fotoman

technika jazdy z przekładnią VARIO

Polecane posty

lysyrolnik    17

@Rogeryk czyli dla Ciebie liczy się tylko prestiż i wygląd danej rzeczy, a nie żadne rozwiązania konstrukcyjne które u jednej marki są lepsze niż u drugiej i na odwrót. Gdybym miał tyle pieniędzy kupił bym maszynę która spełnia w 100% moje oczekiwania pod względem rozwiązań technicznych jak i komfortu czyli jak wyjdzie mi że załóżmy najlepsza z mojego testu wyjdzie Valtra czy NH czy inny ciągnik to jego kupię a resztę pieniędzy przeznaczę na maszyny towarzyszące. Nigdy bym nie kupił ciągnika czy nawet samochodu tylko dlatego, że mi się podoba wizualnie.

 

To tyle z mojej strony na dziś. Lece na impreze :)

  • Like 1

Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Tak jest! Kupie to co mi się podoba. Jeżdziłem różnymi ciągnikami i Fendt według mnie i nikt nie musi się ze mna zgadzać wyprzedza wszystkie inne o pewna epokę i wszystkie inne marki dążą do tego by mieć to samo chociażby Terminal Vario... Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym który ma juz od 2002 roku 716 10 tys godzin i wykonuje nia najciężejsze prace np. Poettinger Jumbo 6600 rozzrzutnik Fleagl 20 ton na którym kruszywa woził po 36 ton i jak narazie jest niezwykle zadowolony z zakupu i mysli o kolejnym ale juz o 820 Vario. Klient posiada około 200 ha i do tego 200 krów mlecznych i jest to jeden z 3 ciągników w gospodarstwie po JD 90 KM i NH TL 100 którego juz od 2óch lat nie może sprzedać. Fendta kupiłbym chociażby dlatego że po kilku latach ktoś go demnie odkupi jak mi się znudzi i wezmę za niego dobre pieniądze...

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fendt moim zdaniem to najlepsze traktory :) Tylko szkoda że te j****e euro drożeje bo tak to bym se kupił :) Co do vario to żadna najlepsza skrzynia z najlepszymi biegami pod obciążeniem jej nie dorówna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiedz tylko jedno co mnie obchodza twoje upodobania, skoro nie umiesz prowadzic dyskusji to sie nie wcinaj, bo ja nie mam zamiaru odpowiadac na kwestie zupelnie nie zwiazane z tematem.

 

sadze, ze dosc obiektywnie ocenilem pierwsze wrazenia z jazdy nh, ale widac, ze ty nie byles skory by je przeczytac :/

poza tym nawet w tym temacie pisalem o rzeczach, ktorych nie potrafisz przeczytac ze zrozumieniem. nadajemy na zupelnie innych falach i wiem ze nie czaisz o ci mi biega, wiec dalsza rozmowa nie ma sensu. teraz czytelnicy odbiora kto jakim jest rozmowca i jaka mu przypisac opinie.

 

@adrian tobie tez gratuluje konkretow, nie dziwie sie ze paru madrych gosci przestalo walczyc z taka tepota na forum, bo to walka z wiatrakami. kupcie sobie nawet tysiac fendtow i nimi jezdzijcie i chwalcie pod niebiosa i tak wam parametry techniczne, konstrukcje nie przeszkadzaja takze nawet nie zauwazycie, ze mozna miec dylemat, tudziez inne oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Powiem krótko... Ostatnio testowaliśmy Fendta 312 Vario, MF 6475 i Case 140 koni na tym samym polu ziemia bardzo ciężka, orka głębokość 25 cm do tego wywieziony obornik jak to niektórzy mówia '' zupa''. Prędkość orki Fendt 8km/h MF około 10km/h Case 7 km/h. spalanie po zatankowaniu pod korek średnie na godzinę przy obrotach Fendt 1800 i MF 1700 Case 2200 -F- 12 litrów na h, MF 13litrów Case 20. Jak to stwierdzili rolnicy z tej wioski którzy orali tymi ciągnikami Fendt dużo lepiej sobie radził niz Case. Momentami miał problem z uciągnięciem pługa. Spalanie zaskoczyło wszystkich. Dodam że pług to Tur Unia Grudziądz zabezpieczenie resor szerokość 45cm na korpus waga pługa 1150 kg. Case jest spalony w tej wiosce mimo że jest tańszy a największe zainteresowanie poszło w kierunku MFa i wcale sie nie dziwie bo mozna mu było dołożyć 6 skibe mimo że miał tylko 540 opony z tyłu a Case 600. Dla zainteresowanych moge podać namiary do tych rolników... Pamiętajcie!!! Jaka kasa taki towar... Zawsze tak było, jest i będzie. to tak samo jak z butami. Kup sobie tanie na rynku albo drogie orginalne w sklepie... W których dłużej pochodzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

