się wiekszy i mocniejszy taki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woj    0

jak cos to podaj e-maila to wysle ci wszystko co mam na kompie odnosnie tej serii ciagnikow, k110 wizualnie jest wiekszy a parametry tez ma ok. jak chesz to mozesz podac gg to szybciej pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No spoko: coolman111@wp.pl Teraz to juz ide spac hehe :lol:. W najbliższym czasie objeżdże okolice z dealerami DF i zobacze i popytam co i jak ;). Wtedy się dopiero odezwe do Ciebie. Jeszcze nie wiem jak bedzie z dofinansowaniem, bo moga mi nie dac kasy na taki traktor na 40 ha. Ale to czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
@mirasek głównie zdziwił sposób połączenia koszyczka sprzęgła załączającego żółw / zając z kołem zębatym oraz cała skrzynia wygląda delikatnie ( szerokości kół zębatych jak w MF 255 )

Nie liczy się grubość zebatek tylko ich jakość bo chyba co innego śruba ma wytrzymałość 5.8 a co innego 11.9.pzdr :lol: Jak ktoś chce mieć ciągnik z grubymi zambatkami to niech kupi sobie mtz tam są grube tryby a skrzynia przy normalnej pracy w odpowiednim sprzęcie to za długo nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Nie liczy się wielkość tylko jakość bo chyba co innego śruba 5.8 a co innego 11.9.pzdr :lol:

He,he-powiedz to dziewczynie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry-to był tak zwany odprężnik :lol:-coby od rolniczych tematów choć na chwilkę się oderwać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
He,he-powiedz to dziewczynie ... :lol:

 

 

@ jaro wielkość /ilość /jakość ;)

 

 

 

wracając do tematu skrzyni w 42xx to widok jej od środka nie napawał mnie optymizmem

 

Łukasz oby tak było że te tryby są mocne ale ja po swoim wiem że tak nie jest ;)

 

 

 

odnosnie MF a DF to wybrałbym K120 a nie 5470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
@ jaro wielkość /ilość /jakość :blink:

 

 

 

wracając do tematu skrzyni w 42xx to widok jej od środka nie napawał mnie optymizmem

 

Łukasz oby tak było że te tryby są mocne ale ja po swoim wiem że tak nie jest :D

 

 

 

odnosnie MF a DF to wybrałbym K120 a nie 5470

Nie wiem co tam u ciebie się stało wiem tylko tyle że koleś który ma takiego mf jak twój czepia do niego ibisa piątkę i jakoś mu chodzi więc chyba to o czymś świadczy.pzdr :D Jak już bym miał brać DF to wziął bym agrotrona 130. Zawsze pare koni nie zawadzi a i cziągnik jest całkiem przyzwoity. A co do ceny to porównaj sobie jego cenę z wersją k w dobrym wyposarzeniu różnica chyba nie jest taka duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jeżeli chodzi o tego co myśle to on raczej orze MF 3630 a ibisa xxl 5x48 odbierał z Rolmaxu 4270 , z tego co mówił to i ten 135 km ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
oby tak było że te tryby są mocne ale ja po swoim wiem że tak nie jest :lol:

 

A co się dzieje? Może trafiłeś na jakiś kulawy egzemplarz ;) W moim jest wszystko OK, a staram sie w pełni wykorzystać możliwości ciągnika (czyt. nie oszczędzam) tylko u mnie jest mniejszy silnik... Chociarz znajomy ma 4270 i też nie narzeka a troche mth już nastukał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze tutaj DF wgrał:) Jednak konkretna marka:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszy jest FENDT :):)

 

 

a co do zapytania ja bym wziął Deutz-a jest lepszy serwis, więcej dealerów przez to można cenę gdzieś dobrą wytargować

Sam jeździłem k110, tylko na placu ale te 6 cylindrów chodzi pięknie :) kabina tez fajna bardzo kolorowa :)

 

Podobno Deutza można łatwo przestawić na pompie i wtedy mamy większą moc

 

na pompie mocy nie przestawisz do zwiękrzenia mocy potrzebny jest nowy program centralki silnika......

 

Pisz w pierwszym oknie!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj