Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Euro tanieje?

130 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2009 - 17:22

Dlaczego Euro tanieje? lemelvaus ,czemu od razu nie pisałeś że" Konopielkę" to w twojej wsi kręcili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Euro tanieje? Dzisiaj, 20:48
  •  

#122 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:35

Dlaczego Euro tanieje?

@brzozak2 nie wiem w jakich ty okolicach mieszkasz. Ale u mnie mimo że jest to pod Wrocławiem, gdzie są jedne z lepszych ziem w Polsce ( nie zapomnijmy o żuławach Wiślanych)

mieszkam na zulawach wislanych...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#123 Share romi

romi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:44

Dlaczego Euro tanieje? Co wy z tymi wypasionymi maszynami , większość fajna i kolorowa ale z zastawem bankowym i czy to akurat jest wyznacznik zamożności chłopstwa ?

#124 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:46

Dlaczego Euro tanieje? a w oczy kłuje i to wystarcza

#125 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 19:57

Dlaczego Euro tanieje? zamoznosci wlasciciela nie, ale zaawansowania gospodarstwa raczej tak. poza tym przy pewnych arealach juz nie da rady obrobic ursusem i bizonem, sentyment nie wystarczy. poza tym maszyny sie zuzywaja, a nie ma jak kupic czegos polskiego dzis.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#126 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 listopad 2009 - 20:57

Dlaczego Euro tanieje? dokładnie - może by się i polski sprzęt kupowało tylko pod warunkiem ze jest on wart swojej ceny - a z praktyki opartej na talerzówce z unii wiem ze polscy producenci są dobrzy ale w produkcji atrap na wystawy rolnicze a nie maszyn - toto się nadaje jedynie do oglądania bo pracować tym to juz jest problem
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#127 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 14 listopad 2009 - 21:05

Dlaczego Euro tanieje? Gdyby polski sprzęt był dobry to nikt by nie żałował wydać na niego pieniędzy i na pewno polecił by go innym(oczywiście zdarzają się wyjątki). A tak prawie wszystkie nowe ciągniki pochodzą z zachodu.

@brzozak2 niby fajnie mieszkać w takich rejonach bo najlepsze ziemie są, ale jak popatrzeć na ceny i ich popyt to aż w oczach cyferki skaczą. Ale za to fajne maszynki można spotkać na drogach ;)

#128 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 21:32

Dlaczego Euro tanieje? owszem nie narzekam na ziemie na jakich pracujemy, ale tez nie ma co popadac w jakis zachwyt, bo w 90% to klasy 3a-4b. sa miejscowosci na zulawach gdzie przewaza 2 klasa i tutaj juz sie robi naprawdę ciekawie, bo pszenica na takich ziemiach potrafi dac 12 t/ha, a buraki powyzej 70 przy dobrych warunkach pogodowych ;)

sa inne rejony w polsce rowniez o ciekawych glebach np. iły gniewskie ;)

#129 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 12:42

Dlaczego Euro tanieje? U mnie przeważa 3a i b ale np okolice przeworska i jarosławia to 1,2 klasa opady na podkarpaciu znacznie powyżej średniej krajowej okolice sandomierza to też 1,2 klasa tak samo okolice krakowa
wiec może zuławy przereklamowane?

#130 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 13:59

Dlaczego Euro tanieje? dlaczego przereklamowane? po prostu to chyba najwieksze skupisko dobrych ziem w polsce, a ze sa lepsze to swoja droga ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 22:55

Dlaczego Euro tanieje? Pewnie racja u nas są naprawde dobre ziemie ale co z tego jak średnie pole to ok.1 ha (albo mniej) normalnie masakra ciężko coś wiekszego kupić lub zebrać.. poza tym u Was jest inna kultura rolna..
ciekawostką jest to ze normą gdy kupuje pole lub dzierżawie na próbce wychodzi potas magnez b wysoki zakwaszone poniżej 4 i b niski fosfor.. co pole to samo w różnych miejscowościach i klasach.. a euro tanieje bo pewnie coś znów chcą nam sprzedać świnki maszyny zboże itp...
ps . co do krakusów senyszyn jest z krakowa....;) zabrakło na liście zasług krakusów dla kraju..;)