pochodze dluzej w tych, ktore bede szanowal. zawsze tak bylo. mowi sie ze Zetor Forterra to taki ciagnik maly, pomocniczy (do duzych gospodarstw) a w okolicy pracuje 5-letnia Forterra 11441 na ponad 3000 ha, ma ponad 7000 mtg i tylko wymiane pompy hydraulicznej za soba. na tym ciagniku jezdzi tylko jeden kierowca, az strach pomyslec co by bylo z tym ciagnikiem jak by jezdzilo 3 kierowcow. @Rogeryk nie wiem czy masz gospodarstwo czy nie ale widze ze nie wiesz ze rolnik kupuje ciagnik ktory ma funkcje najbardziej przydatne w pracy na gospodarstwie. podam przyklad, po co mi obciazniki na przod skoro ciagnik bedzie pracowal z turem?? albo system zarzadzania na uwrociach skoro mam malo pola do obrobienia. z Twoich wypowiedzi wynika ze chcesz miec sie czym pochwalic bo przeciez Fendt to lepsza firma niz MF czy Valtra. BZDURY!!! Moge kupic MFa ze skrzynia Dyna VT lub Valtre S i bede nial to samo, no ale przeciez to nie to samo co FENDT :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ostatni test ciagnikow 4 cylindrowych w top agrar pokazal dobitnie, ze silniki sisu nie sa oszczedne, tyle mojego komentarza...

powtorze to znow, ze rozmowa staje sie bezsensowna raz o niebie drugi raz o chlebie. nie mam pojecia jak powiazac c-matic ze spalaniem case'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Rogeryk-nie żebym się czepiał ale piszesz że ziemia bardzo ciężka-a następnie podczepiasz pług 5x45 do raptem 120 konnego ciągnika-przy okazji spala 12 l/h a więc że tak się wyrażę jeżdzi na trochę ponad 50 % gwizdka :) (bo jego max.zużycie paliwa to 23,1 l/h)-ale to wszystko piszę tak na marginesie-chciałbym jedynie nadmienić że u mego kuzyna w pługu 5 skibowym obrotowym o max. szerokości orki 2,8 m (zmienna szerokość-tyle ponoć zabiera) chodzi ciągniczek Case MX 240 -i momentami ma naprawdę ciężko-no o takim miejscu mógłbym napisać że to jest właśnie "bardzo ciężka ziemia"-a nie ta u Ciebie-przyznasz mi chyba rację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Po pierwsze to nie było moje pole, a po drugie nie jest chyba taka zła ziemia skoro 3 razy ugrzązł DF Agrotron 110 z Tytanem 10 Plus i to było raptem 2 tygodnie temu. Jeśli chcesz zobaczyć te pole to jeszcze masz szanse bo klient narazie nic nie robił na tym polu bo nie da rady czeka na deszcz. Maksymalne zurzycie mówisz? A wiesz co to jest średnie? na polu sa nawroty i jałowe przejazdy tym bardziej z plugiem zagonowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Tytan 10 Plus ma bardzo małe koła jak na taki rozrzutnik, więc nic dziwnego że ugrzązł. A to, że ugrzązł, nie znaczy, że jest to dobra ziemia. Jeżeli jest to gleba "bardzo ciężka" to chyba musiałobyć bardzo mokro, bo jak jest w miare sucho to nie ma szans ulgnąć nawet Tytanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po pierwsze to nie było moje pole, a po drugie nie jest chyba taka zła ziemia skoro 3 razy ugrzązł DF Agrotron 110 z Tytanem 10 Plus i to było raptem 2 tygodnie temu. Jeśli chcesz zobaczyć te pole to jeszcze masz szanse bo klient narazie nic nie robił na tym polu bo nie da rady czeka na deszcz. Maksymalne zurzycie mówisz? A wiesz co to jest średnie? na polu sa nawroty i jałowe przejazdy tym bardziej z plugiem zagonowym.

 

Policzmy-pług 5x45,szybkość 8 km/h-teoretyczna wydajność to 1,8 ha/h no ale odejmijmy te 10 % na poślizg i 10 % na nawroty-zostaje 1,4 ha/h-pal licho-odejmijmy jeszcze te 0,2 ha :)-wychodzi wtedy że ten Fendt zużył 10 l/ha-przypominam -ciężkiej orki-pogratulować.

PS.Wiem co to jest średnie zużycie i nawroty też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ktoś, kiedyś pisał, że na jakiś pokazach, pewien przedstawiciel korbanka usilnie wmawiał, że tylko Fendt ma prawdziwa skrzynie bezstopniową,a w skrzyniach bezstopniowych u konkurencji są biegi, tylko że nie słychac jak je ciągnik przełącza :)

 

jezeli @rongeryk naprawdę jest przedstawicielem to już wiem do kogo nalezy ta myś... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś gdzieś, czytałem, że istnieje coś takiego jak cichy marketing. Najkrócej pisząc są ludzie któzy siedzą w necie i na różnych forach zachwalają produkty danej firmy i dostają za to $$. Zastanawiałem się wtedy, czy na AF te4ż są tacy nawijacze makaronu, teraz wiem, że są. Niestety, jeden z nich jest już spalony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No niekoniecznie-moim zdaniem @Rogeryk jest prawdziwym fanem tej marki (zresztą nie bezpodstawnie-z pewnością Fendt należy do ścisłej światowej czołówki) i jak każdy prawdziwy fan dostrzega jedynie zalety swojej ulubionej marki nie dostrzegając jednocześnie zalet konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Jacy wy wszyscy jesteście mądrzy... Wspólczuje waszym sta..m że dorobili się tak madrego narybku... Ja wiem swoje i nie musicie mnie przekonywac a ja wcale nie musze Was... Wiem swoje i tyle. Ludzie są zadowolenie z maszyn i z chęcia odwiedzam ich ponownie. Przedstawiciele np. DF czy Lamborghini od srprzedazy dla ojca ciągników nawet raz nie zajrzeli i to nie tylko u mnie tak jest. dla was nawet gó..o zawinięte w pazłotko ładnie wygląda, tylko sporo się przekonało że to po rozpakowaniu dalej gó..o i do tego śmierdzi tylko teraz maja problem jak się tego pozbyc. Walicie wszyscy na Fendta a jak gdzies na wystawie zobaczycie to lecicie w jego kierunku aż sie kurzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wątpię @Rogeryk aby wszyscy zachowywali się tak jak to opisujesz-dla wielu NIEWYBRANIE Fendta (i to niekoniecznie z powodu ceny-jakby co to JD podobnie wyposażony ceną nie odstaje) było zupełnie świadomym wyborem-poczytaj posty choćby @mav-a .

Myślę też że zachowujesz się jak jakiś nawiedzony małolat-wpadasz na imprezę (AF :))-i z miejsca przekonujesz wszystkich że tylko to co Ty twierdzisz ma jakąkolwiek wartość-bo Fendt potęgą jest i basta :)-nie obraź się zbytnio ale przypominasz mi paru chłopaków w okolicy których tatusiowie Bóg wie z pomocą jakiego przekrętu weszli w posiadanie sporej ilości hektarów za psi pieniądz (jak to się mówi-krewni i znajomi królika ) a teraz przechwalają się jakich to sprzętów nie mają-trochę pokory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra :) Może przejdzcie lepiej do tematu :) Poco ma jeden drugiemu wypominać jego błędy :) To jest forum każdy ma zdanie powiedzieć to co myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na początek...:)

widzę że z kolegą brzozak2 sobie podyskutuję, a raczej razem będziemy dyskutować z innymi :) a jeżeli ktoś ma pytanie odnośnie skrzyń bezstopniowych z chęcią po odpowiadam, troszkę się szkoliłem swojego czasu w tym temacie. Fendt to dobra maszyna ale żadne cudo panowie


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Witaj.

 

Musiałbyś nieco rozwinąć temat, bo po tym co napisałeś zachęcisz kogoś jedynie do opierniczenia, że najpierw wypadało by sie przedstawić wink.gif . Poza tym daj jakieś konkrety, coby zachęcić innych do dyskusji.

 

Pozdrówki.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fendt to dobra maszyna ale żadne cudo panowie

 

Możesz napisać trochę więcej konkretów dlaczego :) Czy skrzynia vario zasłabo chodzi,czy są zbyt drogie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Powiem tak z mojego punktu widzenia najsłabszym ogniwem zakupu nowego fenda jest jego przedstawiciel na polske... czasem trochu mnie wkurzaja wypowiedzi chłopców którzy krytykują maszynę a czasem nawet w niej nie siedzieli.. mam 2 fendy starego 75 km (14000h) i trochu nowszego 120km stary pali na dyg nawet podczas sporych mrozów obydwa palą malutko kwestia odpowiednich obrotów, miałem zetora ursusa masseya co do ostatniej marki to jest ich sporo ale te z 90 lat z elektroniką robią różne dziwne rzecze np zdarzaja sie problemy z olejem i skrzynia biegów szczególnie w tych mocno "elektronicznych"

narazie nowszego mam tylko rok ale póki co oprócz korbanków zadnych poroblemów...co do Vario to naprawde super sprawa może tylko ewentualne koszty naprawy przerażają :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Problem polega na tym ze nie ma reguly ile taka skrzynia wytrzyma, 5000, 7000, czy moze 10000 motogodzin. Przy ciezszych pracach polowych wystepuje mozliwosc uszkodzenia skrzyni juz po 5500 motogodzinach. Najczesciej sa to male usterki ( uszkodzone lozysko lub jakas tulejka) problem jednak w tym ze nie ma mozliowsci naprawy skrzyn poprzez wymiane czesci zamiennych. Po prostu wymienia sie cala skrzynie, a uszkodzona wraca do firmy Fendt i tam jest regenerowana. Koszt napraway u nas w Warsztacie wynosi okolo 8000-10000 € (skrzynia z robocizna). Wszystko zalezy jak szybko zostanie znaleziona usterka. Na poczatek przeprowadza sie cala serie pomiarow zeby wykluczyc inne usterki...i dopiero po 100% diagnozie ze problem lezy w skrzyni Vario warsztat zabiera sie do jej wymiany.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj